fotbal judetean

22.10.2013 00:40

Kinder Junior Paleu – CF Liberty 5-0
Marcatori: Balla 24, Kiss E. 48, 67, Laszlo 50, Rogojan 80

CSM Olimpia Salonta – CSU Partium Oradea 3-0
Marcatori: Cr. Ţîrlea 20, 59, Moise 42

Poiana Budureasa – Viitorul Marghita 2-2
Marcatori:Zbertea 20(p), Sabau 70/Ciords 22, Lazar 26

Luceafărul II Oradea – CSC Sânmartin 1-5
Marcatori:
Efiogu 52 – Popescu 3, 10, Ghilea 30, 48, L. Jurca 72

CF Bihorul Beius – Crişul Sântandrei 4-2
Marcatori:
Trip 38, 68, Turcan 63, R. Pirtea 90+1 – D. Cuc 36, Lobonţ 90+4

CSO Ştei – FC Hidişelul de Sus 1-1
Marcatori
: Lascu A 45+1 – Neaga F. 86
C. roşii: Boldor (CSO) în min. 90 pentru cumul de cartonaşe galbene, respecitv Fărcuţa (Hidişel) în min. 81 pentru comportare violentă
Antrenorii celor două echipe, Popa Voicu (CSO Ştei), respectiv Adrian Iova (FC Hidişel) au fost evacuaţi din incinta terenului pentru proteste repetate la deciziile arbitrului.

Biharea Vaşcău – Crişul Aleşd 2-2
Marcatori:
Hulber 8, Ienciu 76 – S. Cipău 44, B Coste 59

Viitorul Borş – Victoria Avram Iancu 2-3
Marcatori:
Cr. Tătar 26, Moisa 90+2 – Filip 28, Paina 66, Petroiu 77

CLASAMENT - SENIORI

1. Kinder Paleu              10     9       0       1       36-5  27

2. FC Hidişel                  10     7       3       0       29-7  24

3. Crişul Sântandrei        10     7       2       1       25-13 23

4. CSC Sânmartin           10     7       1       2       40-18 22

5. CF Bihorul Beiuş         10     7       0       3       28-20 21

6. CSM Olimpia Salonta  10     5       1       4       22-14 16

7. Luceafărul                  10     5       1       4       20-20 16

8. CSO Ştei                    10     4       3       3       11-11 15

9. Victoria Avram Iancu   10     5       0       5       23-25 15

10. Viitorul Borş              10     4       2       4       16-17 14

11. Viitorul Marghita       10     3       1       6       11-24 10

12. Poiana Budureasa     10     2       1       7        13-28  7

13. CSU Partium Oradea  10     2       1       7       10-26  7

14. Crişul Aleşd              10     2       1       7        11-29  7

15. Biharea Vaşcău         10     1       1       8         6-27  4

16. CF Liberty Pomezeu   10     1       0       9        8-25  3

 

 

Etapa viitoare (26-27 octombrie):
CF Liberty – CSM Olimpia Salonta
CSU Partium Oradea – Poiana Budureasa
Viitorul Marghita – Luceafărul Oradea
CSC Sânmartin – Viitorul Borş
Crişul Sântandrei – Kinder Junior
FC Hidişelul de Sus – CF Bihorul Beius
Crişul Aleşd – CSO Ştei
Victoria Avram Iancu – Biharea Vaşcău

 

Rezultate Liga a V-a, etapa a 9-a
Seria 1
Unirea Valea lui Mihai – Sageata Brusturi 3-0

Marian 48 (autogol), Gabor 58, Sandor Kr. 85

Stânca Vadu Crişului – Sporting Lugaş 1-3
Ile 17 – Sârca 53, 68, D. Varga 76

Inter Aştileu – Minerul Voivozi-Popesti 1-3
Dobre 45 – Lupaşcu 4, 42, Biţ 70

Minerul Şuncuiuş – Locadin Ţeţchea 0-2
Iaz 51, Cr Butuc 65

Voinţa Suplac – AC Bihorul Lugas 3-0
M. Cheregi 24, Crişan 29, Fătura 45 (11 m)

