BEIUSEANUL - zi de zi in Tara Binsului


fotbal judetean

28.10.2013 13:54

Rezultate consemnate in Liga a IV-a, etapa a 11-a

 

CF Liberty - CSM Olimpia Salonta     2-2

M Popa 84, F Ciorba 89 - Fuliaş 16, Ţârlea 56

La juniori 2-7

 

CSU Partium Oradea - Poiana Budureasa    2-1

Szeles 71, 87 (11 m) - Sabău 33

La juniori 3-3

 

Viitorul Marghita - Luceafărul Oradea     0-0

La juniori 0-7

 

CSC Sânmartin - Viitorul Borş    3-1

Cr. Copil 4, Malaiu 36, Cura 80 - Hodişan 33 (11 m)

C. roşu: Hodişan (Borş) în min. 52 pentru cumul de cartonaşe

La juniori 2-3

 

Crişul Sântandrei - Kinder Junior   1-2

Lobonţ 50 - Verdeş 54 (autogol), Kiss E. 79

La juniori: 4-1

 

FC Hidişelul de Sus - CF Bihorul Beius    3-1

Ţepele 1, Agiurgioaiei 12, Bulz 90+3 - Ban 34 (11 m)

La juniori 6-1

 

Crişul Aleşd - CSO Ştei    1-2

A Cipău - 50 - Raţ 16, 53

La juniori 1-4

 

Victoria Avram Iancu - Biharea Vaşcău     4-1

Lăscan 10, Paina 31, M Bene 64m Cârjan 77 - M Merce 70

La juniori 7-0

 

 

Clasament seniori

1          Kinder Junior           11        10        0          1          38-6     30p      +12

2          FC Hidişelul de Sus    11        8          3          0          32-8     27p      +12

3          CSC Sânmartin           11        8          1          2          43-19   25p      +7

4          Crişul Sântandrei        11        7          2          2          26-15   23p      +8

5          CF Bihorul Beius        11        7          0          4          29-23   21p      +6

6          Victoria Avram Iancu 11        6          0          5          27-26   18p      +3

7          CSO Ştei                11             5          3          3          13-12   18p      +3

8          CSM Olimpia Salonta11         5          2          4          24-16   17p      -1

9          Luceafărul Oradea      11        5          2          4          20-20   17p      -1

10        Viitorul Borş          11 4          2          5          17-20   14p      -1

11        Viitorul Marghita        11        3          2          6          11-24   11p      -7

12        CSU Partium Oradea  11        3          1          7          12-27   10p      -8

13        Poiana Budureasa       11        2          1          8          14-30   7p        -11

14        Crişul Aleşd            11            2          1          8          12-31   7p        -8

15        CF Liberty                  11        1          1          9          10-27   4p        -14

16        Biharea Vaşcău           11        1          1          9          7-31     4p        -11

 

Clasament juniori

1          CSO Ştei                11             9          1          1          57-8     28p      +13

2          Viitorul Borş          11 9          1          1          59-14   28p      +13

3          CSM Olimpia Salonta11         9          1          1          45-11   28p      +10

4          Victoria Avram Iancu 11        9          1          1          44-13   28p      +13

5          FC Hidişelul de Sus    11        8          0          3          49-14   24p      +9

6          Poiana Budureasa       11        7          1          3          42-19   22p      +4

7          Kinder Junior 11        6          1          4          31-16   19p      +1

8          Crişul Sântandrei        11        6          0          5          30-25   18p      +3

9          Crişul Aleşd           11             5          1          5          21-19   16p      +1

10        CF Bihorul Beius        11        3          0          8          24-37   9p        -6

11        CSC Sânmartin           10        3          0          7          16-33   9p        -9

12        Luceafărul Oradea      10        2          2          6          14-31   8p        -7

13        Biharea Vaşcău           11        2          2          7          21-50   8p        -7

14        CSU Partium Oradea  11        2          1          8          17-49   7p        -11

15        Viitorul Marghita        11        1          0          10        12-99   3p        -15

16        CF Liberty             11 0          0          11        11-55   0p        -18

 

Etapa viitoare (2-3 noiembrie):

