Fotbal judetean - Rezultate

Liga a 4-a. Etapa a 24-a

CSC Sânmartin - CAO 1910 Oradea 4-0

Marcatori: Sorian 7, Ionuț Ban 35, Szabadoș 64, Sergiu Pop 76

 

CSO Ştei - CS Oşorhei 1-0

Marcator: Dr. Pele 41

 

CS Bihorul Beiuş - CS Săcueni 2-1

Marcatori: Mândru 62, R. Bogdan 90+1/Cr. Jurcă 80

 

Crişul Aleşd - CS Mădăras 3-2

Marcatori: Todor 62, 65, Horvath 75/Cătălin Chișe 7, Buzgău 44

 

Unirea Valea lui Mihai - Viitorul Borş 1-2

Marcatori: Solymosan 54/E. Zadori 12, Waritz 78

 

Unirea Livada - CS Diosig 0-1

Marcator: V. Gheţe 45

 

Crişul Sântandrei - CSM Olimpia Salonta 0-0

 

Universitatea Oradea a stat.

Clasament 

1. CSC Sânmartin     22   19   3     0     70-16   60

2. CAO Oradea         23   16   3     4     72-21   51

3. Viitorul Borş          23   12   3     8     57-31   39

4. Crisul Sântandrei  22   11   4     7    40-33    37

5. CS Diosig              22  12   2     8     50-37   38

6. CS Oşorhei           23  10   4     9     45-44   34

7. Valea lui Mihai      23  10   4     9     38-51   34

8. Unirea Livada       22    9   6     7     35-27   33

9. Universitatea        22    8   5     9     37-32   29

10. Olimpia Salonta  22   7   1    14    21-43    22

11. Crişul Aleşd        22   7   1    14    43-69    22

12. CS Mădăras       22   7   1    14    31-65    22

13. CSO Ştei           22    6   3    13    25-44    21

14. Bihorul Beiuș     23    5   5   13    21-49    20

15. CS Săcueni       23    4   5   14     28-51   17

 

Etapa viitoare (11-12 mai):

CSC Sânmartin - Crişul Aleşd;

CS Mădăras - Unirea Embrak Livada;

CS Diosig - CSC Crişul Sântandrei;

CSM Olimpia Salonta - CSO Ştei;

Clubul Sportiv Oşorhei - FC Universitatea Oradea;

CS Săcueni - CS Unirea Valea lui Mihai;

ACS CAO 1910 Oradea - CS Viitorul Borş.

CS Bihorul Beiuş va sta.

 


 

 

Liga a 5-a,

Seria 1,  Etapa a 22-a

Sâmbătă,

Voința Suplac – CSC Sânmartin nu s-a jucat

Duminică,

Inter Aștileu – AS Vadu Crișului 1-3

Foresta Tileagd – Toldy Sânnicolau de Munte 3-1

Minerul Șuncuiuș – LPS Bihorul 2-0

Progresul Sâniob – Viitorul Bratca 1-4

Locadin Țețchea – Cetatea Biharea 3-4

 

Slovan Valea Cerului a stat.

 

Clasament: 1. CSC Sanmartin – 53 de puncte, 2. Foresta Tileagd – 48 de puncte, 3. Vointa Suplac – 40 de puncte. Pe ultimele locuri: 12. Progresul Saniob – 10 puncte, 13. LPS Bihorul – 8 puncte.

 

Seria a 2-a, Etapa a 22-a

Duminică

Voința Cheresig – Partizanul Sânnicolau Român 1-1

Unirea Roșia – Vida Pomezău 3-1

Victoria Avram Iancu – Gloria Căbești 7-4

Zorile Buntești – Biharea Vașcău 4-2

Vulturul Dobrești – Izvorul Cociuba Mare 2-6

Voința Ciumeghiu – Unirea Oșorhei 1-1.

Viitorul Tărian – Victoria Tulca nu s-a jucat

 

Clasament: 1. Biharea Vascau – 50 puncte, 2. Unirea Rosia – 45 de puncte, 3. Zorile Buntesti – 41 p, 4. Unirea Osorhei/Gloria Beius – 38 de puncte, 5. Pe ultimele locuri: 13. Izvorul Cociuba Mare – 20 puncte, 14. Victoria Avram Iancu – 16 puncte.