BEIUSEANUL - zi de zi in Tara Binsului


Fotbal bihorean - rezultate

02.10.2018 09:12

Liga a 4-a, etapa a 6-a

CS Mădăras - CS Diosig 0-4 (0-1)

Marcatori: Ianc 44, Buştea 53, 57, V. Mangra 80

La juniori: 5-1

CSC Sânmartin - Olimpia Salonta 3-1 (0-1)

Marcatori: Trip 55, S. Nogo 59, Sorian 77 / Ban 16

La juniori: 0-2

Crișul Aleșd - CS Oșorhei 1-2 (1-0)

Marcatori: Dumiter 9 / Arsene 73, Buz 88

La juniori: 0-3

CSO Ștei - Viitorul Borș 1-5 (1-3)

Marcatori: R. Pantea 35 / C. Tătar 9, 53, E. Zadori 16, 30, S. Zadori 90+1

La juniori: 2-0

Universitatea Oradea - Unirea Valea lui Mihai 2-4 (1-2)

Marcatori: Birta 15, Bulz 79 / Foris 2 p, Szeles 45, Gego 49, Cr. Jurca 67

La juniori: 4-0

CAO Oradea - Bihorul Beiuș 2-1 (0-0)

Marcatori: Pașca 49, 89 / Szekeres 66

La juniori: 3-3

Unirea Livada - Dacia Gepiu 7-0 (4-0)

Marcatori: Micas 6, Toma 19, 44,  Lele 38, 86, 90+2, Mureșan 78

La juniori: 7-1

Crișul Sântandrei - CS Săcueni 1-0 (0-0)

Marcator: Răzvan Pop 75

La juniori: 6-1

 

 

Liga a 5-a, Seria 1, etapa a 6-a

 

ACS Progresul Sîniob - Toldy Sannicolau de Munte    1-2

Marcatori: Kovacs 82 / Mehes 3 (11 m), Rezmuves 4

Inter Aştileu - CSC Sânmartin 2    0-4

Marcatori: P. Ardelean 15, C. Mitra 51, T. Cheregi 71, S. Ciocan 81

Locadin Ţeţchea - LPS Bihorul Oradea    2-0

Marcatori: M. Popa 61, Căt. Butuc 87

 Foresta Tileagd - Minerul Şuncuiuş    4-0

Marcatori: Gado 2, Ikpe 40, Karacsony N. 63, Karacsony G. 75

CSC Viitorul Bratca - AS Vadu Crișului    0-2

Marcatori: Gavriluţ 22, Haşaş 77

ACS Slovan Valea Cerului - Cetatea Biharia    3-0

Marcatori: Vaszok 27, 77, Zetocha 89

Voinţa Suplac a stat.

 

 Pe primele locuri Sanmartin 18 p, Tileagd 15 (5 meciuri) , Suplac 12p, Cetatea Biharea, Astileu si Bratca cu cate 9 puncte.

   

 

Seria a 2-a

ACS Voința Ciumeghiu - Gloria Căbeşti    5-1

Marcatori: Shammat 35, Ştefănică 51 (autogol), Schwartz 71, 80, Şipoş 75 / Ţiboc 89

Viitorul Tărian - Partizanul Sânnicolau Român    4-2

Marcatori: Foltuţ 52, 75, Sălăjan 88,Ilisie 90+3 / Balog 78, 88

Unirea Roşia - Biharea Marmogranit Vaşcău    3-1

Marcatori: V. Burescu 28, Bolha 70, 77 / Filip 79

Victoria Avram Iancu - Zorile Bunteşti    3-2

Marcatori: Cureş 31, Baran 72, 81 / Diniş 57, M. Toma 87

Vulturul Dobreşti - Vida Pomezeu    1-0

Marcator: Paşca 63

 Izvorul Cociuba Mare - Voinţa Cheresig    1-1

Marcatori: Balint 41 / Oros 57

 

Meciul AS Unirea Oşorhei  - Victoria Tulca nu s-a disputat,oaspetii nu s-au prezentat.

 

 Pe primele locuri : Unirea Rosia 16 puncte, Gloria Beius/Unirea Osorhei, 13 p, Vascau  12 puncte.

—————

Înapoi