fotbal judetean

30.09.2013 13:56

Liga a IV-a, etapa a 7-a

 

CF Liberty - Biharea Vaşcău    4-2

Marcatori: Cioloş 18, 52 (ambele din penalty), Costin 69, Ciorba F. 90+3 – Merce M. 23 (11 m), Haica M. 48

La juniori 0-2 (Haica Adrian 2)

 

CSU Partium Oradea - CSO Ştei    0-2

Marcatori: Raţ 43, Tat 65

La juniori 1-14 (Buda Laurenţiu – Gavriş Daniel 4, Jurcă George 3, Popa Gabriel 2, Deva Adrian, Bat Andrei 2, Mihuţa Paul 2)

 

Viitorul Marghita - CF Bihorul Beius    3-1

Marcatori: C. Naghi 15, 25, 60 – Ban A. 76 (11 m)

La juniori 4-3 (Kovacs Marius, Spătar Vlad, Negrean Vlad, Crăciun Anghel – Miklo Roland 2, Briscan Alexandru)

 

Luceafărul Oradea - Kinder Junior    1-3

Marcatori: Anawo 21 – Mangra 12,, 60, Rogojan 75

La juniori 0-0

 

Poiana Budureasa - CSM Olimpia Salonta    4-3

Marcatori: Rif 32, 76, 78, Oraş 90+3 - Cr. Ţârlea 20, 75, C. Laza 59

La juniori 0-3 (Chiş Ionuţ, Baran Robert, Bordaş Daniel)

 

FC Hidişelul de Sus - Victoria Avram Iancu   6-1

Marcatori: Agiurgioaiei 27, Ţepele 37, 43, 56, Neaga 65, R. Giura 87 - Paina C. 5

La juniori: 2-3 (Roboş Paul, Aguda Marian – Perţ Ioan, Chişe Cătălin, Csordas Otto)

 

Crişul Sântandrei - Viitorul Borş     2-1

Marcatori: D. Cuc 49, C. Dianu 56 – Racz 58

La juniori 1-4 (Pop Cristian – Spiridon Titus, Popa Teodor, Toth Sandor, Moş Sergiu)

 

CSC Sânmartin - Crişul Aleşd     7-0

Marcatori: O. Ghilea 18, 42, Popescu 30, 41, Grosu 52, L. Jurcă 82, Dumiter 90+1

La juniori 3-2 (Şerban Denis, Breb Viorel, Popa Bogdan – Negel Cosmin, Lascău Flavius)

C. roşii: B. Popa (cumul) şi V. Chindle (fault grosolan) – ambii de la Sînmartin, respectiv M. Hiriţ şi M. Sivoc (ambii pentru lovirea adversarului în timp ce jocul era oprit)

 

 

Liga a V-a. etapa a 5-a

 

Seria 1

Săgeata Brusturi - Minerul Şuncuiuş     1-2

Ghitye D. 78 – Suciu 41, Şvab 61

 

Sporting Lugaş - AC Bihorul Lugas     2-1

Cheregi I. 30, Noje M. 45 – Varga I. 10

 

Minerul Voivozi-Popesti - Locadin Ţeţchea     2-0

Lupaşcu 3, Lazoc 88

 

Electric Star Marghita - Inter Aştileu     0-2

 

Toldy Sânnicolau de Munte - Stânca Vadu Crişului     0-1

Marghiţa 29

 

Unirea Valea lui Mihai - Voinţa Suplac     2-1

Bencic 39, Kereszturi 64 – Fazekas 71

 

 

 

Seria 2

Unirea Livada - FC Bihor II Oradea     3-1

Cr. Matei 23, Cearnău 34, 70 – Brumaru 49

 

Viitorul Tărian - Partizanul Sânnicolau Român     2-2

Haragîş 45, B. Abrudan 57 - Balog F. 38, Bragye 75

 

Asociaţia Sportivă Cefa - CS 2 Osorhei     0-0

C. roşu: P. Mivclăuş (Cefa) în min. 71 pentru cumul de cartonaşe galbene

 

Foresta Tileagd - Voinţa Ciumeghiu     3-1

Bocoş 2, 25, 64 – Roxin 55

 

CS Mădăras - Phoenix Diosig    6-1

Matei 14, R. Popescu 28, Baran 58, Buta 67, Stana 73, Lasco 85 – Mare 65

 

Dacia Gepiu - Voinţa Cheresig     5-2

Brisc 27, Tarcea 39, 71, Şerb 56, Faur E. 61 – Sava 34, Cr. Bulzan 87

C. roşu: V. Suciu (Cheresig) în min. 75 pentru fault în postură de ultim apărător

 

 

Seria 3

Cetatea Finiş - Inter Crişul Batăr     2-1

Cl . Vidican 29, I. Bogdan 72 - Lazăr F 10

 

Frontiera Oradea - FC Universitatea Oradea    2-2

Fărcuţ 27, Herle 72 – Milian C. 25, Moga 63

 

Gloria Căbeşti - Izvorul Cociuba Mare     0-3

Ştefan 50, Balint 52, Merge 74

 

LPS Bihorul - Zorile Buntesti     2-2

Ganea 23, Avram 53 - Jula F. 21, Tomuţiu 57

 

Unirea Roşia - Cetatea Biharia     8-2

V. Burescu 2, 66, Condescu 18, 28, 66, Burescu P. 30, Hahău 45, Tirla L. 81 – Sotoc 78, Borza 90+2

 

Victoria Tulca - Vulturul Dobreşti     2-2

Rus 27, Fekete 50 (11 M) – Onita 21, Pasca 80