Viitorul Marghita - CSC Sânmartin   

Luceafărul II Oradea - CSU Partium Oradea   

Poiana Budureasa - CF Liberty Salonta   

CSM Olimpia Salonta - Crişul Sântandrei   

Kinder Junior - FC Hidişelul de Sus   

CF Bihorul Beius - Crişul Aleşd   

CSO Ştei - Victoria Avram Iancu   

Biharea Vaşcău - Viitorul Borş   

 

 

Rezultate Liga a V-a, etapa a 10-a

Seria 1

Sageata Brusturi - Toldy Sannicolau de Munte 0-1, meci întrerupt în min. 67

Kondora 10

C. roşu: Lăcătuş (Brusturi) în min. 67 pentru lovirea arbitrilor

Sporting Lugaş - Unirea Valea lui Mihai    1-2

Varga D. 72 (11 m) - M Bencic 55, Kereszturi 75

C. roşi: Teşan (Sporting) în min. 77 pentru cuvinte injurioase adresate arbitrului, respectiv Letai (Unirea) în min 85, pentru fault grosolan

Minerul Voivozi-Popesti - Stânca Vadu Crişului     6-0

Teşedan 65, 90+3, Lupaşcu 77, 80, 83, 90+4

Locadin Ţeţchea - Inter Aştileu     2-2

M Puie 12, Iaz 83 - Mihalceac 85, 90+2

Bihorul Lugas - Minerul Şuncuiuş     2-0

Casa 19, Bulboacă 42

Voinţa Suplac - Electric Star Marghita    8-0

Mintaş 1, 43, Crişan 4, 38, M Cheregi 29, Mate 36, Hucea 53

 

Clasament

1          Minerul Voivozi-Pop  10        9          1          0          46-5     28p      +13

2          Unirea Valea  Mihai    10        9          0          1          40-8     27p      +12

3          Locadin Ţeţchea         10        7          2          1          38-8     23p      +8

4          Sporting Lugaş            10        6          3          1          28-14   21p      +6

5          Voinţa Suplac 10        6          0          4          33-16   18p      0

6          Minerul Şuncuiuş        10        5          0          5          29-11   15p      0

7          AC Bihorul Lugas       10        3          2          5          19-23   11p      -4

8          Inter Aştileu           10 3          2          5          18-30   11p      -4

9          Stânca Vadu Crişului 10         2          2          6          9-26     8p        -7

10        Sageata Brusturi          9          1          2          6          8-28     5p        -7

11        Toldy Sannicolau        9          1          0          8          17-45   3p        -12

12        Electric Star Marghita10         0          0          10        4-75     0p        -12

 

Etapa viitoare (2-3 noiembrie):

Electric Star Marghita - Sageata Brusturi    

Toldy Sannicolau de Munte - Sporting Lugaş    

Unirea Valea lui Mihai - Minerul Voivozi-Popesti    

Stânca Vadu Crişului - Locadin Ţeţchea    

Inter Aştileu - AC Bihorul Lugas    

Minerul Şuncuiuş - Voinţa Suplac    

 

Seria 2

Unirea Livada - CS Mădăras     1-2

Leatho 80 - Lasco 24, Şipoş 78,

C. roşu:. O., Varodi (Livada) în min. 62 pentru cumul

În minutul 62, în momentul eliminării jucătorului gazdă, s-a creat un meleu între jucătorii celor două echipe, iar mai mulţi psectatori au pătruns pe terenul de joc. La final, mai mulţi jucători ai echipei gazde i-au agresat pe componenţii echipei oaspete, incidentele urmând a fi analizate în cadrul şedinţei comisiei de disciplină a AJF Bihor.

Viitorul Tărian - Dacia Gepiu     1-0

B Abrudan 3

C. roşu: Ardelean (Cheresig) în min. 80 pentru cumul de cartonaşe

Asociaţia Sportivă Cefa - Phoenix Diosig     6-0

Cr. Lazăr 34, 60, Oros 52, Miclăuş P. 58, Miclăuş N. 62, Vekker 66

CS 2 Osorhei - Voinţa Ciumeghiu     4-0

Puşcaş 16, R. Ardelean 65, Horvath 69, Fl Popa 78

Partizanul Sânnicolau Român - FC Bihor II Oradea     1-3

Bragye 35 - Botiş 13, Lengyel 40, S. Bogdan 80

C. roşu: Şuşman F. (Partizanul) în  in. 48 pentru cumul

Voinţa Cheresig - Foresta Tileagd     2-0

Badea 10, Banfi 30

C. roşu: Suciu S. (Cheresig) în min. 63 pentru atac violent

 

