Fotbal judetean - Rezultate

Liga a 4-a, etapa a 13-a

CSC Sînmartin – CSO Ştei 1-1 (1-0).

Marcatori: Ciobriş 12(autogol) / A. Toma 90+2
 

Olimpia Salonta – Unirea Valea lui Mihai 0-1 (0-0).
Marcator
T. Szeles 50

 

CS Diosig – CS Bihorul Beiuş 2-1 (1-0).

Marcatori: V. Gheţe 24, S. Pop 74 / Tipea 56
 

CAO 1910 Oradea – Unirea Livada 2-0 (1-0).

Marcatori: R. Paşca 21, Sg. Ciocan 46
 

CS Mădăras – FC Universitatea Oradea 1-1 (1-0).

Marcatori: Fl. Buzgău 28 / C. Bulz 87
 

CS Oşorhei – Viitorul Borş 2-1 (0-0).

Marcatori: M. Gal 85 şi 90+2, ambele din penalty / Pechy 64
 

Crişul Aleşd – Crişul Sântandrei 6-5 (5-4).

Marcatori: Filimon 4 autogol, Gordan 6, 41, Dumiter 27, 71, Gubics 32 / Cora 9, 40, 44, Sfârlea 22, Lascu 90+2
 

CS Săcueni a stat.

 

Pe primele locuri: CSC Sanmartin 32 de puncte, CAO Oradea 29, Unirea Livada 23 si Viitorul Bors cu cate 23 de puncte,

 CS Bihorul Beius este pe locul 11 cu 12 puncte.

 

Etapa viitoare (24-25 noiembrie):

Crişul Sântandrei – Unirea Livada,

CSO Ştei – Crişul Aleşd,

FC Universitatea Oradea – CSC Sînmartin,

CS Bihorul Beiuş – CS Mădăras,

Unirea Valea lui Mihai – CS Diosig Bihardioszeg,

Viitorul Borş – Olimpia Salonta,

CS Săcueni – CS Oşorhei.

CAO Oradea va sta.

 

 

 

 
Liga a 5-a, Seria 1, etapa a 13-a

Sambata

Cetatea Biharia - LPS Bihorul Oradea 7-0

Duminica:

Toldy Sânnicolau de Munte - CSC 2 Sînmartin 0-2

AS Vadu Crișului - Minerul Şuncuiuş 1-5

CSC Viitorul Bratca - Voinţa Suplac 3-2

Slovan Valea Cerului - Foresta Tileagd 2-3

ACS Progresul Sîniob - Locadin Ţeţchea 1-1

Inter Aştileu a stat.

 

 Pe primele locuri: CSC II Sânmartin 33 de puncte, Foresta Tileagd 29 p, Vointa Suplac 25 p.

 

Liga a 5-a - Seria a 2-a

Sambata

AS Unirea Oşorhei  - Voinţa Cheresig 2-1

Duminica:

Gloria Căbeşti - Partizanul Sânnicolau Român 4-2

Vida Pomezeu - Biharea Vaşcău 1-1

Victoria Tulca - Zorile Bunteşti 3-6

Vulturul Dobreşti - Victoria Avram Iancu 1-2

ACS Voința Ciumeghiu - Unirea Roşia 4-0

Izvorul Cociuba Mare - Viitorul Tărian 0-2.

 

Pe primele locuri: Gloria Beius/Unirea Osorhei 28 p, Unirea Rosia 26 de puncte, Biharea Vascau 26p