Fotbal judetean - Rezultate

Liga 4. Etapa 17

FC Universitatea Oradea – Crișul Sântandrei 1-0

A marcat: Swan Emad 47(pen)

Bihorul Beiuș – Unirea Livada 0-1

A marcat: Paul Mihuța 90

CSO Ștei – CAO 0-1

A marcat: Ciocan 56

CS Oșorhei – Olimpia Salonta 3-0

Au marcat: Suciu 44, Boca 54, Șumălan 90

Viitorul Borș – CSC Sânmartin 1-3

Au marcat: Andrei Brata 82 /Sergiu Pop 58pen, 70, Szabados 87

CS Săcueni – CS Mădăras 2-3

Au marcat: Ov. Silaghi 24, Cr Jurcă 63/Jurcuț 9, Vali Petricău 41, 65

Unirea Valea lui Mihai – Crișul Aleșd 2-2

Au marcat: Gego 58, Urbanovschi 89/Mândrilă 60, 72

CS Diosig – a stat

 

Clasament:

1 CSC Sânmartin          16 13 3 0 44 12 42p
2 CAO 1910 Oradea      16 12 2 2 50 10 38p
3 Unirea Embrak Livada 15 8 3 4 29 19 27p
4 Clubul Sportiv Oşorhei 16 8 3 5 32 25 27p

5Unirea Valea lui Mihai 16 8 3 5 29 34 27p
FC Univ Oradea         16 7 4 5 31 19 25p

7 Diosig Bihardioszeg    15 8 1 6 32 24 25p
8 CS Viitorul Borş           16 7 2 7 38 23 23p
9 Crişul Sântandrei        16 7 2 7 25 27 23p
10 Olimpia Salonta         15 7 0 8 17 22 21p

11 CS Mădăras             16 5 1 10 20 45 16p
12 Crişul Aleşd              16 4 1 11 29 54 13p

13 CS Bihorul Beius      16 3 3 10 13 32 12p
14 CSO Ştei                  16 3 2 11 18 39 11p
15 CS Săcueni              16 2 4 10 18 37 10p

 

Liga a 5-a, etapa 14-a

Seria 1

Sambata

Voinţa Suplac – ACS Progresul Sâniob 6-1

Duminica

Toldy Sânnicolau de Munte – Cetatea Biharia 0-0

CSC Sânmartin II – AS Vadu Crişului 3-0

LPS Bihorul Oradea – Viitorul Bratca 1-2

Minerul Şuncuiuş – Slovan Valea Cerului 0-6

Foresta Tileagd – Inter Astileu 4-1

Locadin Tetchea a stat. .

 

Clasament: 1. CSC Sanmartin – 39 de puncte, 2. Foresta Tileagd – 35 de puncte, 3. Vointa Suplac – 28 de puncte. Pe ultimele locuri: 12. LPS Bihorul – 6 puncte, 13. Progresul Saniob – 5 puncte.

 

Seria a 2-a

Duminica, 17 martie

Voinţa Cheresig – Voinţa Ciumeghiu 3-0

Gloria Căbeşti – Vida Pomezeu 0-0

Partizanul Sânnicolau Român – Victoria Tulca 7-3

Biharea Vaşcău – Unirea Oşorhei 2-0

Zorile Bunteşti – Vulturul Dobreşti 3-2

Victoria Avram Iancu – Viitorul Tărian 1-3

Unirea Roşia – Izvorul Cociuba Mare 10-1

 

Clasament: 1. Biharea Vascau – 32 puncte, 2. Unirea Osorhei/Gloria Beius – 29 de puncte (golaveraj 37-19), 3. Unirea Rosia – 29 de puncte (golaveraj 49-31), 4. Viitorul Tarian – 25 de puncte. Pe ultimele locuri: 13. Izvorul Cociuba Mare – 11 puncte, 14. Victoria Avram Iancu – 7 puncte.