Ştiri

Fotbal bihorean - Program jocuri Liga a 4-a si Liga a 5-a

12.09.2019 09:42
Liga a 4-a - Programul etapei a 4-a Sâmbata, 14 septembrie, ora 11.00 FC Univ Oradea - CAO Oradea CSO Ştei - Crişul Aleşd CS Diosig Bihardioszeg - Foresta Tileagd Ora17:00 CS Unirea Valea lui Mihai - CS Viitorul Borş CSM Olimpia Salonta - CSC Crişul Sântandrei CS Săcueni - CS Mădăras Duminica, 15...

Fotbal bihorean - Rezultate

09.09.2019 07:32
Liga a 4-a - Rezultatele etapei a 3-a Sambata, 7 Sept, CAO – Unirea Valea lui Mihai 3-0 Au marcat: Sg. Ciocan 44, Costea 57, Letan 85   CS Oșorhei – CS Diosig 3-3 Au marcat: Suciu 30, 49, Ban 56/Iacob 16, 48, Samuilă 65 ag   Crișul Aleșd – Unirea Livada 2-1 Au marcat: Vlad Țap 16,...

Fotbal judetean - Programul etapei a 3-a

06.09.2019 17:24
Liga a 4-a - Programul etapei a 3-a Sambata, 7 Sept, Ora 11 ACS CAO 1910 Oradea – CS Unirea Valea lui Mihai CS Oşorhei – CS Diosig Bihardioszeg ora 17:00 Crişul Aleşd – Unirea Embrak Livada CS Săcueni – CSM Olimpia Salonta CS Mădăras – CS Viitorul Borş Duminica, 8 Sept, ora 17:00 CS Bihorul Beius...

Fotbal - Cupa Romaniei

04.09.2019 14:02
UPDATE - Rezultate Gloria Beiuș – Olimpia Salonta 6-0 Au marcat: Trip 6 pen, Rusu 20, Micle 38, Manea 81, 86, Marcu 87pen   AS Vadu Crișului – Viitorul Borș 0-1 A marcat: Cristi Tătar 72   CS Diosig – Crișul Sântandrei 0-4 Au marcat: Onaca 13, Kun 52, Petrila 62, R. Matei...

Fotbal judetean - Rezultate din etapa a doua

02.09.2019 15:12
Liga a 4-a  Joi, CSO Ștei – CS Oșorhei 2-1 Au marcat:  Mândru 45+1, Gheban 90+3/Sorin Ban 74   Sambata Viitorul Borș – CAO 0-5 Au marcat: Hosu 21, 61 84, 89, Sg. Ciocan 24 FC Universitatea – Crișul Aleșd 1-0 A marcat: Palinceak 90 Unirea Valea lui Mihai – Bihorul Beiuș 5-3 Au...

Fotbal judetean - Programul etapei a doua

29.08.2019 11:57
Meciurile etapei a 2-a din `fotbalul mic` se desfasoara pe parcursul a 4 zile. Primul joc are loc joi, la Stei, iar ultimele partide se vor juca duminica, de la ora 17. Echipele beiusene joaca sambata, CS Bihorul Beius de la ora 18, in deplasare la Valea lui Mihai, in timp ce Gloria va juca primul...

Fotbal bihorean - Rezultate din Liga a 4-a si din Liga a 5-a

26.08.2019 13:50
Liga a 4-a - Rezultate inregistrate in prima etapa   Crișul Aleșd – Unirea Valea lui Mihai 3-2 Au marcat: Laszlo Zoltan 2, Vlad Țap 7, Edveș 57/ Gego 37, Tibi Szeleș 90+3pen   CS Oșorhei – Unirea Livada 2-1 Au marcat: Norbi Gyori 43, Ban Matei 90+2/Bogdan Laslău 45   CAO Oradea –...

Fotbal ca odinioara

20.08.2019 07:59
A doua editie a manifestarii ``Fotbal ca odinioara`` s-a desfasurat duminica, 18 august, pe terenul de ``Peste apa``, aceeasi locatie ca anul trecut.  Programat initial pentru 4 august, evenimentul a fost reprogramat din cauze obiective. Poate de aceea am consemnat cateva absente, unii dintre...

Fotbal - Cupa Romaniei faza a doua pe judet

16.08.2019 21:15
Joi Izvorul Cociuba Mare – FC Universitatea   Sambata, ora 11 Cetatea Biharia – Viitorul Borş Voinţa Suplac – Unirea Valea lui Mihai Ora 17,30 Slovan Valea Cerului – CS Săcueni AS Vadu Crişului – Foresta Tileagd Minerul Şuncuiuş – Crişul Aleşd Voinţa Ciumeghiu – Olimpia Salonta Gloria Beiuş –...

Incepe ``fotbalul mic``

10.08.2019 07:39
``Fotbalul mic`` porneste la drum, deocamdata timid, cu 6 meciuri din faza 1 a Cupei Romaniei la care protagoniste sunt echipe din Liga a 5-a. Peste o saptamana vor juca, in faza a doua a Cupei Romaniei, si echipele din Liga a 4-a. Campionatul in cele doua ligi va incepe pe 23-25...
Elemente: 21 - 30 din 1156
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Ştiri

Alegeri prezidentiale 2019, primul tur - cum s-a votat in Tara Binsului

13.11.2019 12:57
 Duminica, 10 noiembrie 2019, au avut loc alegeri pentru presedintele Romaniei. Din cei 14 candidati, primii doi se vor infrunta in turul al doilea. Acestia sunt Klaus Johanis si Viorica Dancila. Situatia pe tara, la nivelul judetului si cateva date despre cum s-a votat in Tara...

