FOTBAL JUDETEAN

03.06.2013 18:06

LIGA A 4-A

CF Liberty - Poiana Budureasa      0-2

Marcatori: Turcan 26, Toma 55

CF: Cacuci (46 Balaj) – Marc, Oniţa, Pap-Deac (56 S. Dume), Pereţ, Cheregi, D. Cuc, Matiuţă, Vaida, Filimon, G. Purge. Antrenor: Dan Baba.

Poiana: Sere – Ştefan (25 I Merce), Cuc, R. Bogdan, Turcan, Oraş (47 Sbertea), Sabău, L. Bogdan, Lazea, Toma (88 Oancea), Rif (85 Chebeleu). Antrenor: Sandu Balaj.

Arbitri: R. Bitea – M. Chereji, B, Gireadă. Obs. Mircea Bărcan.

 

Viitorul Marghita - Kinder Paleu 1-2

Marcatori: Cadar 79 – Balea 17, Kiss E. 30

Viitorul: Gabor – Naghi, Forizs, Şumălan, Miclean (63 Cadar), Orbai, Ciordaş (83 Hebriştean), Sas (53 Sabău), Hosu, L. Maghiar, Demian. Antrenor: Lucian Rulea.

Kinder: Gheţe – Cătană, Mureşan, Lupuţ, Tătar, R: Ştefan, Rogojan (69 Laszlo),  Balea, Balla, E: Popa (87 Paşca), Kiss E. Antrenor: Muzsnay Zsolt.

Arbitri: R. Lădar – R. Pascu, I. Corb. Obs. Viorel Vancea.

 

Luceafărul II – Cetatea I Biharia 4-0

Marcatori: Buştea 5,70, Cr. Jurcă 14, Pantea 90

Luceafărul II: Toderaş – David, Iovan, Haş (46 Manea, 81 Mihcovschi), Pantea, Buştea, Jurcă (87 Bărcaş), Fl. Pop, Cornea, Măgui, G. Bogdan (70 Chiş). Antrenor: Florin Farcaş.

Cetatea I: Szasz – Lakatos, Trifa, M. Cheregi, Horvath, Varadi, Fele Sz. (90 Sandor-Filip Cr.), Iles, Letai, Pap L. (65 Sandor Kr.), Szalai (60 Bencic). Antrenor: Szabo Zoltan.

Arbitri: R. Vidican – Cr. Bologan, S. Dem. Obs. Cornel Pantea.

 

Crişul Aleşd - Locadin Ţeţchea 5-1

Marcatori: A. Cipău 5, 15, Balogh 29 (11 m), 38, Fogarasi 70 – S. Mladin 65

Crişul: Barabaş (70 Ciursaş) – Fora, Cătană, S. Cipău, Urs, Fogarasi, M. Madar (79 Bodiuţ), A. Cipău, Balogh (61 Biber), B. Coste, P. Bodea (46 Ţap). Antrenor: Mircea Madar.

Locadin: Alpărian – Pintea, Căvescu, Peter, Chirilă, Borzescu, Varga, Mangra, S. Mladin, Lascu, D. Pop. Antrenor: Florin Negrea.

Arbitri: I. Blaj – D. Moş, D: Pantea. Obs. Ioan Suciu.

 

FC Hidişelul de Sus - CSC Sînmartin 2-1

Marcatori: Dumiter 7, I. Paul 82 – Căvăjdan 51

C. roşu:  Agiurgioaiei (Hidişel) în min. 90+2 (pentru cumul)

FC Hidisel: Roman – Cuciu, Cozac, Ţepele (56 Fărcuţa), Dumiter, Grosu (90 F. Puie), Chira, Giura, Agiurgioaiei, Ungur (90+2 Beudean), Sundas (71 I. Paul). Antrenor: Adrian Iova.

CSC: Petre – Gherle, Nan (88 Fl. Popa), A. Iova, O,. Marian (76 Selegian), D. Iuhas (85 Florescu), Lavrancic, Cr. copil, O. Morna, B. Popa, Căvăjdan. Antrenor: Cosmin Brândaş.

