3 serii in Liga a 5-a

08.08.2013 19:14

S-a stabilit programul Ligii a V-a

Dând curs solicitărilor scrise trimise de o serie de echipe din Liga a V-a, Biroul Executiv al AJF Bihor a hotărât în şedinţa din 8 august, revenirea la sistemul de trei serii pentru sezonul 2013-2014.

La fel ca şi în sezonul precedent, Seria 1 va fi alcătuită din 13 formaţii, iar în Seria a 2-a şi Seria a 3-a vor activa câte 12 echipe.

Revenirea la trei serii a fost posibilă după ce două echipe, Viitorul Josani şi Partizanul Sânnicolau Român s-au înscris în campionat, numărul participantelor ajungând astfel la 37, lucru ce a permis programarea în condiţii regulamentare a etapelor.

 

Iată componenţa seriilor şi programul primei etape programate pe 24-25 august:

Seria 1

 1. Sporting Luga ş

2. Minerul Şuncuiuş

3. Inter Aştileu

4. Săgeata Brusturi

5. AC Bihorul Lugaş

6. Viitorul Popeşti

7. Voinţa Suplac

8. Toldy Sânnicolau

9. Stânca Vadu Crişului

10. Electric Star Marghita

11. Locadin Ţeţchea

12. Unirea Valea lui Mihai

13. Foresta Tileagd

 

Seria 2

 1.  FC Bihor II

2. CS II Oşorhei

3. Voinţa Cheresig

4. Dacia Gepiu

5. Voinţa Inand

6. Voinţa Ciumeghiu

7. Cetatea Biharia

8. Phoenix Diosig

9. Viitorul Tărian

10. CS Mădăras

11. Partizanul Sânnicolau Român

12. Unirea Livada

 

Seria 3

 1.  Universitatea Oradea

2. Frontiera Oradea

3. LPS Bihorul

4. Unirea Roşia

5. Zorile Bunteşti

6. Cetatea Finiş

7. Viitorul Josani

8. Gloria Căbeşti

9. Vulturul Dobreşti

10. Victoria Tulca

11. Inter Crişul Batăr

12. Izvorul Cociuba

 

Programul primei runde (24-25 august):

Seria 1

Voinţa Suplac - Sageata Brusturi

Sporting Lugaş - Electric Star Marghita

Minerul Voivozi-Popesti - Toldy Sannicolau de Munte

Locadin Ţeţchea - Unirea Valea lui Mihai

AC Bihorul Lugas - Stânca Vadu Crişului

Minerul Şuncuiuş - Inter Aştileu

 

Seria 2

Voinţa Cheresig - Unirea Livada

Viitorul Tărian - Cetatea Biharia

Pro Cefa - CS Mădăras

CS 2 Osorhei - Dacia Gepiu

Partizanul Sânnicolau Român - Phoenix Diosig

FC Bihor II Oradea - Voinţa Ciumeghiu

 

Seria 3

Vulturul Dobreşti - Cetatea Finiş
Frontiera Oradea - LPS Bihorul
Gloria Căbeşti - Unirea Roşia
Izvorul Cociuba Mare - Victoria Tulca
FC Universitatea Oradea - Viitorul Josani
Inter Crişul Batăr - Zorile Buntesti

Preşedinte AJF Bihor - Valer Vancea