fotbal judetean

23.09.2013 15:32

Liga a IV-a, etapa a 6-a

 

CF Bihorul Beiuş - Luceafărul Oradea 3-1

Marcatori: Ban A. 20, M. Trip 68, 69 – Anawo 8

C. roşu: I. Zico (Luceafărul) în min. 67 pentru cumul de cartonaşe galbene

La juniori 2-0 (Szekeres Andrei, Dan Cătălin)

 

CSO Ştei - Viitorul Marghita 3-0

D. Pele 10, Raţ 47, 90+3

La juniori 12-0 (Mihuţa Paul 3, Jurcă Viorel 2, Gavriş Daniel 2, Bat Andrei 2, Lazăr Andrei, Deva Adrian, Şora Alex)

 

Crişul Aleşd - FC Hidelul de Sus 0-4

Giura R. 5, Agiurgioaiei 19, Neaga 45+2, 67

La juniori 3-1 (Kubalak Miroslav 2, Lascău Flavius - Duma Ionuţ)

 

Kinder Paleu - Poiana Budureasa 4-0

Mangra 4, Kiss E. 11, Fitero 67, E. Popa 80

La juniori 1-2 (Jurcuţ Cristian - Petruş Nicuşor, Todoruţ Mădălin)

C. roşu: Karacsony N. (Paleu) pentru trântirea unui adversar la pământ

 

CSM Olimpia Salonta - CSC Sânmartin 1-4

Ţîrlea Cr 5 - Dumiter 38, Chira 68, Pantea I. 75, Ghilea 83

C. roşu: Silagyi Mark (min. 61) de la Salonta pentru cumul de cartonaşe galbene

La juniori 2-1 (Coltunescu Eduard, Nistor Flavius - Popa Claudiu)

C. roşii: Wagner N (Salonta) pentru cumul, respectiv Şerban R (min. 42) pentru lovirea unui adversar în afara luptei pentru minge, şi Popa Claudiu (min. 61) pentru cumul de cartonaşe galbene

 

Viitorul Borş - CF liberty Pomezeu 4-2

Cr. Tătar 7, Kelszken 65, Moisa 76, 90+1 - Cioloş 4, M. popa 18

C. roşu: Pantiş R. (min. 55) şi Matei R. (min. 89) Goina D. (la finalul jocului) ambii pentru cumul de cartonaşe galbene, Matei R. (min. 89) pentru injurii la arbitru

La juniori 10-1 (Hegedus Gergo, Spiridon Titus, Moş Sergiu 2, Moş Demtrius, Floriş Ionuţ - autogol, Popa Teodor 3 - Ţica Paul)

 

Victoria Avram Iancu - Crişul Sântandrei 1-2

Paina 90+4 - Novak R. 45, Kovesdi 84

La juniori 3-2 (Cureş Andrei, Pop Emilian, Chişe Cătălin - Dărăban Cristian, Pop Cristian)

 

Biharea Vaşcãu - CSU Partium Oradea 0-2

Nagy Sz. 18, Caliţa R. 62

La juniori 4-5 (Teaha Ctălin, Tomelia Andrei, Haica Adrian  2 - Buda Laurenţiu, Keskeny Joszef  3, Abrudan Paul)

 

Clasament seniori

1. FC Hidiselul de Sus   6        5        1        0        16-4  16

2. Kinder Junior         6  5        0        1        17-4  15

3. Crisul Santandrei       6        4        2        0        15-8  14

4. Luceafărul II Oradea  6        4        1        1        15-9  13

5. CF Bihorul Beius           6        4        0        2        14-13 12

6. CSC Sanmartin                6    3        1        2        18-12 10

7. Viitorul Bors                 6  3        1        2        11-11 10

8. Victoria Avram Iancu          6        3        0        3        13-12 9

9. CSO Stei             6     2        2        2        7-7    8

10. CSM Olimpia Salonta      6     2        1        3        10-9  7

11. CSU Partium Oradea        6        2        1        3        8-12  7

12. Viitorul Marghita           6        2        0        4        6-12  6

13. Crisul Alesd              6       2        0        4        9-15  6

14. Biharea Vascau        6        1        0        5        2-13  3

15. Poiana Budureasa    6        1        0        5        4-16  3

16. CF Liberty Salonta  6        0        0        6        4-12  0

 

Info: La juniori, FF a revenit la sistemul de 3 puncte pentru victorie şi 1 punct la egal, deci clasamentul este refăcut!