FOTBAL BIHOREAN - REZULTATE

11.11.2019 09:07
La sfarsitul saptamanii s-au desfasurat meciurile etapei a 12-a in Liga a 4-a. In ultimul esalon, Liga a 5-a, s-au jucat meciurile restante, in Seria 1, respectiv meciurile din penultima etapa a turului, in Seria a 2-a. Rezultate Liga a 4-a Sâmbătă, Crișul Aleșd – CS Mădăras 1-2 Au marcat: Buda...

Fotbal bihorean - Rezultatele etapei a 11-a in Liga a 4-a si in Liga a 5-a

04.11.2019 17:17
Liga a 4-a CAO Oradea – Crişul Sântandrei 4-0 (3-0) Au marcat: M. Hosu 15, 42, Sg, Ciocan 25, Al. Lezeu 55 Viitorul Borş – CS Săcueni 6-0 (3-0) Au marcat: S. Zadori 9, 45, 78, Waritz 29, 59, T. Popa 67 Crişul Aleşd – Foresta Tileagd 0-1 (0-1) A marcat: Ad. Popa 18 CS Mădăras – CSO Ştei 1-5...

Fotbal bihorean - Programul etapei a 11-a

01.11.2019 19:58
Liga a 4-a Sambata Ora 11.00 ACS CAO 1910 Oradea - Crişul Sântandrei Universitatea Oradea - CSC Sânmartin 2 Ora 12.00 Crişul Aleşd - Foresta Tileagd Ora 12.30 Viitorul Borş - CS Săcueni Ora 14.00 CS Mădăras - CSO Ştei Unirea Valea Mihai – CSM Olimpia Salonta   Duminica Ora 14.00 CS...

Fotbal judetean - Rezultate

28.10.2019 07:50
Liga a 4-a Sambata CS Săcueni – CAO Oradea 1-5 Au marcat: Mare 67/Mare 21ag, Hosu 33, 84, Lezeu 38, Costea 81 CSO Ştei – Unirea Livada 1-2 Marcatori: Mândru 19/Laslău 24, 84 Olimpia Salonta – Viitorul Borş 1-5 Au marcat: Perț 1/Em. Zadori, 10, 60, S. Zadori 48, Wartitz 90, Petricău 90+2 CS Oşorhei...

Fotbal judetean - Programul etapei a 10-a

26.10.2019 09:32
Programul etapei a 10-a Liga a 4-a Sambata Ora 11.00 CS Săcueni – CAO Oradea CSO Ştei – Unirea Livada Ora 13.00 CSM Olimpia Salonta – Viitorul Borş CS Oşorhei – Crişul Aleşd CS Diosig – Universitatea Oradea Duminica Ora 13.00 CSC Sânmartin II – Unirea Valea lui Mihai Ora 14.00 Crişul Sântandrei...

Fotbal Bihorean - Rezultate

22.10.2019 09:35
Rezultate etapa a 9-a - Liga a 4-a CAO Oradea – Olimpia Salonta 5-1 (3-1) Au marcat: Blăgea 4, M. Hosu 13, Sg. Ciocan 37, P. Gânţe 79, 85 / C. Şipoş 40   Universitatea Oradea – CSO Ştei 1-1 (1-0) Au marcat: M. Şandra 44 / Dr. Pele 60 penalty   Viitorul Borş – CSC Sânmartin II 3-0 (1-0) Au...

Cupa Mondiala de Rugby 2019 - Sferturi de finala

19.10.2019 07:59
Cupa Mondiala de Rugby care se desfasoara in Japonia a ajuns in faza sferturilor de finala.   Sferturi de finală 19 septembrie, ora 10.15 Anglia - Australia ora 13.15 Noua Zeelanda - Irlanda 20 septembrie, ora 10.15 Tara Galilor - Franta ora 13.15 Japonia – Africa de...

Fotbal bihorean - Programul etapei a 9-a

17.10.2019 16:37
Liga a 4-a – Programul etapei a 9-a Sambata, ora 11 ACS CAO 1910 Oradea – Olimpia Salonta, FC Universitatea Oradea – CSO Ştei, Viitorul Borş – CSC Sânmartin II, Ora 13 CS Bihorul Beiuş – CS Săcueni Ora 15 Crişul Aleşd – Crişul Sântandrei, Unirea Valea lui Mihai – CS Diosig Bihardioszeg, Duminica,...

Fotbal judetean - Rezultatele etapei a 8-a

14.10.2019 12:51
Liga a 4-a  CSO Ștei – Unirea Valea lui Mihai 2-0 Au marcat: Gruie 31, Pirtea 89   Olimpia Salonta – Bihorul Beiuș 6-2 Au marcat: . Şipoş 24, 69, 86, Perţ 49 din 11 m, Cr. Ţârlea 66, Varga 90+4 / Tipea 19, Raul Lasc 63   CS Oșorhei – CS Mădăras 3-1 Au marcat: Nino Ban 18, Paul...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>