Fotbal judetean - Rezultate

Liga 4. Etapa a 20-a

Sâmbata, 6 Aprilie 2019,

CSC Sânmartin – Clubul Sportiv Oşorhei 2-0
CSO Ştei – CS Unirea Valea lui Mihai 0-1
FC Universitatea Oradea – CS Bihorul Beius 1-1
CAO 1910 Oradea – CS Diosig Bihardioszeg 3-3


Duminica, 7 Aprilie 2019,

CS Mădăras – CSM Olimpia Salonta 2-0
Unirea Embrak Livada – CS Săcueni 0-0
CSC Crişul Sântandrei – CS Viitorul Borş 2-1.

Crișul Aleșd a stat.

Clasament:

1 CSC Sânmartin           18 15 3 0 50- 12 48p
2 CAO 1910 Oradea      19 13 3 3 59- 14 42p
3 Crişul Sântandrei        19 10 2 7 34- 29  32p

4 Unirea Valea lui Mihai 19  9 4 6 33- 39  31p

5 Unirea Livada              18  8 6 4 31- 21  30p

6 CS Oşorhei                  19  9 3 7 39 -35  30p

7 FC Univ Oradea         19  8 5  6 33- 24  29p

8 Diosig Bihardioszeg    18  9 2 7 39- 31  29p

9 CS Viitorul Borş          19  8 3 8 40- 25  27p
10 CS Mădăras             18  7 1 10 28- 49 22p

11 Olimpia Salonta        18 7 0 11 18- 32  21p
12 CSO Ştei                  19 4 3 12 22- 40 15p

13 CS Săcueni              19 3 5 11 22- 43 14p

14 CS Bihorul Beius      19 3 5 11 14- 37 14p
15 Crişul Aleşd              18 4 1 13 31- 59 13p

 

 

Liga a 5-a,

Seria 1,  Etapa a 18-a

Duminică,

Slovan Valea Cerului – Toldy Sannicolau 2-1

Progresul Saniob – CSC Sanmartin 1-1

Inter Astileu – LPS Bihorul 3-0

Locadin Tetchea – Minerul Suncuius 3-2

Foresta Tileagd – Vointa Suplac 0-1

Viitorul Bratca – Cetatea Biharea 0-1

AS Vadu Crisului a stat.

 

Clasament: 1. CSC Sanmartin – 46 de puncte, 2. Foresta Tileagd – 38 de puncte, 3. Vointa Suplac – 36 de puncte. Pe ultimele locuri: 12. Progresul Saniob – 10 puncte, 13. LPS Bihorul – 7 puncte.

 

Seria a 2-a, Etapa a 18-a

Sambata,

Gloria Beius – Vida Pomezeu 2-0

Duminică,

Vulturul Dobresti – Gloria Cabesti 4-0

Vointa Ciumeghiu – Partizanul Sannicolau 1-2

Viitorul Tarian – Biharea Vascau 3-4

Unirea Rosia – Zorile Buntesti 1-0

Victoria Avram Iancu – Vointa Cheresig 4-2

Izvorul Cociuba Mare – Victoria Tulca 1-5.

 

Clasament: 1. Biharea Vascau – 41 puncte, 2. Unirea Rosia – 36 de puncte, 3. Unirea Osorhei/Gloria Beius – 34 de puncte, 4. Zorile Buntesti – 29 p, 5. Pe ultimele locuri: 13. Izvorul Cociuba Mare – 14 puncte, 14. Victoria Avram Iancu – 13 puncte.