Clasament juniori

1. CSO Stei             6     5        1        0        29-3  16

2. Viitorul Bors          6  5        0        1        44-8  15

3. FC Hidiselul de Sus   6        5        0        1        28-5  15

4. Victoria Avram Iancu          6        5        0        1        27-8  15

5. Crisul Alesd           6  5        0        1        16-4  15

6. Poiana Budureasa      6        5        0        1        16-7  15

7. CSM Olimpia Salonta         6        4        1        1        16-7  13

8. Kinder Junior         6  3        0        3        15-11 9

9. Crisul Santandrei       6        3        0        3        15-14 9

10. CSC Sanmartin        6        2        0        4        9-18  6

11. CSU Partium Oradea        6        2        0        4        13-23 6

12. Biharea Vascau        6        1        1        4        14-25 4

13. CF Bihorul Beius     6        1        0        5        12-22 3

14. Luceafarul II Oradea          6        0        1        5        3-25  1

15. CF Liberty Salonta  6        0        0        6        7-28  0

16. Viitorul Marghita     6        0        0        6        4-60  0

 

Etapa viitoare (27-28 septembrie):

CF Liberty - Biharea Vaşcãu     -

CSU Partium Oradea - CSO Ştei     -

Viitorul Marghita - CF Bihorul Beius     -

Luceafărul Oradea - Kinder Junior     -

Poiana Budureasa - CSM Olimpia Salonta     -

FC Hidişelul de Sus - Victoria Avram Iancu     -

Criºul Sântandrei - Viitorul Borş     -

CSC Sânmartin - Crişul Aleşd     -

 

 

 

Liga a V-a , etapa a 5-a

 

Seria 1

AC Bihorul Lugas - Săgeata Brusturi    2-2

Varga 13, T Maghiar 93 – Goman 90, Grozav 90+5

C. roşu: S. Marian (Brusturi) în min. 58 pentru cumul de cartonaşe galbene. După eliminare, jucătorul oaspeţilor a şutut cu mingea în centralul partidei.

 

Minerul Şuncuiuş - Electric Star Marghita  12-0

Ungur S 21, 57, Şvab 25, C. Popa 28, 31 (11 m), Brândaş S. 32, 35, 50, 76, Suciu A. 40, M. Faur 67 (11 m), 81

C. roşu: Şumălan în (El. Star) min. 30, pentru cumul de cartonaşe galbene, după care a adresat înjurii arbitrului

 

Inter Aştileu - Toldy Sannicolau de Munte    5-1

Turţ 13, Bonta 44, Sime 55, Doble 68, 83 - Ardelean 22,

 

Stânca Vadu Crişului - Unirea Valea lui Mihai    1-2

Ciuca 22 – Lakatoş 20, Keresztesi A. 29

C. roşu: Madar Fl. (Stânca) în minutul 55 pentru cumul de cartonaşe galbene

 

Locadin Ţeţchea - Sporting Lugaş    2-2

Cr. Butuc 14, 56 – Creţ 40, 66

 

Voinţa Suplac - Minerul Voivozi-Popesti 0-5

Lupaşcu 34, 44, 58, Mate 56, M. Popa 86

 

Clasament

1. Minerul Voivozi-P     5        4        1        0        28-4  13

2. Locadin Tetchea         5        4        1        0        26-3  13

3. Minerul Suncuius       5        4        0        1        27-3  12

4. Unirea Valea lui Mihai5      4        0        1        15-6  12

5. Sporting Lugas       5  3        2        0        19-8  11

6. Vointa Suplac        5  3        0        2        16-9  9

7. AC Bihorul Lugas      5        2        2        1        16-8  8

8. Inter Astileu           5  2        0        3        9-20  6

9. Stanca Vadu Crisului 5        0        1        4        4-15  1

10. Sageata Brusturi      5        0        1        4        2-19  1

11. Toldy Sânnicolau     5        0        0        5        3-26  0

12. Electric Star Marghita5     0        0        5        4-48  0

 

Etapa viitoare (27-28 septembrie):

Săgeata Brusturi - Minerul Şuncuiuş     -

Sporting Lugaş - AC Bihorul Lugas     -

Minerul Voivozi-Popesti - Locadin Ţeţchea     -

Electric Star Marghita - Inter Aştileu     -

Toldy Sânnicolau de Munte - Stânca Vadu Crişului     -

Unirea Valea lui Mihai - Voinţa Suplac     -

 