Arbitri: L. Danşa – M. Blagam C. Morariu. Obs. Sebastian Moisin.

 

Victoria Avram Iancu - Crişul Sîntandrei 2-1

Marcatori: Paina 49, L. Varodi 90+3 – Molnar L. 50

Victoria: Chivari – Haiduc, Hering, Chişe, Cuciula, Puşcaş, Costea (82 Costea), Paina, Ciocan, A. Blaga, M. Bene (78 L. Varodi). Antrenor: Cosmin Paina.

Crişul: Vesa – Bibarţ, Matei, Ţârţ, Axinte (46 Molnar L.), Lobonţ, Cl. Copil (57 Dărăban), Junc, Molnar F. (65 Dianu), R. Ardelean (76 Filimon), Ramariavelo. Antrenor: Ciprian Dianu.

Arbitri: C. Ilea – F. Toia, R:Pantea. Obs. Nagy Alexandru.

 

CSO Ştei – Biharea Vaşcău 1-1

Marcatori: Modan 68 – R: Micula 69

CSO: Fofiu – D. Dumuţa, Bercea L., Lazea, Jurcă D, Roşca (78 P. Luca), Dumbrăveanu, Tat, Pele Cr., Raţ (88 V. Jurcă), Modan. Antrenor: Voicu Popa.

Biharea: Bărăian – Moş, Haica (90+2 Criste), Ienciu, Boldor (85 Sabău), Fl. Merce, Pisco (88 Mureşan), Paşca, Pădurean, Micula R., M. Merce. Antrenor: Dorin Boca.

Arbitri: F.Marcu – C. Fiter, O. Timar. Obs.

Aflat în tribună din cauza unei suspendări, antrenorul formaţiei oaspete, Dorin Boca, a adus injurii şi jigniri arbitrului de centru.

Echipa gazdă a formualt înainte de joc o contestaţie privind dreptul de joc al lui Boldor Ionuţ (jucător transferat de la Ştei la Vaşcău), însă, în cele din urmă, oficialii CSO au renunţat la susţinerea acesteia.

 Viitorul Borş a stat.

Clasament seniori

1.             Kinder Junior                    26               22           2              2              69-21     68p         +29

2.             FC Hidişelul de Sus             26           18           4              4              62-34     58p         +19

3.             Crişul Sântandrei 26           19           0              7              65-24     57p         +18

4.             Poiana Budureasa               26           13           5              8              46-39     44p         +5

5.             CSO Ştei                            26               11           6              9              38-34     39p         0

6.             CF Liberty Salonta              26           11           4              11           51-40     37p         -2

7.             CSC Sânmartin    26           10           6              10           32-36     36p         -3

8.             Victoria Avram Iancu        26           10           5              11           53-57     35p         -4

9.             Viitorul Marghita 26           10           4              12           29-37     34p         -5

10.          Biharea Vaşcău   26           9              5              12           34-43     32p         -7

11.          Crişul Aleşd                       26               7              7              12           35-48     28p         -11

12.          Viitorul Borş                     26               7              6              13           43-56     27p         -12

13.          Luceafărul II Oradea         26           7              3              16           38-58     24p         -15

14.          Cetatea Valea Mihai          27           5              5              17           33-58     20p         -22

15.          Locadin Ţeţchea 27           3              6              18           35-78     15p         -24

 

Clasament juniori

1.             CSO Ştei                            26               24           1              1              120-14   97p         +34

2.             Kinder Junior                    26               18           4              4              81-37     76p         +19

3.             Victoria Avram Iancu        26           18           2              6              99-32     74p         +17

4.             Crişul Sântandrei 26           17           3              6              69-34     71p         +15

5.             Luceafărul II Oradea         26           16           2              8              73-38     66p         +11

6.             CSC Sânmartin    26           13           5              8              52-47     57p         +5

7.             Viitorul Marghita 26           12           0              14           38-46     48p         -3

8.             CF Liberty Salonta              26           10           7              9              62-54     47p         -2

