Fotbal judetean - rezultatele primei etape a returului

Liga a 4-a

Sambata

CSC Sânmartin – CS Unirea Valea lui Mihai 3-0

Juniori: 7-0
CS Diosig Bihardioszeg – CS Săcueni 3-0
Juniori: 1-2

ACS CAO 1910 Oradea – Clubul Sportiv Oşorhei 4-0
Juniori:8-1

Crişul Aleşd – CS Bihorul Beius 4-1

Juniori: 3-3
Duminica
CS Mădăras – CS Viitorul Borş 0-4

Juniori: 3-1
CSC Crişul Sântandrei – CSO Ştei 3-2

Juniori: 0-7

 

 Meciul Unirea Embrak Livada – FC Univ Oradea a fost oprit la pauza la scorul de 0-1, din cauza unor incidente intre patronul echipei gazda si brigade de arbitri.
 

CSM Olimpia Salonta a stat.

 

Clasament:

1 CSC Sânmartin          15 12 3 0 41 11 39p
2 CAO 1910 Oradea      15 11 2 2 49 10 35p
3 Unirea Valea lui Mihai 15 8 2 5 27 32 26p
4 Diosig Bihardioszeg    15 8 1 6 32 24 25p
5 Unirea Embrak Livada 14 7 3 4 28 19 24p
6 Clubul Sportiv Oşorhei 15 7 3 5 29 25 24p
7 CS Viitorul Borş           15 7 2 6 37 20 23p
8 Crişul Sântandrei        15 7 2 6 25 26 23p
9 CSM Olimpia Salonta 14 7 0 7 17 19 21p
10 FC Univ Oradea       14 5 4 5 27 19 19p
11 CS Mădăras             15 4 1 10 17 43 13p
12 CS Bihorul Beius      15 3 3 9 13 31 12p
13 Crişul Aleşd              15 4 0 11 27 52 12p
14 CSO Ştei                  15 3 2 10 18 38 11p
15 CS Săcueni              15 2 4  9 16 34 10p

 

Etapa viitoare:

CS Viitorul Borş – CSC Sânmartin
CS Bihorul Beius – Unirea Embrak Livada
FC Universitatea Oradea – CSC Crişul Sântandrei
CSO Ştei – ACS CAO 1910 Oradea
Clubul Sportiv Oşorhei – CSM Olimpia Salonta
CS Unirea Valea lui Mihai – Crişul Aleşd

 

 

Liga a 5-a, etapa 14-a

Seria 1

Sambata

Cetatea Biharia - CSC Sânmartin 1-3

Duminica

CSC Viitorul Bratca - Minerul Şuncuiuş 2-1

ACS Slovan Valea Cerului - Voinţa Suplac

AS Vadu Crișului - LPS Bihorul Oradea 4-0

ACS Progresul Sîniob - Foresta Tileagd         0-3

Inter Aştileu - Locadin Ţeţchea 1-5

Toldy Sannicolau de Munte a stat.

Clasament: 1. CSC Sanmartin – 36 de puncte, 2. Foresta Tileagd – 32 de puncte, 3. Vointa Suplac – 25 de puncte. Pe ultimele locuri: 12. LPS Bihorul – 6 puncte, 13. Progresul Saniob – 5 puncte.

 

Seria a 2-a

Sambata

Unirea Osorhei – Zorile Buntesti  1-1

Duminica, 10 martie

Izvorul Cociuba Mare - Gloria Căbeşti 1-1

Vida Pomezeu - Partizanul Sânnicolau Român 1-3

Victoria Tulca - Biharea Marmogranit Vaşcău 1-6

Vulturul Dobreşti - Voinţa Cheresig 0-3

ACS Voința Ciumeghiu - Victoria Avram Iancu 2-1

Viitorul Tărian - Unirea Roşia        4-2.

 

Clasament: 1. Biharea Vascau – 29 puncte (golaveraj 40-17), 2. Unirea Osorhei/Gloria Beius – 29 de puncte (golaveraj 37-17), 3. Unirea Rosia – 26 de puncte, 4. Viitorul Tarian – 22 de puncte. Pe ultimele locuri: 13. Izvorul Cociuba Mare – 11 puncte, 14. Victoria Avram Iancu – 7 puncte