Seria 2

Partizanul Sânnicolau Român - Unirea Livada     0-5

Praja B. 13, Matei Cr. 34, 66, Dregan 44, Buda P. 49

 

FC Bihor II Oradea - Foresta Tileagd    7-2

Nichita 32, 71, 82, Lorincz 39, Botiş 56, Lengyel 67, Negrea 77 - Bocoş 17, Florea O. 77

 

Voinţa Ciumeghiu - CS Mădăras    3-1

Criste A 11, 77, Puşcaş R. 83 – Popescu R: 26

 

Phoenix Diosig - Dacia Gepiu    3-2

Heghedus 39, 47, Madar M. 59 - Drimba 2, Faur E. 76

 

CS 2 Osorhei - Viitorul Tărian    2-2

Ban S. 65, Morar Cr. 71 - Varodi L 56, Danciu O. 90

 

Voinţa Cheresig - Asociaţia Sportivă Cefa 0-0

C. roşu: Silaghi F (Cheresig) în min. 90+1 Pelak G (Cefa) în min. 90+1 ambii pentru cumul de cartonaşe galbene

 

Joc restanţă: CS II Oşorhei – Dacia Gepiu 4-2

Ban 78, Contor 80, 85, Trofin 82 - Drimba 19, Faur E: 49

 

Clasament

1. FC Bihor 2 Oradea5  5        0        0        35-6  15

2. Unirea Livada     5     4        1        0        23-7  13

3. Vointa Ciumeghiu5    3        0        2        14-15 9

4. Foresta Tileagd    5     2        2        1        14-13 8

5. CS II Osorhei      5     2        2        1        13-13 8

6. Pro Cefa          5        1        3        1        3-5   6

7. Viitorul Tarian    5     1        3        1        10-13 6

8. Dacia Gepiu        5     2        0        3        12-21 6

9. Phoenix Diosig    5     1        1        3        6-18  4

10. CS Madaras      5     1        0        4        9-13  3

11. Partizanul Sannic 5  1        0        4        10-18 3

12. Vointa Cheresig  5   0        2        3        2-9   2

 

Etapa viitoare (27-28 septembrie):

Unirea Livada - FC Bihor II Oradea     -

Viitorul Tărian - Partizanul Sânnicolau Român     -

Asociaţia Sportivă Cefa - CS 2 Osorhei     -

Foresta Tileagd - Voinţa Ciumeghiu     -

CS Mădăras - Phoenix Diosig     -

Dacia Gepiu - Voinţa Cheresig     -

 

 

Seria 3

FC Universitatea Oradea - Cetatea Finiş    4-2

Cacuci O. 3, Satmari 25, Milian C: 73, Leş 77 – Bogdan A 70, Jurcă 79

 

Inter Crişul Batăr - LPS Bihorul    0-1

C: Popa 78

 

Zorile Buntesti - Unirea Roşia    0-0

 

Cetatea Biharia - Victoria Tulca    1-0

Reşte 19

 

Izvorul Cociuba Mare - Frontiera Oradea    0-2

Sabău D. 3, 45

 

Vulturul Dobreşti - Gloria Căbeşti    2-2

Anca I. 3, Dărăban 57 – Tirla M. 20, 30

C. roşu: Lezeu D. (Căbeşti) în min. 86 pentru cumul

 

 

Clasament

1. FC Univ Oradea        5        5        0        0        23-8  15

2. Frontiera Oradea       5        4        1        0        18-2  13

3.. Zorile Buntesti          5        3        2        0        10-5  11

4. Unirea Rosia          5  3        1        1        15-11 10

5. LPS Bihorul Oradea  5        2        1        2        8-9   7

6. Gloria Cabesti        5  2        1        2        10-17 7

7. Cetatea Biharia       5  2        0        3        13-9  6

8. Izvorul Cociuba Mare          5        2        0        3        9-13  6

9. Vulturul Dobresti      5        1        1        3        6-13  4

10. Cetatea Finis        5  1        0        4        9-13  3

11. Victoria Tulca                5  0        2        3        8-16  2

12. Inter Crisul Batar     5        0        1        4        5-18  1

 

Etapa vitoare (21-22 septembrie):

Cetatea Finiş - Inter Crişul Batăr     

Frontiera Oradea - FC Universitatea Oradea    

Gloria Căbeşti - Izvorul Cociuba Mare    

LPS Bihorul - Zorile Buntesti    

Unirea Roşia - Cetatea Biharia    

Victoria Tulca - Vulturul Dobreşti