fotbal judetean

Rezultate consemnate in Liga a IV-a Neumann Sportart etapa a 9-a

 

CF Liberty - CF Bihorul Beius     0-5

Marcatori: Mihoc 27, Turcan 41, 65, Briciu 78, A. Pirtea 88

În min. 60, Vida Dorel (antrenor, CF Liberty) a fost evacuat din incinta terenului pentru scuiparea unui jucător al formaţiei adverse.

La juniori: 2-4 (Muşet Şerban, Leş Silviu - Szekeres Andrei 3, Creţu Cătălin)

 

CSU Partium Oradea - Kinder Junior     0-5

Marcatori: Mangra 16, Kiss E. 43, 79, Ţârţ 75, Laszlo 86

La juniori: 0-1 (Jurcuţ Cristian)

C. roşu: Neagu Cătălin (Partium) în min. 71 pentru comportare violentă

 

Viitorul Marghita - CSM Olimpia Salonta     0-3

Marcatori: C. Laza 25, Fuliaş 40, Negrău 81

La juniori: 2-7 (Kovacs Marius 2 - Wagner Norbert, Baran Norbert, Nistor Flavius, Coltunescu Eduard, Vardai David, Ţuţuianu Mihai, Jambor Krisztian)

 

Luceafărul Oradea - Poiana Budureasa     2-0

Marcatori: Ohaegbulam 30, 35

C. roşu: R. Bogdan (Budureasa) în min. 63 pentru cumul de cartonaşe

La juniori: 4-0 (Ianceu Alexandru, Begher Răzvan, Wyoren Emanuel, Boţoc David)

 

Crişul Aleşd - Viitorul Borş     0-1

Marcatori: Tranculov 90+3

C. roşu: Negru (Borş) în min. 57 pentru cumul de cartonaşe galbene

La juniori: 0-4 (Moţ Demetrius, Spiridon Titus, Popa Teodor, Moş Sergiu)

 

FC Hidişelul de Sus - Biharea Vaşcău     5-0

Marcatori: Pocean R. 4, 83, Agiurgioaiei 16, 42, Ciuciu 53

La juniori: 10-2 (Jurjuţ Gheorghe 3, Lascu Cosmin 2, Duma Ionuţ 3, Roboş Paul 2 - Teaha Mădălin, Haica Adrian)

 

Crişul Sântandrei - CSO Ştei     3-0

Marcatori: Lobonţ 44, D. Cuc 64, Kovesdi 90+2

La juniori: 1-2 (Ivan Ionuţ - Gavriş Daniel 2)

C. roşu: Majoros Adam (Crişul), la finalul jocului, pentru injurii aduse unui adversar

 

CSC Sânmartin - Victoria Avram Iancu     5-2

Marcatori: Grosu 10, Cura 16, O. Ghilea 19, Pantea 30, Cr. Jurcă 83 - Paina 40, Ciocan 58

C. roşu: C. Buzgău (Victoria) înmin. 85 pentru cumul de cartonaşe galbene

La juniori: 1-2 (Şerban Denis - Avram Mădălin, Pop Emanuil)

 

 

Clasament seniori

1.         Kinder Junior          9  8          0          1          31-5     24

2.         FC Hidiselul de Sus    9          7          2          0          28-6     23

3.         Crisul Santandrei        9          7          2          0          23-9     23

4.         CSC Sanmartin           9          6          1          2          35-17   19

5.         CF Bihorul Beius        9          6          0          3          24-18   18

6.         Luceafarul II Oradea  9          5          1          3          19-15   16

7.         CSO Stei                 9  4          2          3          10-10   14

8.         Viitorul Bors           9  4          2          3          14-14   14

9.         CSM Olimpia Salonta9           4          1          4          19-14   13

10.       Victoria Avram Iancu 9          4          0          5          20-23   12

11.       Viitorul Marghita        9          3          0          6          9-22     9

12.       CSU Partium Oradea  9          2          1          6          10-23   7

13.       Poiana Budureasa       9          2          0          7          11-26   6

14.       Crisul Alesd            9  2          0          7          9-27     6

15.       CF Liberty Salonta     9          1          0          8          8-20     3

16.       Biharea Vascau           9          1          0          8          4-25     3

 