Toldy Sannicolau de Munte – Electric Star Marghita 12-0
Olah 4, 34, 90, Asmarandei 15, Deak 18, 36, Kondora 41, 80, Szabo 43, 68, Ardelean 61, Racz 63

Clasament

 

Etapa viitoare (26-27 octombrie):
Sageata Brusturi – Toldy Sannicolau de Munte
Sporting Lugaş – Unirea Valea lui Mihai
Minerul Voivozi-Popesti – Stânca Vadu Crişului
Locadin Ţeţchea – Inter Aştileu
Bihorul Lugas – Minerul Şuncuiuş
Voinţa Suplac – Electric Star Marghita

 

Seria 2
Dacia Gepiu – Unirea Livada 0-2

Cearnău 44, Maxim 84
C. roşu: Bodea (Gepiu) min. 76 pentru lovirea adversarului – Berindei (Livada) pentrtu lovirea adversarului, ambii in min. 76

Phoenix Diosig – Viitorul Tărian 0-5
L Varodi 19, 65, Irimia 50, Heilman 76, Danciu 79

Voinţa Ciumeghiu – Pro Cefa 1-1
Igant 90+3 – Lazăr 27

FC Bihor II Oradea – CS 2 Osorhei 6-3
Mintaş 3, Botiş 9, 77, Roxin 50, 60, 83 (11 m) – Trofin 14, 61, Sebeşan 90 (11 m)
C. roşii: Mintaş (FC Bihor II) în min. 13 pentru oprirea unei situaţii iminente de gol – Paşcalău (CS II Oşorhei) în min. 33 pentru cumul de cartonaşe galbene

Voinţa Cheresig – Partizanul Sânnicolau Român 4-1
Badea 8, I Suciu 11, Banfi 61, Bradea 73 – Tocai 17
C. roşu: Balog V. (Partizanul) în min. 64 pentru injurii la adresa arbitrului

CS Mădăras – Foresta Tileagd 5-1
Şipoş 5, Baran 9, 43, Chiş 16, Matei 85 – Hosu 75
C. roşu: Mihai R. (Mădăras) în min. 56 pentru încercarea de a lovi un adversar cu capul

Clasament

 

Etapa viitoare (26-27 octombrie):
Unirea Livada – CS Mădăras
Viitorul Tărian – Dacia Gepiu
Asociaţia Sportivă Cefa – Phoenix Diosig
CS 2 Osorhei – Voinţa Ciumeghiu
Partizanul Sânnicolau Român – FC Bihor II Oradea
Voinţa Cheresig – Foresta Tileagd

 

Seria 3
Victoria Tulca – Cetatea Finiş 4-1

Fekete 20, 45, 52, 85 – I Bogdan 65
C. roşu: Leuce (Victoria) în min. 77 pentru cumul de cartonaşe galbene

Cetatea Biharia – Frontiera Oradea 2-9
Scholler 4, Gali 70 – G. Zima 47, Copos 55, 79, Mihiş 72, Fărcuţ 75, 84, Sabău 76, Coste 85, Pentea 89
C. roşii: Keri Z. (Cetatea) în min. 46, împiedicarea unei situaţii minente de a marca – Zima G. (Frontiera) în min. 68 pentru cumul de cartonaşe galbene

Zorile Buntesti – Gloria Căbeşti 6-0
D. Diniş 22, 30, 41, Bonchiş 88, 90, 90+1

Inter Crişul Batăr – Izvorul Cociuba Mare 1-2
Haş 47 – Ştefan D. 57, 81

Vulturul Dobreşti – FC Universitatea Oradea 1-2
Tudor V. 29 – T Cheregi 64, Milian 67
C. roşu: Moga (Universitatea) în min. 53 pentru cumul de cartonaşe galbene

Unirea Roşia – LPS Bihorul 2-0
Moţiu 32, V Burescu 75 (11 m)

Clasament

Etapa viitoare (26-27 octombrie):
Cetatea Finiş – Unirea Roşia
Frontiera Oradea – Victoria Tulca
Gloria Căbeşti – Cetatea Biharia
Izvorul Cociuba Mare – Zorile Buntesti
FC Universitatea Oradea – Inter Crişul Batăr
Vulturul Dobreşti – LPS Bihorul