9.             Crişul Aleşd                       26               11           3              12           56-61     47p         -3

10.          Viitorul Borş                     26               10           5              11           55-50     45p         -4

11.          Poiana Budureasa               26           8              4              14           65-103   36p         -11

12.          Biharea Vaşcău   26           8              2              16           53-95     34p         -13

13.          Cetatea Valea Mihai          27           4              1              22           40-89     17p         -29

14.          Locadin Ţeţchea 27           3              2              22           36-102   14p         -28

15.          FC Hidişelul de Sus             26           2              3              21           34-131   11p         -30

 

Etapa viitoare (8-9 iunie):

CSC Sânmartin - Crişul Aleşd

Biharea Vaşcău - Victoria Avram Iancu

Viitorul Borş - Viitorul Marghita

Locadin Ţeţchea - Luceafărul II Oradea

Crişul Sântandrei - FC Hidişelul de Sus

CSO Ştei - CF Liberty Salonta

Cetatea Valea lui Mihai – stă.

 

Liga a V-a

Seria 1, etapa a 24-a

Toldi Sânnicolau - Progresul Sîniob 3-0

Minerul Şuncuiuş – Sporting Lugaş 0-1

D. Varga 65

Electric Star Marghita – Inter Aştileu 2-9

Somogi 9, Grad 39 – Şereş 7, 12, 24, 66, Ivan 17, Noje 29, Corpaş 31, 40, C. Butuc 85

Săgeata Brusturi – Stânca Vadu Crişului 6-1

Grozav Samuel 20, 26, 86, Badea Emil 42, 50, Gitye G. 72

Foresta Tileagd – Minerul Popeşti 8-0

R. Nicuruţ 4, O. Florea 23, A. Varga 27, 83, Filip 39, Gyuro 40, 55, Trip 63,

AC Bihorul Lugaş – Voinţa Suplac 0-4

Hucea 29, Fătura 62, Borzasi 78, Moca (autogol) 79

CSU Partium Oradea a stat.

 

CLASAMENT

1          CSU Partium Oradea  22        21        0          1          78-16   63

2          Sporting Lugaş            22        17        4          1          69-22   55

3          Minerul Şuncuiuş        22        13        1          8          54-31   40

4          AC Bihorul Lugas       22        10        5          7          49-40   35

5          Minerul Voivozi-P      23        10        4          9          50-43   34

6          Inter Aştileu                22        10        3          9          55-41   33

7          Sageata Brusturi          22        9          5          8          39-35   32

8          Toldy Sannicolau        23        8          3          12        29-56   27

9          Foresta Tileagd           22        7          4          11        54-57   25

10        Voinţa Suplac              22        7          4          11        37-46   25

11        Stânca Vadu Crişului  22        8          1          13        34-51   25

12        Progresul Saniob         22        4          0          18        18-58   12

13        Electric Star Marghita 22        3          0          19        19-89   9

Etapa viitoare:

Minerul Voivozi-Popesti - CSU Partium Oradea

Inter Aştileu - AC Bihorul Lugas

Stânca Vadu Crişului - Minerul Şuncuiuş

Voinţa Suplac - Foresta Tileagd

Sporting Lugaş - Electric Star Marghita

Progresul Saniob - Sageata Brusturi

 

Seria 2, etapa a 20-a

Dacia Gepiu - Viitorul Cauaceu 6-0

B Avram 41, Oşvat 56, E: Faur 68 (11 m), B Radu 81, 91 (11 m), Brisc 83

C.roşu: Kelszken (min. 67, pentru cumul), F. Buzaş (90+1, injurii la arbitru)

CS 2 Osorhei - Partizanul Sânnicolau Român 2-4

Moise 22, Cr. Morar 28 - Reştea 1, 86, Hendre 32, 82

C. roşu: Morar (Oşorhei) pentru lovirea unui adversar

Phoenix Diosig - Voinţa Ciumeghiu 2-0

Madar M. 23, 47

FC Universitatea Oradea - Cetatea II Biharia 4-2

T. Cheregi 14, 16, Belcin 31, Peţan 71 - Keri 6, Mihuţ 70

Frontiera Oradea - Voinţa Cheresig 0-0

CSM Olimpia Salonta - Pro Cefa 2-1

Fojka 1, Fuliaş 50 – I. Vlad 60

Gurguţă – Bordaş, Dale, Neaga, Neagrău, Ţîrlea, Fojka (53 Şipoş), Zsirka, Fuliaş (53 Ţuţuianu), Farcaş.