Clasament juniori

1.         Viitorul Bors           9  8          0          1          54-10   24

2.         Victoria Avram Iancu 9          8          0          1          35-12   24

3.         CSO Stei                9   7          1          1          52-5     22

4.         CSM Olimpia Salonta9           7          1          1          32-9     22

5.         FC Hidiselul de Sus    9          6          0          3          41-12   18

6.         Poiana Budureasa       9          6          0          3          24-15   18

7.         Kinder Junior         9   5          1          3          23-12   16

8.         Crisul Alesd           9   5          0          4          19-14   15

9.         Crisul Santandrei        9          5          0          4          24-22   15

10.       CF Bihorul Beius        9          3          0          6          21-28   9

11.       CSC Sanmartin           9          3          0          6          14-30   9

12.       Biharea Vascau           9          2          1          6          20-42   7

13.       CSU Partium Oradea  9          2          0          7          14-40   6

14.       Luceafarul II Oradea  9          1          2          6          7-31     5

15.       Viitorul Marghita        9          1          0          8          11-77   3

16.       CF Liberty Salonta     9          0          0          9          9-41     0

 

Etapa viitoare (19-20 octombrie):

Kinder Junior PAleu - CF Liberty

CSM Olimpia Salonta - CSU Partium Oradea

Poiana Budureasa - Viitorul Marghita

Luceafărul II Oradea - CSC Sânmartin

CF Bihorul Beius - Crişul Sântandrei

CSO Ştei - FC Hidişelul de Sus

Biharea Vaşcău - Crişul Aleşd

Viitorul Borş - Victoria Avram Iancu

 

 

Rezultate Liga a V-a, etapa a 8-a

Seria 1

Săgeata Brusturi - Stânca Vadu Crişului    2-2

Bohuş 29, Rus 51 - Jolţe 67, Ile 71

 

Sporting Lugaş - Inter Aştileu    2-2

Ficuţ 83, Creţ 86 - Sitău 72, Şoit 78

C. roşu: Măgui (Sporting) în min. 73 pentru cumul de cartonaşe galbene

 

Minerul Voivozi-Popesti - Minerul Şuncuiuş     2-0

Dumitra 44, Sipoş 76

C. roşu: Oros (Minerul) în min. 77 pentru fault grosolan

 

Locadin Ţeţchea - AC Bihorul Lugas     5-0

Chirilă 4, Cr. Butuc 23, 27, Turbatu 43, Borzescu 69

 

Electric Star Marghita - Unirea Valea lui Mihai     0-4

Gabor 21, Fele Sz. 71, Sandor Kr. 74, Solti 81

 

Toldy Sannicolau de Munte - Voinţa Suplac     2-4

Olah R. 10, Kovacs J. 55 (11 m) - Fătura 17, Mate 39, Vanya 70 (autogol), Crişan 84

 

Clasament

1.         Minerul Voivozi-P      8          7          1          0          37-4     22

2.         Unirea Valea lui Mihai8          7          0          1          35-7     21

3.         Sporting Lugas            8          5          3          0          24-11   18

4.         Locadin Tetchea         8          6          1          1          34-6     16

5.         Minerul Suncuius        8          5          0          3          29-7     15

6.         Vointa Suplac         8  4          0          4          22-16   12

7.         Inter Astileu            8  3          1          4          15-25   10

8.         AC Bihorul Lugas       8          2          2          4          17-20   8

9.         Stanca Vadu Crisului  8          2          1          4          8-17     7

10.       Sageata Brusturi          8          1          1          5          8-25     4

11.       Toldy Sannicolau        8          0          0          8          5-45     0

12.       Electric Star Marghita8           0          0          8          4-55     0

 

Etapa viitoare (19-20 octombrie):

Unirea Valea lui Mihai - Sageata Brusturi

Stânca Vadu Crişului - Sporting Lugaş

Inter Aştileu - Minerul Voivozi-Popesti

Minerul Şuncuiuş - Locadin Ţeţchea

Voinţa Suplac - AC Bihorul Lugas

Toldy Sannicolau de Munte - Electric Star Marghita

 

Seria 2

Unirea Livada - Phoenix Diosig    7-1

Cr. Matei 1, 55, 90, Berindei 25, Cearnău 33, O. Varodi 49, David 86 - Mare 68,

 

Viitorul Tărian - Voinţa Ciumeghiu     4-2

V. Gabor 1, L. Varodi 17, 48, Selejan 90+3 - Raţiu 54, 90

 

Asociaţia Sportivă Cefa - FC Bihor II Oradea     0-1

Tocuţ D. 44

C. roşii: Oros Raul (Cefa) şi Samuilă Marius (FC Bihor II) în min. 90+2 pentru comportare violentă faţă de adversar

 

