BEIUSEANUL - zi de zi in Tara Binsului


Ştiri

14.05.2019 09:04

Fotbal judetean - Rezultate

Liga a 4-a. Etapa a 25-a CSC Sânmartin – Crișul Aleșd 10-1 Au marcat: Sergiu Pop 19, 34, 44, 47, 55 Nogo 13, Szabados 5, Ov. Popa 70, Alex Pintea 76, Cuc 89/ Țap 20   CS Oșorhei – FC Universitatea 2-1 Au marcat: Paul Suciu 44, Cristi Fitero 79/Daniel Gavrilaș 47   CS Diosig – Crișul Sântandrei 1-3 Au marcat:...

—————

10.05.2019 09:51

Fotbal judetean - Program meciuri

Liga a 4-a. Etapa a 25-a Sambata, 11 mai Ora 11 CSC Sânmartin – Crişul Aleşd CSM Olimpia Salonta – CSO Ştei ora 16 CS Diosig Bihardioszeg – CSC Crişul Sântandrei Clubul Sportiv Oşorhei – FC Universitatea Oradea ora 18 CS Săcueni – CS Unirea Valea lui Mihai ACS CAO 1910 Oradea – CS Viitorul Borş Duminica, 12 mai , ora...

—————

10.05.2019 09:43

Snooker - Campionatul Mondial 2019

 Englezul Judd Trump este noul campion mondial la snooker dupa ce l-a invins categoric pe John Higgins, scor 18-9, in finala Campionatului Mondial editia 2019 desfasurata in teatrul Crucible, din Sheffield.  Înainte de finală, Trump a avut o premoniție: "Cred că, în mintea tuturor, John este...

—————

06.05.2019 16:09

Fotbal judetean - Rezultate

Liga a 4-a. Etapa a 24-a CSC Sânmartin - CAO 1910 Oradea 4-0 Marcatori: Sorian 7, Ionuț Ban 35, Szabadoș 64, Sergiu Pop 76   CSO Ştei - CS Oşorhei 1-0 Marcator: Dr. Pele 41   CS Bihorul Beiuş - CS Săcueni 2-1 Marcatori: Mândru 62, R. Bogdan 90+1/Cr. Jurcă 80   Crişul Aleşd - CS Mădăras 3-2 Marcatori:...

—————

03.05.2019 13:47

Fotbal judetean - Program jocuri

Liga a 4-a. Etapa a 24-a Sambata Ora 11.00  - ora 13.00 juniorii CSC Sânmartin - CAO 1910 Oradea CSO Ştei - CS Oşorhei CS Bihorul Beiuş - CS Săcueni Ora 16.00  - ora 18.00 juniorii Crişul Aleşd - CS Mădăras Ora 18.00 - ora 16.00 juniorii Unirea Valea lui Mihai - Viitorul Borş Duminica Ora 16.00 - ora 18.00...

—————

30.04.2019 16:30

Fotbal judetean - Rezultate din etapa de Pasti

Liga a 4-a. Etapa a 23-a Olimpia Salonta – Unirea Livada 1-4 (1-2) Marcatori: Fl. Mintaş 31 / M. Pop 9, Lele 33, Floruţ 57, 68   CS Mădăras – CSC Sânmartin 0-7 (0-2) Marcatori: Sg. Pop 21, 75, 85, Vinter 41 autogol, Ov. Popa 61, Cuc 67, S. Nogo 79   CS Diosig – Crişul Aleşd 5-1 (2-1) Marcatori: Berindei 24,...

—————

22.04.2019 13:02

Fotbal judetean - Rezultate

Liga a 4-a. Etapa a 22-a Sambata CAO – CS Mădăras 4-1 Au marcat: Patrik Blagea 28, Sergiu Ciocan 34, Balogh 46, Pașca 84/Lezeu 83 Unirea Livada – CS Oșorhei 0-1 A marcat: Marcel Gal 42 CSO Ștei – CS Săcueni 1-0 A marcat: Andrei Gruie 78 FC Universitatea – Viitorul Borș 2-3 Au marcat: Alex Ilieș 16, Bundea 65/Cr. Tătar...

—————

19.04.2019 07:36

Info AJF Bihor

Meciul Victoria Tulca – AS Unirea Oşorhei 2016, nedisputat deoarece echipa oaspete nu s-a prezentat, se omologhează cu scorul de 3-0 pentru Victoria Tulca, conf. TII, SIV, art. 79/1.  Unirea Oşorhei se sancţionează cu o penalitate de 500 lei, conf. TII, SIV, art. 79/1. Celelalte sanctiuni dictate de AJF...

—————

18.04.2019 15:34

Fotbal judetean - Program

Liga a 4-a. Etapa a 22-a Sambata Ora 11.00 (Ora 13.00 juniorii) CS Bihorul Beiuş - Unirea Valea lui Mihai CAO 1910 - CS Mădăras CSC Sânmartin - CS Diosig Crişul Aleşd - CSM Olimpia Salonta Unirea Livada - CS Oşorhei CSO Ştei - CS Săcueni Universitatea Oradea - Viitorul Borş Crişul Sântandrei stă.   Clasament: 1...

—————

15.04.2019 08:36

Fotbal judetean - rezultate

Liga a 4-a. Etapa a 21-a CS Bihorul Beiuş – CAO 1910 Oradea 0-2  Marcatori: B. Laslău 60, Sg. Ciocan 79 CS Diosig Bihardioszeg – CS Mădăras 2-0 Marcatori : V. Mangra 82, 89 Viitorul Borş – CSO Ştei 4-1  Marcatori: R. Giura 17, Waritz 26, T. Popa 29, Pechy 89 / Gruie 82 Olimpia Salonta – CSC...

—————