Fotbal judetean - Rezultate din etapa de Pasti

30.04.2019 16:30

Liga a 4-a. Etapa a 23-a

Olimpia Salonta – Unirea Livada 1-4 (1-2)

Marcatori: Fl. Mintaş 31 / M. Pop 9, Lele 33, Floruţ 57, 68

 

CS Mădăras – CSC Sânmartin 0-7 (0-2)

Marcatori: Sg. Pop 21, 75, 85, Vinter 41 autogol, Ov. Popa 61, Cuc 67, S. Nogo 79

 

CS Diosig – Crişul Aleşd 5-1 (2-1)

Marcatori: Berindei 24, 32, 49, 86, V. Gheţe 53 / S. Mândrilă 37

 

CS Oşorhei – Crişul Sântandrei 3-3 (2-2)

Marcatori: S. Ban 11, P. Suciu 25, 67 / R. Matei 35, Kun 45, C. Lascu 90+3

 

CS Săcueni – FC Universitatea Oradea 4-2 (2-2)

Marcatori: Kazsoni 41, Agiurgioaiei 45+1, R. Gergely 47, 90+4 / Coman 12, Tunduc 32

 

Viitorul Borş – CS Bihorul Beiuş 8-2 (6-0)

Marcatori: Waritz 10, S. Zadori 14, Ienciu 25, Tătar 28, Pechy 33, 45+1, 52, 59 / C. Dan 79, 81

Unirea Valea lui Mihai – CAO 1910 Oradea 2-7 (2-3)

Marcatori: Szeleş 20, Bacso 30 / Ş. Man 16, Haş 24, Ciocan 45, R. Paşca 55, A. Balog 59, D. Costea 80, Hosu 83

 

CSO Ştei a stat.

 

CLASAMENT

1. CSC Sânmartin     21      18      3        0    66-16   57

2. CAO Oradea         22      16      3        3    72-17   51

3. Viitorul Borş          22      11      3        8     55-30   36

4. Crisul Sântandrei  21      11      3        7     40-33   36

5. CS Diosig              21      11      2        8    49-37   35

6. CS Oşorhei           22      10      4        8    45-43   34

7. Valea lui Mihai      22      10      4        8    37-49   34

8. Unirea Livada       21       9        6        6   35-26   33

9. Univ Oradea         22       8        5        9   37-32   29

10. CS Mădăras       21       7        1      13   29-62   22

11. Olimpia Salonta 21       7        0       14  21-43   21

12. Crişul Aleşd        21      6        1       14  40-67   19

13. CSO Ştei            21      5        3       13   24-44   18

14. CS Săcueni        22      4        5       13   27-49   17

14. Bihorul Beiuș      22      4        5      13   19-48    17

 


 

Liga a 5-a,

Seria 1,  Etapa a 21-a

LPS Bihorul Oradea - Voinţa Suplac 0-3

AS Vadu Crișului - ACS Progresul Sâniob 4-0

CSC 2 Sânmartin - Foresta Tileagd 0-0

Toldy Sânnicolau de Munte - Locadin Ţeţchea 2-1

CSC Viitorul Bratca - ACS Slovan Valea Cerului 1-3

Cetatea Biharia - Inter Aştileu 4-1

Minerul Șuncuiuș a stat.  

Clasament: 1. CSC Sanmartin – 53 de puncte, 2. Foresta Tileagd – 45 de puncte, 3. Vointa Suplac – 40 de puncte. Pe ultimele locuri: 12. Progresul Saniob – 10 puncte, 13. LPS Bihorul – 8 puncte.

 

Seria a 2-a, Etapa a 21-a

AS Unirea Oşorhei - Vulturul Dobreşti  3-2

Biharea Vaşcău - Voinţa Cheresig 7-2

Partizanul Sânnicolau Român - Victoria Avram Iancu  2-1

Izvorul Cociuba Mare - Zorile Buntești 0-6

Gloria Căbeşti - Unirea Roşia 0-5

Victoria Tulca - ACS Voința Ciumeghiu 4-6

Vida Pomezeu - Viitorul Tărian  2-2

 

Clasament: 1. Biharea Vascau – 50 puncte, 2. Unirea Rosia – 42 de puncte, 3. Zorile Buntesti – 38 p, 4. Unirea Osorhei/Gloria Beius – 37 de puncte, 5. Pe ultimele locuri: 13. Izvorul Cociuba Mare – 17 puncte, 14. Victoria Avram Iancu – 13 puncte.