Fotbal judetean - Rezultate
Liga 4. Etapa a 19-a
SÂMBĂTĂ
Bihorul Beiuș – CSO Ștei 0-0
Viitorul Borș – Unirea Livada 0-0
FC Universitatea – CAO 1-0
A marcat: Emad 43p
CS Oșorhei – CS Mădăras 4-6
Au marcat: Ov. Jurcă 4, 59, Suciu 21, Norbi Gyori 32/Chișe 43, Petricău 69, 83, 88p, E. Pop 80, Kadar 90+4
Unirea Valea lui Mihai – Crișul Sântandrei 1-3
Au marcat: Dumiter 35/Cora 11, Balogh 63, Lascu 83
Olimpia Salonta – CS Diosig 1-2
Au marcat: Iga 23/Țârlea 6, Sg, Popa 69
CS Săcueni – Crișul Aleșd 4-2
Au marcat: Ov. Silaghi 23, Cr. Jurcă 32, Gergely 51, Lorincz 76, Mândrilă 90+1, Horvath 90+3
CSC Sânmartin a stat
Clasament:
1 CSC Sânmartin 17 14 3 0 48- 12 45p
2 CAO 1910 Oradea 18 13 2 3 56- 11 41p
3 CS Oşorhei 18 9 3 6 39 -33 30p
4.Unirea Livada 17 8 5 4 31- 21 29p
5 Crişul Sântandrei 18 9 2 7 32- 28 29p
6 FC Univ Oradea 18 8 4 6 32- 23 28p
7 Diosig Bihardioszeg 17 9 1 7 36- 28 28p
8 Unirea Valea lui Mihai 18 8 4 6 32- 39 28p
9 CS Viitorul Borş 18 8 3 7 39 23 27p
10 Olimpia Salonta 17 7 0 10 18- 30 21p
11 CS Mădăras 17 6 1 10 26- 49 19p
12 CSO Ştei 18 4 3 11 22- 39 15p
13 CS Săcueni 18 3 4 11 22- 43 13p
14 CS Bihorul Beius 18 3 4 11 13- 36 13p
15 Crişul Aleşd 18 4 1 13 31- 59 13p
Liga a 5-a,
Seria 1
Etapa a 17-a
Sambata, 30 martie,
Voința Suplac – Locadin Tetchea 4-0
Cetatea Biharea – AS Vadu Crisului 2-3
Duminică, 31 martie,
CSC II Sânmartin – Slovan Valea Cerului 5-4
Toldy Sannicolau – Viitorul Bratca 1-2
LPS Bihorul – Progresul Saniob 2-2
Minerul Suncuius – Inter Astileu 1-1
Foresta Tilegd a stat.
Clasament: 1. CSC Sanmartin – 45 de puncte, 2. Foresta Tileagd – 38 de puncte, 3. Vointa Suplac – 33 de puncte. Pe ultimele locuri: 12. Progresul Saniob – 9 puncte, 13. LPS Bihorul – 7 puncte.
Seria a 2-a
Etapa a 17-a
Duminică, 24 martie,
Partizanul Sânnicolau Român – Vulturul Dobreşti 2-2
Voinţa Cheresig – Unirea Roşia 0-0
Gloria Căbeşti – Unirea Oşorhei 0-0
Biharea Vaşcău – Voinţa Ciumeghiu 6-1
Vida Pomezeu – Victoria Tulca 9-2
Zorile Bunteşti – Viitorul Tărian 5-1
Victoria Avram Iancu – Izvorul Cociuba Mare 4-1
Clasament: 1. Biharea Vascau – 38 puncte, 2. Unirea Rosia – 33 de puncte, 3. Unirea Osorhei/Gloria Beius – 31 de puncte, 4. Zorile Buntesti – 29 p, 5. Pe ultimele locuri: 13. Izvorul Cociuba Mare – 14 puncte, 14. Victoria Avram Iancu – 10 puncte.