A (re)inceput ``fotbalul mic``

 La finele săptămânii se reia campionatul Ligii a 4-a și cel din Liga a 5-a. Înainte de începerea partidelor va fi ținut un moment de reculegere în memoria lui Lucian Știube (31 ani) fost jucător de fotbal și arbitru, Dumenzeu să-i dea odihnă veșnică.

 Conducerea AJF și CJA Bihor transmit sincere condoleanțe familiei îndurerate.

 

Program jocuri din 9-10 martie 2019

Liga a 4-a, etapa a 16-a

Sambata, 09-03-2019         

Ora 11:

CSC Sânmartin - CS Unirea Valea lui Mihai (juniorii, ora 13)

Arbitri: CORMOS COSMIN, Gireada Bogdan, BANDULA RADU FLORIN
Observator - Herman Alexandru

 

Ora 13:

CS Diosig Bihardioszeg - CS Săcueni  (juniorii, ora 15)

Arbitri: TOCUT Daniel Bogdan, MATICA MARIUS IONUT, BRONT DAN-GEORGE
Observator- NAGY CRISTIAN

 

ACS CAO 1910 Oradea - Clubul Sportiv Oşorhei (juniorii, ora 15)

Arbitri: DUMUTA DANIEL, ZIFCEAC LUDOVIC, FECHETEA CIPRIAN
Observator - Rusu Gheorghe

 

Crişul Aleşd - CS Bihorul Beius (juniorii, ora 15)

Arbitri: GULER BOGDAN MADALIN, ANDOR MARIUS, URS GEORGE CATALIN
Observator - BUZ HORIA

 

Duminica

Ora 12:

CS Mădăras - CS Viitorul Borş      (juniorii, ora 14)

Arbitri: PIRTEA ANDRE, BELENESI STELIAN ALEX, SIPOS ROMEO
Observator - BOROS Petru

                            

Ora 13:

Unirea Embrak Livada - FC Universitatea Oradea (juniorii, ora 15)

Arbitri: Ciuchita Laurentiu, GOZMAN CRISTIAN, Lakatos Rares
Observator - Pantea Cornel

 

CSC Crişul Sântandrei - CSO Ştei       (juniorii, ora 15)

Arbitri: LASCAU NARCIS DAN, ORBAN NORBERT, Zah Valentin
Observator - Gallovits Ştefan Simion

 

CSM Olimpia Salonta stă.

 

Liga a 5-a, etapa 14-a

Seria 1

Sambata, 09-03-2019

ora    14:00                                     

Cetatea Biharia - CSC Sânmartin

Arbitri: PIRTEA ANDREI, BACIU BOGDAN, ILIE DIANA
Observator - MITRA FLORIAN

                                               

Duminica

ora    11:00        

CSC Viitorul Bratca - Minerul Şuncuiuş

Arbitri: CORMOS COSMIN, TERICI GABRIAN, MARCHICA FRANCESCO-GIULIANO
Observator - Olaru Ioan

 

ora    13:00                           

ACS Slovan Valea Cerului - Voinţa Suplac

Arbitri: POP ADRIAN, CEARNAU SERGIU, PERTE ALEX PETRU
Observator - Moisin Sebastian

 

AS Vadu Crișului - LPS Bihorul Oradea

Arbitri: SCHUSTER JOZEFINNE ELIDA, Leuca Daniel, OLARU STEFAN
Observator - BITEA RADU

 

ora    15:00                           

ACS Progresul Sîniob - Foresta Tileagd        

Arbitri: CRISAN ALIN DORIN, SILAGHI RAY-PATRICK, BUCIUMAN NARCIS
Observator - Rozsa Ludovic

                            

Inter Aştileu - Locadin Ţeţchea

Arbitri: GULER BOGDAN MADALIN, POP Tudor Stefan, BACIU IONUT
Observator - DEM Stelian Ghiță

                                             

Toldy Sannicolau de Munte stă.

 

Seria a 2-a

Sambata

ora 15.00 (la Beius)

Unirea Osorhei – Zorile Buntesti

Arbitri: Ciuchita Laurentiu, CIUCIU ADRIAN-CALIN, DUMA Györgyi
Observator - Pirtea Marcel Petru

 

Duminica, 10 martie

ora    15:00        

Izvorul Cociuba Mare - Gloria Căbeşti

Arbitri: BARCAN SERGIU, ZIFCEAC LUDOVIC, Moza Robert
Observator - Herman Alexandru

         

Vida Pomezeu - Partizanul Sânnicolau Român

Arbitri: BULZAN ANDREI OVIDIU, FECHETEA CIPRIAN, BACIU BOGDAN
Observator - Pirte Gheorghe

 

Victoria Tulca - Biharea Marmogranit Vaşcău

Arbitri: CHEREGI IONUT, Gireada Bogdan, PADURARU JEANINA
Observator - Pirtea Ioan

                                     

Vulturul Dobreşti - Voinţa Cheresig

Arbitri: DUMUTA DANIEL, ANDOR MARIUS, BREBAN SEBASTIAN
Observator - MITRA FLORIAN

 

ACS Voința Ciumeghiu - Victoria Avram Iancu

Arbitri: TOCUT Daniel Bogdan, URS GEORGE CATALIN, ILIE DIANA
Observator - Bărcan Sabin Mircea

         

Viitorul Tărian - Unirea Roşia                                    

Arbitri: BANDULA RADU FLORIN, CRISAN MUGUREL, MOZA ADINA FLORINA
Observator - Birta Octavian