Fotbal judetean - rezultate

Liga a 4-a. Etapa a 21-a

CS Bihorul Beiuş – CAO 1910 Oradea 0-2 

Marcatori: B. Laslău 60, Sg. Ciocan 79


CS Diosig Bihardioszeg – CS Mădăras 2-0

Marcatori : V. Mangra 82, 89


Viitorul Borş – CSO Ştei 4-1 

Marcatori: R. Giura 17, Waritz 26, T. Popa 29, Pechy 89 / Gruie 82


Olimpia Salonta – CSC Sânmartin 1-4 

Marcatori: A. Hosu 74 / Ov. Popa 7, 29, T. Palyanos 59 autogol, M. Arsene 82


CS Oşorhei – Crişul Aleşd 2-5 

Marcatori: P. Suciu 54, Fitero 77 / Todor 10, Horvat 16, 56, 85, V. Ţap 50


CS Săcueni – Crişul Sântandrei 1-3

Marcatori: Cr. Jurca 21 penalty / M. Cora 62, 89, B. Chişvasi 88


Unirea Valea lui Mihai – FC Universitatea 1-0 

Marcator- Bacso 8


Unirea Livada a stat.

 

Clasament:

1 CSC Sânmartin           19 16 3 0 54- 13 51p
2 CAO 1910 Oradea      20 14 3 3 61- 14 45p
3 Crişul Sântandrei        20 11 2 7 37- 30  35p

4 Unirea Valea lui Mihai 20 10 4 6 34 -39  34p

5 Diosig Bihardioszeg    19 10 2 7 41- 31 32p

6 CS Viitorul Borş          20  9 3 8 44- 26  30p

7 Unirea Livada              19  8 6 5 31- 24  30p

8 CS Oşorhei                 20  9 3 8 41 -40  30p

9 FC Univ Oradea          20  8 5 7 33- 25  29p

10 CS Mădăras             19  7 1 11 28- 51 22p

11 Olimpia Salonta        19 7 0 12 19- 36  21p
12 Crişul Aleşd              19 5 1 13 35- 61 16p

13 CSO Ştei                  20 4 3 13 23- 44 15p

14 CS Săcueni              20 3 5 12 23- 46 14p

15 CS Bihorul Beius      20 3 5 12 14- 39 14p
 

 

Liga a 5-a,

Seria 1,  Etapa a 19-a

Sambata,

Cetatea Bihareaa – Slovan Valea Cerului 2-4

Duminică,

CSC Sanmartin – Inter Astileu 3-0

Toldy Sanicolau de Munte – Progresul Saniob 1-0

LPS Bihorul – Locadin Tetchea 2-2

Minerul Suncuius – Foresta Tileagd 0-5

AS Vadu Crisului – Viitorul Bratca 1-1

Vointa Suplac a stat.

 

Clasament: 1. CSC Sanmartin – 49 de puncte, 2. Foresta Tileagd – 41 de puncte, 3. Vointa Suplac – 36 de puncte. Pe ultimele locuri: 12. Progresul Saniob – 10 puncte, 13. LPS Bihorul – 8 puncte.

 

Seria a 2-a, Etapa a 19-a

Duminică,

Vida Pomezeu – Vulturul Dobresti 4-0

Biharea Vascau – Unirea Rosia 3-1

Gloria Cabesti – Vointa Ciumeghiu 3-2

Partizanul Sanicolau – Viitorul Tarian 1-1

Zorile Buntesti – Victoria Avram Iancu 4-2

Vointa Cheresig – Izvorul Cociuba Mare 2-0

Victoria Tulca – Gloria Beius/Unirea Osorhei nu s-a jucat.

 

Clasament: 1. Biharea Vascau – 44 puncte, 2. Unirea Rosia – 36 de puncte, 3. Unirea Osorhei/Gloria Beius – 34 de puncte, 4. Zorile Buntesti – 32 p, 5. Pe ultimele locuri: 13. Izvorul Cociuba Mare – 14 puncte, 14. Victoria Avram Iancu – 13 puncte.