Fotbal judetean - Rezultate

Liga a 4-a. Etapa a 25-a

CSC Sânmartin – Crișul Aleșd 10-1

Au marcat: Sergiu Pop 19, 34, 44, 47, 55 Nogo 13, Szabados 5, Ov. Popa 70, Alex Pintea 76, Cuc 89/ Țap 20

 

CS Oșorhei – FC Universitatea 2-1

Au marcat: Paul Suciu 44, Cristi Fitero 79/Daniel Gavrilaș 47

 

CS Diosig – Crișul Sântandrei 1-3

Au marcat: Cervinschi 90/Alin Bucșa 33, 78, Sorin Ungur 88 pen

 

CAO – Viitorul Borș 1-0

A marcat: Darius Costea 14

 

CS Mădăras – Unirea Livada 2-4

Au marcat: Daniel Mughiuruș 13, Mihai Șerban 23/Mădălin Popa 21 pen, Marian Pop 45, 87, Florin David 51

 

Olimpia Salonta – CSO Ștei 0-0

 

CS Săcueni – Unirea Valea lui Mihai 0-0

 

Bihorul Beiuș a stat

Clasament 

1. CSC Sânmartin     23   20   3     0     80-17   63

2. CAO Oradea         24   17   3     4     73-21   54

3. Crisul Sântandrei  23   12   4     7    43-34    40

4. Viitorul Borş          24   12   3     9     57-32   39

5. CS Diosig              23  12   2     9     51-40   38

6. CS Oşorhei           24  11   4     9     47-45   37

7. Unirea Livada       23   10   6     7    39-29   36

8. Valea lui Mihai      24  10   5     9     38-51   35

9. Universitatea        23    8   5   10     38-34   29

10. Olimpia Salonta  23   7   2    14    21-43    23

11. Crişul Aleşd        23   7   1    15    44-79    22

12. CS Mădăras       23   7   1    15    33-69    22

13. CSO Ştei            23    6   4    13   25-44    22

14. Bihorul Beiuș     23    5   5   13    21-49    20

15. CS Săcueni       24    4   6   14     28-51   18

 

 

Liga a 5-a,

Seria 1,  Etapa a 23-a

Cetatea Biharia – Foresta Tileagd 2-5

Slovan Valea Cerului – Progresul Sâniob 3-0

Viitorul Bratca – Inter Aștileu 4-2

CSC II Sânmartin – Minerul Șuncuiuș 8-0

AS Vadu Crișului – Locadin Țețchea 3-1

Toldy Sânnicolau de Munte – Voința Suplac 2-1

LPS Bihorul a stat

 

Clasament: 1. CSC Sanmartin – 56 de puncte, 2. Foresta Tileagd – 51 de puncte, 3. Slovan Valea Cerului -  42 de puncte, 4. Vointa Suplac – 40 de puncte. Pe ultimele locuri: 12. Progresul Saniob – 10 puncte, 13. LPS Bihorul – 8 puncte.

 

Seria a 2-a, Etapa a 23-a

Unirea Oșorhei – Viitorul Tărian 4-2

Vida Pomezeu – Victoria Avram Iancu 3-1

Partizanul Sânnicolau Român – Zorile Buntești 1-1

Izvorul Cociuba Mare – Biharea Vașcău 0-3

Gloria Căbești – Voința Cheresig 3-0

Vulturul Dobrești – Voința Ciumeghiu 3-5

Victoria Tulca – Unirea Roșia 2-8

 

Clasament: 1. Biharea Vascau – 53 puncte, 2. Unirea Rosia – 48 de puncte, 3. Zorile Buntesti – 42 p, 4. Unirea Osorhei/Gloria Beius – 41 de puncte, 5. Pe ultimele locuri: 13. Izvorul Cociuba Mare – 20 puncte, 14. Victoria Avram Iancu – 16 puncte.