fotbal judetean - program weekend

10.05.2014 10:16

 

Liga a 4-a

Sambata

Ora 11.00,

CF Bihorul Beiuş - FC Hidişelul de Sus

CSM Olimpia Salonta - CF Liberty Pomezeu

CSO Ştei - Crişul Aleşd

Ora 17.00,

Viitorul Borş - CSC Sânmartin

Kinder Paleu - Crişul Sântandrei

Duminica

Ora 15.00,

Luceafărul Oradea - Viitorul Marghita (la Vaşcău)

Ora 17.00,

Poiana Budureasa - CSU Partium Oradea

 

Biharea Vaşcău* - Victoria Avram Iancu 0-3.

 

CLASAMENT - SENIORI

1. CSC Sânmartin          25    21    2      2      111-23  65

2. Kinder Paleu               25    20    3      2       86-16  63

3. FC Hidişel                   25    17    6      1      76-21   60

4. Crişul Sântandrei        25    19    3      3      64-24   60

5. CF Bihorul Beiuş        25    16    2      7      58-39   50

6. CSM Olimpia Salonta 25    13    2      10    53-37  41

7. CSO Ştei                     25    11    5      9      33-39  38

8. Victoria Avram Iancu   25    10    3      12    54-71  33

9. Viitorul Marghita          25    9      5      11    38-50   32

10. Viitorul Borş              25     7      6      12    37-43   27

11. CSU Partium             25    8      3      14    36-56   27

12. Luceafărul                  25    8      2      15    41-68  26

13. Poiana Budureasa     25    5      5      15    33-58  20

14. Crişul Aleşd               25    5      2      18    31-76  17

15. CF Liberty                  25    2      3      20    27-88   9

16. Biharea Vaşcău*        25    1      2      22     9-73    5

*Biharea Vaşcău s-a retras din campionat după încheierea turului şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.

 

Liga a 5-a

SERIA I

Sambata, Ora 14.00:

Minerul Şuncuiuş - Minerul Popeşti-Voivozi

Ora 17.00

Unirea Valea lui Mihai - Electric Star Marghita

Voinţa Suplac - Toldy Sânnicolau de Munte.

Duminica, ora 17.00

Stânca Vadu Crişului - Săgeata Brusturi

Inter Aştileu - Sporting Lugaş

AC Bihorul Lugaş - Locadin Ţeţchea

 

 

SERIA a II a

Duminica, ora 11.00:

Voinţa Cheresig - CS Mădăras.

Ora 17.00:

Phoenix Diosig - Unirea Livada

Voinţa Ciumeghiu - Viitorul Tărian

FC Bihor II Oradea - Asociaţia Sportivă Cefa (teren Motorul)

Partizanul Sânnicolau Român* - CS 2 Oşorhei 0-3

Dacia Gepiu - Foresta Tileagd;

 

SERIA  a III a

Sambata, Ora 17.00

Cetatea Biharia - Cetatea Finiş

Duminica

Ora 15.00

Inter Crişul Batăr - Gloria Căbeşti

Ora 17.00:

Zorile Bunteşti - Frontiera Oradea (la Poieni de Jos)

FC Universitatea Oradea - Izvorul Cociuba Mare (teren Universitate)

Victoria Tulca - LPS Bihorul

Vulturul Dobreşti - Unirea Roşia (la Luncasprie)