Fotbal judetean - Rezultate

Liga 4. Etapa a 18-a

Sâmbătă, 23 martie

CS Diosig – CS Oșorhei 2-3

Marcatori: Vali Mangra 63, Seres 89/Carlos Covaciu 55, Nino Ban 62, Norbi Gyori 85

CSC Sânmartin – CS Săcueni 4-0

Marcatori: Nogo 20, Sergiu Pop 34, Ionuț Ban 39, Sorian 72.

CSO Ștei – FC Universitatea 4-0

Marcatori: Galea 57, 61, Pele 87, Pantea 90+1

CAO – Olimpia Salonta 6-0

Marcatori: Varodi, Ciocan, Haș, Pașca, Man, Blăgea

Crișul Aleșd – Viitorul Borș 0-1

A marcat: Badea 39

Crișul Sântandrei – Bihorul Beiuș 4-0

Marcatori: Lascu 6, Dobrscu 36, Cora 78, Balogh 88

Duminică, 24 martie

Unirea Livada – Unirea Valea lui Mihai 2-2

Marcatori: C. Sabău 9, P. Mihuţa 66 (pen.) / C. Dumiter 18 şi F. Lazăr 85

 

CS Madaras a stat.

 

Clasament:

1 CSC Sânmartin           17 14 3 0 48- 12 45p
2 CAO 1910 Oradea      17 13 2 2 56- 10 41p
3 CS Oşorhei                  17  9 3 5 35 -27 30p

4.Unirea Livada              16  8 4 4 31- 21 28p
5Unirea Valea lui Mihai  17  8 4 5 31- 36 28p
6 CS Viitorul Borş           17  8 2 7 39 23 26p
7 Crişul Sântandrei        17  8 2 7 29 27 26p

8 Diosig Bihardioszeg    16  8 1 7 34- 27 25p
9  FC Univ Oradea        16  6 4 6 28- 23 22p

10 Olimpia Salonta        16  7 0 9 17- 28 21p
11 CS Mădăras             16 5 1 10 20- 45 16p
12 CSO Ştei                  17 4 2 11 22- 39 14p

13 Crişul Aleşd              17 4 1 12 29- 55 13p

14 CS Bihorul Beius      17 3 3 11 13- 36 12p
15 CS Săcueni              17 2 4 11 18- 41 10p

 

Liga a 5-a,

Seria 1

 Etapa a 16-a

Duminică, 24 martie

Inter Aștileu – Voința Suplac 1-1

Vadu Crișului- Toldy 2-0

Viitorul Bratca – CSC II Sânmartin 0-3

Slovan – LPS Bihorul 9-0

Progresul Sâniob – Minerul Șuncuiuș 2-1

Locadin Țețchea – Foresta Tileagd 0-7

Cetatea Biharea a stat.

 

Clasament: 1. CSC Sanmartin – 42 de puncte, 2. Foresta Tileagd – 38 de puncte, 3. Vointa Suplac – 30 de puncte. Pe ultimele locuri: 12. Progresul Saniob – 8 puncte, 13. LPS Bihorul – 6 puncte.

 

Seria a 2-a

Etapa a 16-a

Sâmbătă, 23 martie

Gloria Beiuș – Partizanul Sânnicolau Român 1-1

Duminică, 24 martie

Gloria Beiuș – Partizanul Sânnicolau Român 1-1

Viitorul Tărian – Voința Cheresig 1-1

Victoria Tulca – Gloria Căbești 4-0

Vulturul Dobrești – Biharea Vașcău 1-7

Voința Ciumeghiu – Zorile Buntești 2-2

Unirea Roșia – Victoria Avram Iancu 5-2

Izvorul Cociuba Mare – Vida Pomezău 3-1

 

Clasament: 1. Biharea Vascau – 35 puncte, 2. Unirea Rosia – 32 de puncte, 3. Unirea Osorhei/Gloria Beius – 30 de puncte, 4. Viitorul Tarian – 26 de puncte. Pe ultimele locuri: 13. Izvorul Cociuba Mare – 14 puncte, 14. Victoria Avram Iancu – 7 puncte.