Fotbal judetean - Program
Liga a 4-a. Etapa a 22-a
Sambata
Ora 11.00 (Ora 13.00 juniorii)
CS Bihorul Beiuş - Unirea Valea lui Mihai
CAO 1910 - CS Mădăras
CSC Sânmartin - CS Diosig
Crişul Aleşd - CSM Olimpia Salonta
Unirea Livada - CS Oşorhei
CSO Ştei - CS Săcueni
Universitatea Oradea - Viitorul Borş
Crişul Sântandrei stă.
Clasament:
1 CSC Sânmartin 19 16 3 0 54- 13 51p
2 CAO 1910 Oradea 20 14 3 3 61- 14 45p
3 Crişul Sântandrei 20 11 2 7 37- 30 35p
4 Unirea Valea lui Mihai 20 10 4 6 34 -39 34p
5 Diosig Bihardioszeg 19 10 2 7 41- 31 32p
6 CS Viitorul Borş 20 9 3 8 44- 26 30p
7 Unirea Livada 19 8 6 5 31- 24 30p
8 CS Oşorhei 20 9 3 8 41 -40 30p
9 FC Univ Oradea 20 8 5 7 33- 25 29p
10 CS Mădăras 19 7 1 11 28- 51 22p
11 Olimpia Salonta 19 7 0 12 19- 36 21p
12 Crişul Aleşd 19 5 1 13 35- 61 16p
13 CSO Ştei 20 4 3 13 23- 44 15p
14 CS Săcueni 20 3 5 12 23- 46 14p
15 CS Bihorul Beius 20 3 5 12 14- 39 14p
Liga a 5-a,
Seria 1, Etapa a 20-a
Joi
Foresta Tileagd - LPS Bihorul Oradea 19-1
Vineri
Voinţa Suplac - Minerul Şuncuiuş
Sambata,
Ora 11.00:
ACS Slovan Valea Cerului - AS Vadu Crișului
ACS Progresul Sâniob - Cetatea Biharia
Inter Aştileu - Toldy Sânnicolau de Munte
Ora 17.00
Locadin Ţeţchea - CSC 2 Sânmartin.
Clasament: 1. CSC Sanmartin – 49 de puncte, 2. Foresta Tileagd – 41 de puncte, 3. Vointa Suplac – 36 de puncte. Pe ultimele locuri: 12. Progresul Saniob – 10 puncte, 13. LPS Bihorul – 8 puncte.
Seria a 2-a, Etapa a 19-a
Sambata
Ora 11.00:
Voinţa Cheresig - Zorile Buntești
Ora 13.00:
Victoria Avram Iancu - Biharea Marmogranit Vaşcău
ACS Voința Ciumeghiu - Vida Pomezeu
Izvorul Cociuba Mare - AS Unirea Oşorhei
Ora 16.00:
Unirea Roşia - Partizanul Sânnicolau Român
Ora 17.00:
Viitorul Tărian - Gloria Căbeşti
Vulturul Dobreşti - Victoria Tulca.
Clasament: 1. Biharea Vascau – 44 puncte, 2. Unirea Rosia – 36 de puncte, 3. Unirea Osorhei/Gloria Beius – 34 de puncte, 4. Zorile Buntesti – 32 p, 5. Pe ultimele locuri: 13. Izvorul Cociuba Mare – 14 puncte, 14. Victoria Avram Iancu – 13 puncte.