BEIUSEANUL - zi de zi in Tara Binsului


Fotbal judetean - Rezultate

22.04.2019 13:02

Liga a 4-a. Etapa a 22-a

Sambata

CAO – CS Mădăras 4-1

Au marcat: Patrik Blagea 28, Sergiu Ciocan 34, Balogh 46, Pașca 84/Lezeu 83

Unirea Livada – CS Oșorhei 0-1

A marcat: Marcel Gal 42

CSO Ștei – CS Săcueni 1-0

A marcat: Andrei Gruie 78

FC Universitatea – Viitorul Borș 2-3

Au marcat: Alex Ilieș 16, Bundea 65/Cr. Tătar 31, Giura 44, 55

Crișul Aleșd – Olimpia Salonta 3-1

Au macat: Todor 30, Buda 52, Horvath 63/Țârlea 90

Bihorul Beiuș – Unirea Valea lui Mihai 3-1

Au marcat: Țirban 25, 35, Mihoc 40/Crișan 30p

CSC Sânmartin – CS Diosig 5-3

Au marcat: Nogo 25, Sorian 34, Szabados 39, Sergiu Pop 86, Ionuț Ban 89Mangra 14, Ghețe 52, Vaida 59

Crișul Sântandrei a stat.

 

Clasament:

1 CSC Sânmartin           20 17 3 0 59- 16 54p
2 CAO 1910 Oradea      21 15 3 3 65- 15 48p
3 Crişul Sântandrei        20 11 2 7 37- 30  35p

4 Unirea Valea lui Mihai 21 10 4 7 35 -42  34p

5 CS Viitorul Borş          21 10 3 8 47- 28  33p

6 CS Oşorhei                 21 10 3 8 42- 40  33p

7 Diosig Bihardioszeg    20 10 2 8 44- 36 32p

8 Unirea Livada              20  8 6 6 31- 25  30p

9 FC Univ Oradea          21  8 5 8 35- 28  29p

10 CS Mădăras             20  7 1 12 29- 55 22p

11 Olimpia Salonta        20 7 0 13 20- 39  21p
12 Crişul Aleşd              20 6 1 13 38- 62 19p

13 CSO Ştei                  21 5 3 13 24- 44 18p

14 CS Bihorul Beius      21 4 5 12 17- 40 17p

15 CS Săcueni              21 3 5 13 23- 47 14p

 
 

 

Liga a 5-a,

Seria 1,  Etapa a 20-a

Joi

Foresta Tileagd - LPS Bihorul Oradea 19-1

Vineri

Voinţa Suplac - Minerul Şuncuiuş 2-2

Sambata,

ACS Slovan Valea Cerului - AS Vadu Crișului 5-2

ACS Progresul Sâniob - Cetatea Biharia 2-4

Inter Aştileu - Toldy Sânnicolau de Munte 3-0

Locadin Ţeţchea - CSC 2 Sânmartin 2-4.

Viitorul Bratca a stat.

 

Clasament: 1. CSC Sanmartin – 52 de puncte, 2. Foresta Tileagd – 44 de puncte, 3. Vointa Suplac – 37 de puncte. Pe ultimele locuri: 12. Progresul Saniob – 10 puncte, 13. LPS Bihorul – 8 puncte.

 

Seria a 2-a, Etapa a 20-a

Sambata

Voința Cheresig – Zorile Buntești 2-4

Victoria Avram Iancu – Biharea Vașcău 1-6

Izvorul Cociuba – Unirea Oșorhei 3-1

Voința Ciumeghiu – Vida Pomezău 2-4

Unirea Roșia – Partizanul Sânnicolau Român 2-1

Viitorul Tărian – Gloria Căbești 8-3

Vulturul Dobrești – Victoria Tulca 2-2

 

Clasament: 1. Biharea Vascau – 47 puncte, 2. Unirea Rosia – 39 de puncte, 3. Zorile Buntesti – 35 p, 4. Unirea Osorhei/Gloria Beius – 34 de puncte, 5. Pe ultimele locuri: 13. Izvorul Cociuba Mare – 17 puncte, 14. Victoria Avram Iancu – 13 puncte.

—————

Înapoi