fotbal judetean - ultima etapa din Liga a 4-a

25.11.2013 14:18

Liga a IV-a, etapa a 15-a

 

CF Liberty – CSU Partium Oradea    2-3

Marcatori: Ciorba F. 3, Cioloş 43 - Szeles 22, 30, Tőkés M. 33

C. roşu: Mitra (CSU Partium) în min. 60

La juniori 0-2

 

Crişul Sântandrei - Viitorul Marghita     2-1

Marcatori: S. Matei 18, 20 - Forizs 87 (11 m)

C. roşu: Bibarţ (Crişul) în min. 87

La juniori 9-2

 

FC Hidişelul de Sus - Luceafărul Oradea     3-2

Marcatori: Fărcuţa 13, Ţepele 23, Agiurgioaiei 37 - Pam 31, Isaac 65

La juniori 2-0

 

Crişul Aleşd - Poiana Budureasa  0-1

Marcator: Sbertea 54 (11 m)

La juniori: 1-0

C. roşii: Lazăr L. (Aleşd) pentru injurii aduse unui jucător advers, respectiv Juţe Sergiu (Budureasa) pentru scuiparea unui adversar, ambii în min. 49

 

Victoria Avram Iancu - CSM Olimpia Salonta     1-2

Marcatori: T. Iacob 17 - Cr. Tîrlea 40 (11 m), Tolan 82

La juniori 0-1

 

Viitorul Borş - Kinder Junior     1-2

Marcatori: Hodişan 28 - Balla 67, R. Ştefan 73

La juniori 1-4

 

Biharea Vaşcău - CF Bihorul Beius    0-1

Marcatori A. Ban 66 (11 m)

La juniori 1-10

 

CSC Sânmartin - CSO Ştei    6-0

Marcatori Dumiter 14, O. Ghilea 17, Pantea 49, Popescu 58, 61, 80

C. roşu: Raţ (Ştei) în min. 64

La juniori 3-4

 

 

Clasament seniori

1. Kinder Paleu        15    12    2      1      52-10         38

2. CSC Sânmartin    15    12    1      2      65-20         37

3. FC Hidişel            15    10    5      0      40-12         35

4. Crişul Sântandrei 15    11    2      2      36-17         35

5. Bihorul Beiuş       15    11    0      4      44-24         33

6. CSM Olimpia Salonta 15    7      2      6      34-21         23

7. Luceafarul                   15    7      2      6      35-29         23

8. CSO Ştei                      15    6      4      5      16-22         22

9. Victoria Avram Iancu 15    7      0      8      35-42         21

10. Viitorul Marghita      15    5      2      8      23-33         17

11. Viitorul Borş              15    4      4      7      20-26        16

12. CSU Partium             15    4      1      10    18-41         13

13. Poiana Budureasa     15    3      3      9      19-38         12

14. Crişul Aleşd              15    2      2      11    12-50         8

15. CF Liberty                 15    1      2      12    17-46         5

16. Biharea Vaşcău         15    1      2      12      9-43           5

 

 

Clasament juniori

1          CSM Olimpia Salonta15        13        1          1          64-13   40

2          CSO Ştei                     14        12        1          1          65-11   37

3          Victoria A. Iancu        14        11        1          2          52-17   34

4          Viitorul Borş              15        10        1          4          62-22   31

5          FC Hidişel                  15        10        0          5          59-24   30

6          Kinder Junior              15        9          1          5          48-25   28

7          Crişul Sântandrei        15        9          0          6          48-36   27

8          Poiana Budureasa       15        8          1          6          60-27   25

9          Crişul Aleşd                15        6          1          8          24-41   19

10        CF Bihorul Beiuş        15        6          0          9          43-44   18

11        Luceafărul                   14       4          2          8          26-38   14

12        CSC Sânmartin           14        4          2          8          27-41   14

13        CSU Partium             15        3          2          10        26-64   11

14        Biharea Vaşcău           15        2          3          10        23-66    9

15        Viitorul Marghita       15        2          0          13        20-118 6

16        CF Liberty                 15         1          0          14        15-75    3