fotbal judetean - program weekend

17.05.2014 08:53

 

Vineri, Ora 15.00, seniorii - ora 17.00, juniorii

Victoria Avram Iancu - CSO Ştei (la Mădăras)

Sambata, Ora 11.00, seniorii - ora 13.00, juniorii

CSU Partium Oradea - Luceafărul Oradea (la Tileagd)

Ora 11.00, seniorii - ora 14.00, juniorii

CSC Sânmartin - Viitorul Marghita

Duminica, Ora 11.00, seniorii - ora 13.00, juniorii

Crişul Aleşd - CF Bihorul Beiuş

Ora 17.00, seniorii - ora 15.00, juniorii

FC Hidişelu de Sus - Kinder Paleu

CF Liberty Pomezeu - Poiana Budureasa (la Coşdeni)

Crişul Sântandrei - CSM Olimpia Salonta

Viitorul Borş - Biharea Vaşcău.

  

CLASAMENT

1. CSC Sânmartin        26    22    2      2      117-24 68

2. Kinder Paleu             26     21    3      2      87-16  66

3. FC Hidişel                 26    18    6      1      80-22  63

4. Crişul Sântandrei        26    19    3      4      64-25   60

5. CF Bihorul Beiuş         26    16    2      8      59-43  50

6. CSM Olimpia Salonta 26    14    2      10    70-38  44

7. CSO Ştei                    26    12    5      9      35-39  41

8. Victoria Avram Iancu  26    11    3      12    57-71   36

9. Viitorul Marghita         26    10    5      11    43-51   35

10. CSU Partium            26    8      4      14    39-59   28

11. Viitorul Borş              26    7      6      13    38-49   27

12. Luceafărul                26    8      2      16    42-73    26

13. Poiana Budureasa   26    5      6      15    36-61    21

14. Crişul Aleşd             26    5      2      19    31-78     17

15. CF Liberty                26    2      3      21    28-105    9

16. Biharea Vaşcău*      26    1      2      23     9-76       5

* Biharea Vaşcău s-a retras din campionat după încheierea turului şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.

 

Liga a V-a Seria 1 etapa a 20-a din 17-18 mai 2014
18.05 17 Aleșd Sporting Lugaş – Stânca Vadu Crişului
18.05 17 Voivozi Minerul Voivozi-Popesti – Inter Aştileu
18.05 17 Țețchea Locadin Ţeţchea – Minerul Şuncuiuş
18.05 17 Lugaș AC Bihorul Lugas – Voinţa Suplac
18.05 17 Păd Neagră Electric Star Marghita – Toldy Sannicolau de Munte

22.05 18 Brusturi Sageata Brusturi – Unirea Valea lui Mihai

 

Liga a V-a Seria 2 etapa a 20-a din 17-18 mai 2014
17.05 17 Giriș Viitorul Tărian – Phoenix Diosig
18.05 17 Inand Asociaţia Sportivă Cefa – Voinţa Ciumeghiu
18.05 17 Oșorhei CS 2 Osorhei – FC Bihor II Oradea

18.05 13 Livada Unirea Livada – Dacia Gepiu
18.05 18 Tileagd Foresta Tileagd – CS Mădăras

Partizanul Sânnicolau Român – Voinţa Cheresig nu se joaca.

 

Liga a V-a Seria 3 etapa a 20-a din 17-18 mai 2014
17.05 15 Episcopia Frontiera Oradea – Cetatea Biharia
18.05 17 Căbești Gloria Căbeşti – Zorile Buntesti
18.05 17 Cociuba Izvorul Cociuba Mare – Inter Crişul Batăr
18.05 17 Institut FC Universitatea Oradea – Vulturul Dobreşti
18.05 17 Tineretului LPS Bihorul – Unirea Roşia

18.05 17 Budureasa Cetatea Finiş – Victoria Tulca