 

CLASAMENT

1          Olimpia Salonta          20        18        1          1          98-16   55

2          Universitatea Oradea  20        12        3          5          66-36   39

3          CS 2 Osorhei              20         11        3          6          58-47   36

4          Frontiera Oradea         20        10        4          6          42-35   34

5          Voinţa Cheresig          20        8          7          5          49-36   31

6          Dacia Gepiu               20         7          7          6          42-49   28

7          Pro Cefa                     20         7          6          7          39-40   27

8          Voinţa Ciumeghiu       20        5          7          8          45-54   22

9          Viitorul Cauaceu         20        3          7          10        24-64   16

10        Cetatea II Biharia       20        4          3          13        27-52   15

11        Phoenix Diosig            20        3          5          12        25-53   14

12        Partizanul Sânnicolau  20        3          5          12        19-52   14

Etapa viitoare:

Voinţa Ciumeghiu - Dacia Gepiu   

Partizanul Sânnicolau Român - CSM Olimpia Salonta   

Frontiera Oradea - FC Universitatea Oradea   

Viitorul Cauaceu - Cetatea II Biharia   

Pro Cefa - Phoenix Diosig   

Voinţa Cheresig - CS 2 Osorhei   

 

Seria 3, etapa a 20-a

Victoria Tulca – Zorile Buntești 3-0

Cr. Cornea 20 (11 m), 44 (11 m), Petran 42

Vulturul Dobrești - Cetatea Finiș 0-2

Imre T. 43, Miklo 67

C. roşii: Spin (min. 53, cumul) şi Covaci (min. 88, comportare violentă), ambii de la Dobreşti.

FC Bihor II - Gloria Căbești 10-0

Olariu 21, 33, 36, 46, Tocuţ 30, Hosu 58, 74, Negrea 77, Pechy 78, Lengyel 80

CF Bihorul Beiuș - Unirea Roșia 4-0

Mikle 15, Ban 23, Odobasian 61 (11 m), D. Toma 79

Vida Pomezeu – Viitorul Josani 1-1

Ştefan F. 51 – Copil P. 31

Inter Crișul Batăr – Izvorul Cociuba 4-3

Mangrău 5, Lazăr 50, Lăzu 58, Haş 81 – Chiorean 28, 90, Halmaghe 40,

 

Clasament

1          CF Bihorul Beius        20        20        0          0          100-11 60

2          FC Bihor II Oradea     20        17        1          2          95-10   52

3          Unirea Roşia              20         11        5          4          68-28   38

4          Victoria Tulca             20        10        1          9          45-44   31

5          Zorile Buntesti            20        7          4          9          29-36   25

6          Vida Pomezeu             20        7          3          10        42-41   24

7          Izvorul Cociuba Mare  20        7          3          10        34-50   24

8          Viitorul Josani            20        5          8          7          33-38   23

9          Cetatea Finiş              20         6          5          9          38-65   23

10        Inter Crişul Batăr        20        4          5          11        32-54   17

11        Vulturul Dobreşti        20        2          8          10        15-64   14

12        Gloria Căbeşti             20        2          1          17        24-114 7

Etapa viitoare:

Gloria Căbeşti - Vulturul Dobreşti  

Viitorul Josani - CF Bihorul Beius  

Inter Crişul Batăr - Victoria Tulca  

Cetatea Finiş - Zorile Buntesti   

Unirea Roşia - FC Bihor II Oradea  

Izvorul Cociuba Mare - Vida Pomezeu.