CS 2 Oşorhei - Partizanul Sânnicolau Român     6-3

Morar 23, 66, Dumitrescu 36, Lerinţiu 51, Ban 59, 81 -  Hendre 13, Şuşman 56, Bragye V. 70

 

Foresta Tileagd - Dacia Gepiu    1-0

R. Mladin 55

C. roşii: Varga A (Tileagd) în min. 46, respectiv Sfârlea M. (Gepiu) ambii pentru cumul de cartonaşe galbene

În min. 39,. delegatul echipei oaspete, Memetea Vasile a fost evacuat din incinta terenului pentru proteste la deciziile arbitrului

 

CS Mădăras - Voinţa Cheresig     9-0

Precup 3, Lasco 18, 32, 75, 78, Şipoş 24, Baran 52, Ienciu 74, Năcuţiu 90

 

Clasament

1.         Unirea Livada        8   7          1          0          34-9     22

2.         FC Bihor II Oradea    8          7          0          1          41-9     21

3.         Foresta Tileagd           8          4          2          2          18-17   14

4.         CS II Osorhei         8   3          3          2          22-20   12

5.         Dacia Gepiu           8   4          0          4          20-24   12

6.         Pro Cefa                 8   2          4          2          5-7       10

7.         Viitorul Tarian 8          2          4          2          16-21   10

8.         Vointa Ciumeghiu       8          3          0          5          17-23   9

9.         Phoenix Diosig            8          2          1          5          11-31   7

10.       CS Madaras           8   3          0          5          24-17   6

11.       Vointa Cheresig          8          1          2          5          8-26     5

12.       Partizanul S Roman    8          1          1          6          16-28   4

 

Etapa viitoare:

Dacia Gepiu - Unirea Livada

Phoenix Diosig - Viitorul Tărian

Voinţa Ciumeghiu - Pro Cefa

FC Bihor II Oradea - CS 2 Osorhei

Voinţa Cheresig - Partizanul Sânnicolau Român

CS Mădăras - Foresta Tileagd

 

Seria 3

Cetatea Finiş - Cetatea Biharia     3-2

Banciu 24, Iancu 73, Miklo 78 - Keri 5, Buzaş F. 87

 

Frontiera Oradea - Zorile Buntesti     0-2

Degău 28, Diniş 70

 

Gloria Căbeşti - Inter Crişul Batăr     3-1

Lasca 25, Copil 47, Tirla 87 - A. Popa 88

 

Izvorul Cociuba Mare - FC Universitatea Oradea    3-3

Lazlău 31, Merge 35 (11 m), Ştefan D. 80 - T. Cheregi 17, 49 (11 m), 58

 

LPS Bihorul - Victoria Tulca     2-2

Codrean 9, Silaghi 16 - Fekete 13, 84

C. roşii: Codrean (LPS) în min. 87 pentru cumul de cartonaşe gaşlbene, respectiv Rus (Tulca) în acelaşi minut pentru lovirea unui adversar

 

Unirea Roşia - Vulturul Dobreşti     4-0

V. Burescu 35 (11 m), P. Burescu 52, Hahău 54, Pup 73 (11 m)

 

Clasament

1.         Universitatea Oradea  8          6          2          0          31-12   20

2.         Unirea Rosia          8   6          1          1          32-14   19

3.         Zorile Buntesti            8          5          3          0          17-9     18

4.         Frontiera Oradea         8          4          3          1          20-6     15

5.         Izvorul Cociuba Mare 8          3          1          4          17-16   10

6.         Gloria Cabesti        8   3          1          4          13-24   10

7.         Cetatea Biharia           8          3          0          5          19-21   9

8.         LPS Bihorul Oradea   8          2          3          3          13-15   9

9.         Cetatea Finiş          8   3          0          5          16-19   9

10.       Vulturul Dobresti        8          2          2          4          8-21     8

11.       Victoria Tulca        8   0          4          4          13-25   4

12.       Inter Crisul Batar        8          0          2          6          7-23     2

 

Etapa viitoare (19-20 octombrie):

Victoria Tulca - Cetatea Finiş

Cetatea Biharia - Frontiera Oradea

Zorile Buntesti - Gloria Căbeşti

Inter Crişul Batăr - Izvorul Cociuba Mare

Vulturul Dobreşti - FC Universitatea Oradea

Unirea Roşia - LPS Bihorul