Clasament

1          FC Bihor II Oradea    10        9          0          1          50-13   27p      +12

2          Unirea Livada        10 8          1          1          37-11   25p      +10

3          Viitorul Tărian             10        4          4          2          22-21   16p      +1

4          CS Mădăras           10 5          0          5          31-19   15p      0

5          CS 2 Osorhei               10        4          3          3          29-26   15p      0

6          As Sportivă Cefa        10        3          5          2          12-8     14p      -1

7          Foresta Tileagd           10        4          2          4          19-23   14p      +2

8          Dacia Gepiu           10 4          0          6          20-27   12p      -3

9          Voinţa Cheresig          10        3          2          5          14-27   11p      -7

10        Voinţa Ciumeghiu       10        3          1          6          18-28   10p      -5

11        Phoenix Diosig            10        2          1          7          10-42   7p        -8

12        Partizanul Sânnicolau  10        1          1          8          18-35   4p        -11

 

 

Etapa viitoare (2-3 noiembrie):

Foresta Tileagd - Unirea Livada    

CS Mădăras - Viitorul Tărian    

Dacia Gepiu - AS Cefa    

Phoenix Recolta Diosig - CS 2 Osorhei    

Voinţa Ciumeghiu - Partizanul Sânnicolau    

FC Bihor II Oradea - Voinţa Cheresig    

 

 

Seria 3

Cetatea Finiş - Unirea Roşia     4-1

Banciu 9, Miklo 77, Iancu 80, 85 - V. Burescu 2

C. roşu:. Banciu (Finiş) în min. 53 pentru oprirea unei situaţii iminente de gol, respectiv Moţiu (Roşia) în min. 29 pentru injurii

Frontiera Oradea - Victoria Tulca     8-0

Copos 5, 65, Fărcuţ 18, 21, Sabău 23, Gherle 25, Coste 71, Domocoş 90

Gloria Căbeşti - Cetatea Biharia     1-2

M Tirla 21 - Reşte 43, Lucaciu 79

Izvorul Cociuba Mare - Zorile Buntesti     0-1

Diniş 7

C. roşu: Ţirban (Cociuba) în min. 80 pentru cumul de cartonaşe

FC Universitatea Oradea - Inter Crişul Batăr     12-0

Cr. Ardelean 19, 80, 90+1, Avăşanu 26, 41, T Cheregi 32, 51, 53, 60, 62, 75, Drinc 73

Vulturul Dobreşti - LPS Bihorul     2-0

Covaci 22, I. Anca 78

 

Clasament

1          FC Univ Oradea         10        8          2          0          45-14   26p      +11

2          Zorile Buntesti            10        7          3          0          24-9     24p      +9

3          Unirea Roşia          10             7          1          2          35-18   22p      +7

4          Frontiera Oradea         10        6          3          1          37-8     21p      +6

5          Izvorul Cociuba Mare10         5          1          4          19-18   16p      +1

6          Cetatea Finiş          10 4          0          6          21-24   12p      -3

7          Cetatea Biharia           10        4          0          6          23-31   12p      -3

8          Gloria Căbeşti        10 3          1          6          14-32   10p      -5

9          LPS Bihorul           10             2          3          5          13-19   9p        -3

10        Vulturul Dobreşti        10        2          2          6          11-23   8p        -10

11        Victoria Tulca             10        1          4          5          17-34   7p        -8

12        Inter Crişul Batăr        10        0          2          8          8-37     2p        -13

 

Etapa viitoare (2-3 noiembrie):

LPS Bihorul - Cetatea Finiş    

Unirea Roşia - Frontiera Oradea    

Victoria Tulca - Gloria Căbeşti    

Cetatea Biharia - Izvorul Cociuba Mare    

Zorile Buntesti - FC Universitatea Oradea    

Inter Crişul Batăr - Vulturul Dobreşti     

—————

Înapoi