BEIUSEANUL - zi de zi in Tara Binsului


Ştiri

23.11.2018 18:02

Fotbal judetean - Program Liga a 4-a

Liga a 4-a, Etapa a 14-a: Sambata, ora 11 CS Bihorul Beiuş – CS Mădăras, CSO Ştei – Crişul Aleşd, FC Universitatea Oradea – CSC Sînmartin, Viitorul Borş – Olimpia Salonta, Ora 12 Unirea Valea lui Mihai – CS Diosig Bihardioszeg Ora 14 CS Săcueni – CS Oşorhei.   Duminica, ora 14 Crişul Sântandrei – Unirea...

—————

21.11.2018 09:20

Sarbatoare - Intrarea in Biserica a Maicii Domnului

Intrarea Maicii Domnului în Biserică (Praesentatio Beatae Mariae Virginis în latină), prăznuită an de an la 21 noiembrie, este a doua mare sărbătoare religioasă a lunii, după Sfintii Mihail si Gavril.  În țara noastră, în tradiția strămoșească, i se mai spune și Ovidenia, în popor are înţeles...

—————

19.11.2018 19:02

Snooker - Openul Irlandei de Nord

Judd Trump a castigat, duminica, Openul Irlandei de Nord la snooker, cel de-al doilea turneu din cadrul Home Nations. Openul englezesc a fost castigat, in octombrie de catre Stuart Bingham.  In finala Openului Irlandei de Nord, desfasurat la Belfast, Judd Trump a trecut cu 9-7 de Ronnie O`Sullivan. Acesta din...

—————

19.11.2018 10:29

Fotbal judetean - Rezultate

Liga a 4-a, etapa a 13-a CSC Sînmartin – CSO Ştei 1-1 (1-0). Marcatori: Ciobriş 12(autogol) / A. Toma 90+2   Olimpia Salonta – Unirea Valea lui Mihai 0-1 (0-0). Marcator T. Szeles 50   CS Diosig – CS Bihorul Beiuş 2-1 (1-0). Marcatori: V. Gheţe 24, S. Pop 74 / Tipea 56   CAO 1910 Oradea – Unirea Livada...

—————

17.11.2018 10:15

Fotbal judetean - ultima etapa din Liga a 5-a

Liga a 4-a, etapa a 13-a Sambata – ora 11 CSM Olimpia Salonta – CS Unirea Valea lui Mihai CSC Sânmartin – CSO Ştei Ora 12 CS Diosig Bihardioszeg – CS Bihorul Beius Ora 14 ACS CAO 1910 Oradea – Unirea Embrak Livada Duminica – ora 12 CS Mădăras – FC Universitatea Oradea Clubul Sportiv Oşorhei – CS Viitorul Borş Ora...

—————

12.11.2018 16:30

Fotbal judetean - Lupta stransa in Seria a 2-a din Liga a 5-a

Liga a 4-a, etapa a 12-a   CS Bihorul Beius – CSM Olimpia Salonta 1-0 Marcator – R. Bogdan   CSO Ştei – CS Mădăras 2-0 (2-0) Au marcat: Raul Pirtea 25, Dumbrăveanu 37   FC Universitatea Oradea – CS Diosig Bihardioszeg 3-0 (0-0) Au marcat: Suwan 47, Nicorec 55   Unirea Embrak Livada – Crişul Aleşd...

—————

09.11.2018 16:35

Fotbal judetean - Program

Liga a 4-a, etapa a 12-a Sambata, ora 11 CS Bihorul Beius – CSM Olimpia Salonta Teren: Francisc Matei; Arbitri: Dumuta Daniel, Moza Adina Florina si Marchica Francesco-Giuliano; Observator – Horia Buz   Unirea Embrak Livada – Crişul Aleşd CSO Ştei – CS Mădăras FC Universitatea Oradea – CS Diosig...

—————

06.11.2018 11:33

Fotbal bihorean - Rezultate

Liga a 4-a, etapa a 11-a   CSC Sînmartin – Unirea Livada 2-0 (0-0) Marcatori: I. Cuc 71, Sorian 86   Olimpia Salonta – FC Universitatea Oradea 2-1 (1-0) Marcatori: Paljanos 40, Perţ 70 / C. Coman 75   CS Diosig – CSO Ştei 2-1 (1-0) Marcatori: V. Mangra 33, Sg. Popa 72 / Dumbrăveanu 78   CAO 1910...

—————

02.11.2018 14:02

Fotbal judetean - Program

Liga a 4-a, etapa a 11-a Sambata, ora 11:00 CSC Sânmartin – Unirea Embrak Livada Olimpia Salonta – FC Universitatea Oradea ora 12:00 CS Diosig Bihardioszeg – CSO Ştei ora 14:00 CAO Oradea – Crişul Aleşd CS Săcueni – Viitorul Borş Duminică, ora 12:00 CS Mădăras – Crişul Sântandrei ora 14:00 CS Oşorhei – Bihorul...

—————

29.10.2018 17:00

Fotbal bihorean - Rezultate din Liga a 4-a si din Liga a 5-a

Liga a 4-a, etapa a 10-a Sambata, Viitorul Borş -CAO 1910 Oradea 0-1 (0-1) A marcat: Sergiu Ciocan 41   Crişul Aleşd – CSC Sânmartin 2-3 Marcatori: /Sorian 87pen   CSO Ştei – CSM Olimpia Salonta 0-1 (0-1) Marcator - Sergiu Pintea 27   Universitatea Oradea  – CS Oşorhei 2-2 (2-0) Marcatori:...

—————