Fotbal judetean - Final de sezon

Liga a 4-a

Ultima etapa:

Vineri, 31 mai

FC Univ Oradea – Crișul Aleșd 2-3

Au marcat: Ferik 48, Andrei Toma 80/Mândrilă 12, Vlad Todor 76, Horvath 81

Sâmbătă, 1 iunie

CSO Ștei – Unirea Livada 2-0

Au marcat: Galea 53, 67

Bihorul Beiuș – CSC Sânmartin 0-7

Au marcat: Szabados 3 goluri, Ov. Popa 2 goluri, S. Brata 2 goluri

Unirea Valea lui Mihai – CS Mădăras 2-1

Au marcat: Lakatos Janos 9, Tibi Szeles 75/Alex Lezeu 56

Viitorul Borș – CS Diosig 2-0

Au marcat: Cr Tătar 50, Angelo Raț 83

CS Săcueni – Olimpia Salonta 3-2

Au marcat: Gergely 31, Kaszonyi 35, Cr Jurcă 89/Mintaș 23, Alberto Avram 90+2

Duminică, 2 iunie

Crișul Sântandrei – CAO 2-3

CS Oșorhei a stat.
 

 

Clasament

1. CSC Sânmartin    28    24    4      0    102-22   76

2. CAO Oradea        28    20    3      5      84-26   63

3. Viitorul Borş          28   15    4      9      72-36   49

4. CS Oşorhei           28   13    6      9      57-51   45

5. Crisul Sântandrei  28   13    5    10      56-50   44

6. CS Diosig              28   13    4    11     59-55    43

7. Valea lui Mihai      28   12    6    10      46-58   42

8. Unirea Livada       28   12    7      9      48-41   40

9. Univ Oradea          28    9    6    13      45-46   33

10. Crişul Aleşd         28  10    2     16     55-91   32

11. CSO Ştei             28    8    6     14     40-52   30

12. CS Mădăras        28    9    3     16     42-75   30

13. Bihorul Beiuş       28   6     6     16     24-63   24

14. Olimpia Salonta   28   7     2     19     28-58   23

15. CS Săcueni         28   5     6     17     36-70   21

 

 

 

 

 

Liga a 5-a,

Seria 1,  Etapa a 26-a

Voința Suplac – Viitorul Bratca 9-1

Minerul Șuncuiuș – AS Vadu Crișului 2-2

CSC Sânmartin – Toldy Sânnicolau de Munte 3-0 (neprezentare)

LPS Bihorul – Cetatea Biharea 4-0

Foresta Tileagd – Slovan Valea Cerului 0-1

Locadin Țețchea – Progresul Sâniob 3-3

Inter Aștileu a stat.

 

Clasament: 1. CSC Sanmartin – 62 de puncte, 2. Foresta Tileagd – 54 de puncte, 3. Slovan Valea Cerului -  51 de puncte, 4. Vointa Suplac – 46 de puncte. Pe ultimele locuri: 12. Progresul Saniob – 11 puncte, 13. LPS Bihorul – 11 puncte.

 

Seria a 2-a, Etapa a 26-a

Unirea Roșia – Voința Ciumeghiu 4-2

Partizanul Sânnicolau Român – Gloria Căbești 6-1

Viitorul Tărian – Izvorul Cociuba 5-1

Biharea Vașcău – Vida Pomezeu 4-3

Voința Cheresig – Unirea Oșorhei 4-5

Victoria Avram Iancu – Vulturul Dobrești 1-0

Zorile Buntești – Victoria Tulca 4-1

 

Clasament: 1. Biharea Vascau – 60 puncte, 2. Unirea Rosia – 55 de puncte, 3. Zorile Buntesti – 49 p, 4. Unirea Osorhei/Gloria Beius – 48 de puncte, 5. Pe ultimele locuri: 13. Izvorul Cociuba Mare – 23 puncte, 14. Victoria Avram Iancu – 20 puncte.