Fotbal bihorean - Rezultate

Liga a 4-a, etapa a 11-a

 

CSC Sînmartin – Unirea Livada 2-0 (0-0)

Marcatori: I. Cuc 71, Sorian 86
 

Olimpia Salonta – FC Universitatea Oradea 2-1 (1-0)

Marcatori: Paljanos 40, Perţ 70 / C. Coman 75
 

CS Diosig – CSO Ştei 2-1 (1-0)

Marcatori: V. Mangra 33, Sg. Popa 72 / Dumbrăveanu 78
 

CAO 1910 Oradea – Crişul Aleşd 8-2 (2-1)

Marcatori:  M. Junc 19, Sg. Ciocan 38, 63, 74, 76, 84, ultimul din 11 m, Bartok 65, Bălăiban 70 / V. Gordan 45+1, S. Mîndrilă 54
 

CS Săcueni – Viitorul Borş 0-2 (0-1)

Marcatori: Waritz 12, Em. Zadori 90+5

 

CS Mădăras – Crişul Sântandrei 1-4 (0-1)

Marcatori: E. Pop 67 / M. Balog 28, Novak 47, C. Lascu 73, Iştoc 81

 

CS Oşorhei – CS Bihorul Beiuş 6-0 (2-0)

Marcatori: Ember 31, Fl. Neaga 41, Hosu 73, Chişvasi 74, Dume 79 autogol, Arsene 90

 

Unirea Valea lui Mihai a stat.

 

Pe primele locuri: CSC Sanmartin 28 de puncte, CAO Oradea 23, Unirea Livada si Viitorul Bors cu cate 20 de puncte,

.

 CS Bihorul Beius este pe locul 11 cu 9 puncte.

 


Liga a 5-a, Seria 1, etapa a 11-a

 

Toldy Sânnicolau de Munte - Minerul Şuncuiuş 2-0

Marcatori: Ardelean 3, Rezmuves 90+1

CSC  2 Sînmartin - LPS Bihorul Oradea 3-0

Marcatori: O. Morna 2, 49, 74

ACS Slovan Valea Cerului - Inter Aştileu 4-0

Marcatori: Iambor 9, 11, Grozav 40, Nemeș 41

CSC Viitorul Bratca - Locadin Ţeţchea 4-2

Marcatori: Gîrz 4, Bot 42 (11 m), 58, Ciucur 45 / Cr. Butuc 2, 78

AS Vadu Crișului - Foresta Tileagd 0-4

Marcatori: Ikpe 2, 42, Gyuro 11, Lazăr 70

Cetatea Biharia - Voinţa Suplac 1-3

Marcatori:Șerban 58 / Pușcaș 8, 23, Miclean 61

 

 Pe primele locuri: CSC II Sânmartin 30 de puncte, Vointa Suplac 25 p, Foresta Tileagd 23 p.

 

Liga a 5-a - Seria a 2-a

Gloria Căbeşti - Zorile Buntești 1-2

Marcatori: Țiboc 39 / C. Bonchiș 76, Feneși 82

Partizanul Sânnicolau Român - Biharea Vaşcău 2-2

Marcatori: Copos 48, Balog 61 / Sime 68, 71

Izvorul Cociuba Mare - ACS Voința Ciumeghiu 3-4

Marcatori: Ștefan 20, Tuderici 23, 90+2 / Șipoș 7, 32, Calau 33, 61

Vulturul Dobreşti - Viitorul Tărian 3-2

Marcatori: Onița 1, B. Ghenț 42, 75 / F. Ilisie 40, Foltuț 76

AS Unirea Oşorhei - Unirea Roşia 3-0

Marcatori: Dan 53, Marcu 56, 62

Victoria Tulca - Victoria Avram Iancu 3-2

Marcatori: Fekete I. 16, 29, 67 (ultimul din 11 m) / Costea 11, Baran Z. 54 (11 m)

Vida Pomezeu - Voinţa Cheresig 4-2.

Marcatori: Petruș 1, 59, G. Rada 12, 19 / Suciu 21, Oros 64

 

Pe primele locuri: Unirea Rosia 26 de puncte, Gloria Beius/Unirea Osorhei 25 p, Biharea Vascau 22p