Fotbal judetean - Rezultate din etapa de Pasti
Liga a 4-a. Etapa a 23-a
Olimpia Salonta – Unirea Livada 1-4 (1-2)
Marcatori: Fl. Mintaş 31 / M. Pop 9, Lele 33, Floruţ 57, 68
CS Mădăras – CSC Sânmartin 0-7 (0-2)
Marcatori: Sg. Pop 21, 75, 85, Vinter 41 autogol, Ov. Popa 61, Cuc 67, S. Nogo 79
CS Diosig – Crişul Aleşd 5-1 (2-1)
Marcatori: Berindei 24, 32, 49, 86, V. Gheţe 53 / S. Mândrilă 37
CS Oşorhei – Crişul Sântandrei 3-3 (2-2)
Marcatori: S. Ban 11, P. Suciu 25, 67 / R. Matei 35, Kun 45, C. Lascu 90+3
CS Săcueni – FC Universitatea Oradea 4-2 (2-2)
Marcatori: Kazsoni 41, Agiurgioaiei 45+1, R. Gergely 47, 90+4 / Coman 12, Tunduc 32
Viitorul Borş – CS Bihorul Beiuş 8-2 (6-0)
Marcatori: Waritz 10, S. Zadori 14, Ienciu 25, Tătar 28, Pechy 33, 45+1, 52, 59 / C. Dan 79, 81
Unirea Valea lui Mihai – CAO 1910 Oradea 2-7 (2-3)
Marcatori: Szeleş 20, Bacso 30 / Ş. Man 16, Haş 24, Ciocan 45, R. Paşca 55, A. Balog 59, D. Costea 80, Hosu 83
CSO Ştei a stat.
CLASAMENT
1. CSC Sânmartin 21 18 3 0 66-16 57
2. CAO Oradea 22 16 3 3 72-17 51
3. Viitorul Borş 22 11 3 8 55-30 36
4. Crisul Sântandrei 21 11 3 7 40-33 36
5. CS Diosig 21 11 2 8 49-37 35
6. CS Oşorhei 22 10 4 8 45-43 34
7. Valea lui Mihai 22 10 4 8 37-49 34
8. Unirea Livada 21 9 6 6 35-26 33
9. Univ Oradea 22 8 5 9 37-32 29
10. CS Mădăras 21 7 1 13 29-62 22
11. Olimpia Salonta 21 7 0 14 21-43 21
12. Crişul Aleşd 21 6 1 14 40-67 19
13. CSO Ştei 21 5 3 13 24-44 18
14. CS Săcueni 22 4 5 13 27-49 17
14. Bihorul Beiuș 22 4 5 13 19-48 17
Liga a 5-a,
Seria 1, Etapa a 21-a
LPS Bihorul Oradea - Voinţa Suplac 0-3
AS Vadu Crișului - ACS Progresul Sâniob 4-0
CSC 2 Sânmartin - Foresta Tileagd 0-0
Toldy Sânnicolau de Munte - Locadin Ţeţchea 2-1
CSC Viitorul Bratca - ACS Slovan Valea Cerului 1-3
Cetatea Biharia - Inter Aştileu 4-1
Minerul Șuncuiuș a stat.
Clasament: 1. CSC Sanmartin – 53 de puncte, 2. Foresta Tileagd – 45 de puncte, 3. Vointa Suplac – 40 de puncte. Pe ultimele locuri: 12. Progresul Saniob – 10 puncte, 13. LPS Bihorul – 8 puncte.
Seria a 2-a, Etapa a 21-a
AS Unirea Oşorhei - Vulturul Dobreşti 3-2
Biharea Vaşcău - Voinţa Cheresig 7-2
Partizanul Sânnicolau Român - Victoria Avram Iancu 2-1
Izvorul Cociuba Mare - Zorile Buntești 0-6
Gloria Căbeşti - Unirea Roşia 0-5
Victoria Tulca - ACS Voința Ciumeghiu 4-6
Vida Pomezeu - Viitorul Tărian 2-2
Clasament: 1. Biharea Vascau – 50 puncte, 2. Unirea Rosia – 42 de puncte, 3. Zorile Buntesti – 38 p, 4. Unirea Osorhei/Gloria Beius – 37 de puncte, 5. Pe ultimele locuri: 13. Izvorul Cociuba Mare – 17 puncte, 14. Victoria Avram Iancu – 13 puncte.