Fotbal judetean - Rezultate

 Liga a 4-a

Etapa a 28-a:

FC Universitatea Oradea - CS Mădăras  0-1

Marcator Şerban 86

 

Unirea Valea lui Mihai – Olimpia Salonta 3-2

Marcatori: Boros Janos 38, 58, Tibi Szeles 46/Călin Șipoș 83pen, Perț 90+1

 

CSO Ștei – CSC Sânmartin 1-4

Marcatori: Adi Galea 71/Sorian 59, Fl Pop 75, 82, 88

 

Bihorul Beiuș – CS Diosig 1-4

Marcatori: Dan Cătălin/Sergiu Popa, Mădălin Dain 2, Iosif Sereș

 

Viitorul Borș – CS Oșorhei 2-2

Marcatori: Cr. Tătar 17, Ovidiu Ienciu 90+3/Paul Suciu 2, 87

 

Unirea Livada – CAO 0-3

Marcatori: Pașca 49, 73, Ciocan 90

 

Crișul Sântandrei – Crișul Aleșd 6-2

 

CS Săcueni a stat.

 

Clasament

1. CSC Sânmartin     26   22   4     0     91-22   70

2. CAO Oradea         27   19   3     5     81-24   60

3. Crisul Sântandrei  26   13   5     8    52-42    44

4. Viitorul Borş          26   13   4     9     66-35   43

5. CS Diosig              26  13   3   10     57-51   42

6. CS Oşorhei           27  12   6     9     51-48   42

7. Valea lui Mihai      26  11   5   10     42-55   38

8. Unirea Livada       26   10   7     9    43-37   37

9. Univ Oradea         26  10   6   10     46-40   36

10. Crişul Aleşd        26   9   1    16    50-87    28

11. CS Mădăras       26   8   3    15    38-73    27

12. CSO Ştei            26   7   5    14    36-50    26

13. Bihorul Beiuș      26    6   6   14    24-53    24

14. Olimpia Salonta  26   7   2    17    25-51    23

15. CS Săcueni        26    4   6   16    30-62    18

 

 


Liga a 5-a,

Seria 1,  Etapa a 25-a

Sambata,

Cetatea Biharea – Minerul Suncuius 5-0

Duminica,

Slovan Valea Cerului – Locadin Tetchea 1-0

AS Vadu Crisului – Vointa Suplac 5-1

Toldy Sannicolau – LPS Bihorul 6-2

Progresul Saniob – Inter Astileu 2-4

Viitorul Bratca – Foresta Tileagd 2-1

CSC Sanmartin 2 a stat.

 

Clasament: 1. CSC Sanmartin – 59 de puncte, 2. Foresta Tileagd – 54 de puncte, 3. Slovan Valea Cerului -  48 de puncte, 4. Vointa Suplac – 43 de puncte. Pe ultimele locuri: 12. Progresul Saniob – 10 puncte, 13. LPS Bihorul – 8 puncte.

 

Seria a 2-a, Etapa a 25-a

Sambata,

Vointa Ciumeghiu – Viitorul Tarian 6-2

Vida Pomezau – Zorile Buntesti 2-2

Victoria Tulca – Vointa Cheresig 3-3

Duminica,

Gloria Cabesti – Biharea Vascau 4-4

Izvorul Cociuba – Partizanul Sannicolau 6-2

Vulturul Dobresti – Unirea Rosia 2-9.

Unirea Oșorhei – Victoria Avram Iancu 3-0 (neprogramare)

 

Clasament: 1. Biharea Vascau – 57 puncte, 2. Unirea Rosia – 52 de puncte, 3. Zorile Buntesti – 46 p, 4. Unirea Osorhei/Gloria Beius – 45 de puncte, 5. Pe ultimele locuri: 13. Izvorul Cociuba Mare – 23 puncte, 14. Victoria Avram Iancu – 17 puncte.