Fotbal Judetean - Rezultate

Liga a 4-a. Rezultate inregistrate in etapa a 27-a

CSC Sânmartin – Crișul Sântandrei 4-1

Au marcat: Ovi Popa 5, 48, Ionuț Ban 83, Sorian 87/Sorin Ungur 70 (pen.)

 

CS Oșorhei – Unirea Valea lui Mihai 2-1

Au marcat: Andrei Șumălan 43, Paul Suciu 45+1/Lakatos Janos 34

 

CS Diosig – FC Universitatea 2-2

Au marcat: Vlad Ghețe 24, Daina 86/Răzvan Birta 33 şi 41

 

Crișul Aleșd – Unirea Livada 2-1

Au marcat: Vlad Țap 26, 61/Mădălin Popa 39

 

CAO – CS Săcueni 4-1

Au marcat: Sergiu Ciocan 59 şi 90+2, Remus Pașca 36, Blăgea 64 / Agiurgioaiei 44

 

CS Mădăras – CSO Ștei 2-2

Au marcat: Lezeu 27, Jurcut 73/ Gavris 8, 29

 

Partida Olimpia Salonta – Bihorul Beiuș se va disputa miercuri, de la ora 18.00.

 

Viitorul Borş a stat.

 

Clasament

1. CSC Sânmartin     25   21   4     0     87-21   67

2. CAO Oradea         26   18   3     5     78-24   57

3. Viitorul Borş          25   13   3     9     64-33   42

4. Crisul Sântandrei  25   12   5     8    46-40    41

5. CS Oşorhei           26  12   5     9     49-46   41

6. CS Diosig              25  12   3   10     53-50   39

7. Unirea Livada       25   10   7     8    43-34   37

8. Valea lui Mihai      25  10   5   10     39-53   35

9. Univ Oradea         25    9   6   10     43-38   33

10. Crişul Aleşd        25   9   1    15    48-81    28

11. CSO Ştei            25   7   5    13    35-46    26

 

12. CS Mădăras       25   7   3    15    37-73    24

13. Olimpia Salonta  24   7   2    15    23-46    23

14. Bihorul Beiuș      24    5   6   13    21-49    21

15. CS Săcueni        26    4   6   16    30-62    18

 

 


Liga a 5-a,

Seria 1,  Etapa a 24-a

Voința Suplac – Cetatea Biharea 1-3

Inter Aștileu – Slovan Valea Cerului 1-3

Minerul Șuncuiuș – Toldy Sânnicolau de Munte 2-1

LPS Bihorul – CSC II Sânmartin 0-5

Locadin Țețchea – Viitorul Bratca 6-1

Foresta Tileagd – AS Vadu Crișului 3-2

Progresul Sâniob  a stat

 

Clasament: 1. CSC Sanmartin – 59 de puncte, 2. Foresta Tileagd – 54 de puncte, 3. Slovan Valea Cerului -  45 de puncte, 4. Vointa Suplac – 43 de puncte. 

Pe ultimele locuri: 12. Progresul Saniob – 10 puncte, 13. LPS Bihorul – 8 puncte.

 

Seria a 2-a, Etapa a 24-a

Viitorul Tărian – Vulturul Dobrești 4-0

Victoria Avram Iancu – Victoria Tulca 3-3

Biharea Vașcău – Partizanul Sânnicolau Român 3-2

Voința Cheresig – Vida Pomezeu 0-2

Zorile Buntești – Gloria Căbești 4-1

Voința Ciumeghiu – Izvorul Cociuba Mare 2-1

Unirea Roșia – Unirea Oșorhei 1-1

 

Clasament: 1. Biharea Vascau – 56 puncte, 2. Unirea Rosia – 49 de puncte, 3. Zorile Buntesti – 45 p, 4. Unirea Osorhei/Gloria Beius – 42 de puncte.

Pe ultimele locuri: 13. Izvorul Cociuba Mare – 20 puncte, 14. Victoria Avram Iancu – 17 puncte.