Final de sezon in fotbalul judetean

 Final de sezon in fotbalul judetean. In Liga a 4-a s-a disputat, la mijlocul saptamanii, meciurile din etapa a 29-a, iar in acest weekend se incheie sezonul cu jocurile etapei a 30-a.

 Campioana judetului se cunoaste de mai mult timp, CSC Sanmartin avand inaintea ultimei runde un avans de 13 puncte fata de a doua clasata, CAO Oradea. Dezamagirile judetului sunt Olimpia Salonta si CS Bihorul Beius care vor trebui sa joace meciuri de baraj pentru a ramane in acest esalon fotbalistic. Retrogradata este CS Sacueni.

 Din Liga a 5-a vor promova, cel putin teoretic, CSC 2 Sanmartin, castigatoarea Seriei intai, si Biharea Vascau, prima clasata in Seria a doua, la baraj vor juca Foresta Tileagd, respectiv, Unirea Rosia.

 

Rezultatele din tapa intermediara din Liga a 4-a si programul meciurilor din cele 2 esaloane

 

 Liga a 4-a

Etapa a 29-a:

Unirea Livada – Crișul Sântandrei  5-2

Marcatori: M. Popa 6, Micaș 20, 90, Floruț 38, Mihuța 49 / M. Balogh 23, Lascu 75

 

CS Diosig – Unirea Valea lui Mihai  2-2

Marcatori: S. Popa 8, V. Mangra 18 / Fl. Lazăr 55, Solymosan 80

 

Crișul Aleșd – CSO Ștei 2-2

Marcatori: Vlad Todor 13, S. Mândrilă 80 / D. Gavriș 48 - 11 m, Gruie 85

 

CSC Sânmartin – FC Universitatea 4-0

Marcatori: Cl. Popa 19, Florin Pop 34, 58, Habakuk 79

 

CS Mădăras – Bihorul Beiuș 3-0

Marcatori: Mughiuruș 10, Alex Lezeu 57, Pușcaș 76

 

Olimpia Salonta – Viitorul Borș 1-4

Marcatori: Perț 25 / E. Zadori 10, 43, 74, Tătar 55

 

CS Oșorhei – CS Săcueni 6-3

Marcatori: S. Ban 37, 69, 72, A. Șumălan 59, 78, P. Suciu 62 /Agiurgioaiei 17, Cr. Jurcă 56, R. Gergely 87

 

CAO a stat.

 

 

Clasament

1. CSC Sânmartin    27    23    4      0      95-22   73

2. CAO Oradea        27    19    3      5      81-24   60

3. Viitorul Borş          27   14    4      9      70-36   46

4. CS Oşorhei           28   13    6      9      57-51   45

5. Crisul Sântandrei  27   13    5      9      54-47   44

6. CS Diosig              27   13    4    10     59-53    43

7. Unirea Livada       27   12    7      8      48-39   40

8. Valea lui Mihai      27   11    6    10      44-57   39

9. Univ Oradea          27    9    6    12      43-43   33

10. CS Mădăras        27    9    3     15     41-73   30

11. Crişul Aleşd         27    9    2     16     52-89   29

12. CSO Ştei              27   7    6     14     38-52   27

13. Bihorul Beiuş       27   6     6     15     24-56   24

14. Olimpia Salonta   27   7     2     18     26-55   23

15. CS Săcueni          27  4     6     17      33-68  18

 

 

 

Ultima etapa:

Vineri, ora 18 – seniorii, (ora 16.00 – juniorii)

FC Universitatea Oradea - Crişul Aleşd

 

Sambata, ora 11.00 (ora 13.00 – juniorii)

CSO Ştei - Unirea Embrak Livada

CS Bihorul Beiuş - CSC Sânmartin

Ora 14.00 seniorii (ora 16.00 juniorii)

CS Unirea Valea lui Mihai - CS Mădăras

Ora 15.00 seniorii (ora 13.00 juniorii)

CS Viitorul Borş - CS Diosig

Ora 18.00 seniorii (ora 16.00 juniorii)

CS Săcueni - CSM Olimpia Salonta

 

Duminica, ora 18.00 (ora 16.00 – juniorii)

CSC Crişul Sântandrei - ACS CAO 1910 Oradea

 

CS Osorhei sta.
 

 

Liga a 5-a,

Seria 1,  Etapa a 25-a

Sambata, ora 11

Vointa Suplac – Viitorul Bratca

 

Duminica, ora 13

Minerul Suncuius – AS Vadu Crisului

Ora 15

CSC sanmartin – Toldy Sannicolau

Ora 18

LPS Bihorul – Cetatea Biharea

Foresta Tileagd – Slovan Valea Cerului

Locadin Tetchea – Progresul Saniob

Inter Astileu sta

 

 

Clasament: 1. CSC Sanmartin – 59 de puncte, 2. Foresta Tileagd – 54 de puncte, 3. Slovan Valea Cerului -  48 de puncte, 4. Vointa Suplac – 43 de puncte. Pe ultimele locuri: 12. Progresul Saniob – 10 puncte, 13. LPS Bihorul – 8 puncte.

 

Seria a 2-a, Etapa a 26-a

Sambata, ora 15

Unirea Rosia – Vointa Ciumeghiu

 

Duminica, ora 13

Partizanul Sannicolau – Gloria Cabesti

Viitorul Tarian – Izvorul Cociuba Mare

Ora 16

Biharea Vascau – Vida Pomezeu

Ora 17

Vointa Cheresig – Unirea Osorhei/Gloria Beius

Victoria Avram Iancu – Vulturul Dobresti

Ora 18

Zorile Buntesti – Victoria Tulca.

 

Clasament: 1. Biharea Vascau – 57 puncte, 2. Unirea Rosia – 52 de puncte, 3. Zorile Buntesti – 46 p, 4. Unirea Osorhei/Gloria Beius – 45 de puncte, 5. Pe ultimele locuri: 13. Izvorul Cociuba Mare – 23 puncte, 14. Victoria Avram Iancu – 17 puncte.