fotbal judetean

Liga a-4-a, etapa a 10-a

Sambata, ora 11

CF Bihorul Beiuş – Crişul Sîntandrei

CSO Ştei – FC Hidişelul de Sus

Luceafărul – CSC Sînmartin

Ora 15

Kinder Junior – CF Liberty

CSM Olimpia Salonta – CSU Partium Oradea

Viitorul Borş – Victoria Avram Iancu

Duminica, ora 15

Poiana Budureasa – Viitorul Marghita

Biharea Vaşcău – Crişul Aleşd

 

Liga a 5-a

Seria 1

Sambata, ora 15

Unirea Valea lui Mihai – Săgeata Brusturi

Voinţa Suplac – AC Bihorul Lugaş

Duminica, ora 15

Stânca Vadu Crişului – Sporting Lugaş

Inter Aştileu – Viitorul Popeşti

Minerul Şuncuiuş – Locadin Ţeţchea

Toldy Sânnicolau de Munte – Electric Star

 

Seria a 2-a

Duminica, ora 15

Dacia Gepiu- Unirea Livada

Phoenix Diosig – Viitorul Tărian

Voinţa Ciumeghiu – AS Cefa

FC Bihor II – Unirea Oşorhei

Voinţa Cheresig – Partizanul Sânnicolau

CS Mădăras – Foresta Tileagd

 

Seria a 3-a

Sambata, ora 10

Inter Crişul Batăr – Izvorul Cociuba Mare

Ora 15

Cetatea Biharia – Frontiera Oradea

Duminica, ora 16

Victoria Tulca -Cetatea Finiş

Zorile Bunteşti – Gloria Căbeşti

Vulturul Dobreşti- Universitatea Oradea

Unirea Roşia – LPS Bihorul.



 

 

Informare

Liga a IV-a după etapa a 9 din 12-13 octombrie

Hora Mircea (CF Liberty), Cătană Andrei (Crişul Aleşd), Baciau Lorand (Viitorul Borş), Bulz Gheorghe (FC Hidişel), Pele Cristian (CSO Ştei), Ştefan Cristian (CSO Ştei), Jurcă Dan (CSO Ştei), Chira Bogdan (CSC Sînmartin) se suspendă pe 1 etapă şi o penalitate de 20 lei,

Juniorii Pavel David (CF Bihorul Beiuş), Cabău Bogdan (Poiana Budureasa), Lazăr Andrei (CSO Ştei) se suspendă pe 1 etapă şi o penalitate de 12 lei,

Bogdan Răzvan (Poiana Budureasa), Negru Robert (Viitorul Borş), Buzgău Cătălin (Victoria Avram Iancu) se suspendă pe 1 etapă şi o penalitate de 50 lei,

Neagu Cătălin (CSU Partium) şi Majoros Adam (Crişul Sîntandrei) se suspendă pe 3 etape şi o penalitate de 150 lei,

Vida Dorel (antrenor, CF Liberty) se suspendă pe 6 etape şi o penalitate de 400 lei,

Şora Ioan (manager, CF Liberty) se suspendă pe 4 luni şi o penalitate de 400 lei.

CSO Ştei se penalizează cu  75 lei.

 

 

 

Liga a V-a după etapa a 8 din 12-13 octombrie

Seria 1

Popa Cosmin (Minerul Şuncuiuş) se suspendă pe 1 etapă şi o penalitate de 20 lei,

Măgui Marius (Sporting Lugaş) se suspendă pe 1 etapă şi o penalitate de 50 lei,

Oros Ioan (Minerul Popeşti-Voivozi) se suspendă pe 2 etape şi o penalitate de 150 lei,

Pentru probleme organizatorice, Electric Star Marghita se penalizează cu 250 lei.

 

Seria 2

Faur Emanuel (Dacia Gepiu) se suspendă pe 1 etapă şi o penalitate de 20 lei,

Sfârlea Marius (Dacia Gepiu), Varga Aurel (Foresta Tileagd) se suspendă pe 1 etapă şi o penalitate de 50 lei,

Oros Raul (AS Cefa) şi Samuilă Marius (FC Bihor II) se suspendă pe câte o etapă şi o penalitate de 200 lei,

Mememtea Vasile (delegat, Dacia Gepiu) se suspendă pe 1 lună şi o penalitate de 150 lei.

 

Seria 3

Tudor Călin şi Dume Dan (ambii Vulturul Dobreşti), Nica Laviniu (Cetatea Biharia), Lelea Ionuţ (Izvorul Cociuba mare) se suspendă pe 1 etapă şi o penalitate de 20 lei,

Codrean Sabin (LPS Bihorul Oradea) se suspendă pe 2 etape şi o penalitate de 50 lei,

Rus Gheorghe (Victoria Tulca) se suspendă 2 etape şi o penalitate de 200 lei,

Victoria Tulca se penalizează cu 200 lei, (probleme organizatorice în etapa a 7-a).

 

Copii şi juniori

Marinău Iancu (antrenor juniori Atletic Oradea) şi Fele Szabolcs (antrenor juniori Unirea Valea lui Mihai) se penalizează cu câte 250 lei.