fotbal judetean

Liga a IV-a, etapa a 12-a

 

Viitorul Marghita – CSC Sînmartin 0-5

Marcatori: G. Bogdan 28, Popescu 47, 55, 68, 79

La juniori: 0-4

 

Luceafărul Oradea – CSU Partium Oradea 7-1

Marcatori: Anawo 15, 68, Emebo 30, 80, Lawal 39, 52, 63, - Szeles 44

La juniori 7-0

 

Poiana Budureasa – CF Liberty 2-2

Marcatori: Chebeleu 34, Sbertea 58 (11 m) - M Popa 65, 77 (11 m)

C. roşu. Hora (Liberty) în min. 86 pentru cumul de cartonaşe galbene

La juniori 14-1

 

CSM Olimpia Salonta – Crişul Sântandrei 0-1

Marcator: Morna 18

C. roşu: D. Cuc (Crişul) în min. 49 pentru cumul

La juniori 4-0

 

Kinder Junior – FC Hidişel 0-0

La juniori 6-4

 

CF Bihorul Beiuş – Crişul Aleşd 10-0

Marcatori: Pereţ 3, Turcan 23, 84, R. Pirtea 30, Trip 37, 47, 68, Silaghi 44, Ban 70, Toma 72

La juniori 4-2

  

CSO Ştei – Victoria Avram Iancu 2-2, meci întrerupt în min. 65, după ce doi jucători ai formaţiei gazdă, Boldor Ioan şi Berce Lucian au protestat vehement la decizia arbitrului, lovindu-l chiar pe acesta.

Marcatori: Modan 18, 63 - Raţ 2 ag, Paina 64

C. roşu: Petriş A. (CSO) în min. 45+1 pentru fault grosolan

La juniori nu s-a mai jucat meciul.

 

Biharea Vaşcău – Viitorul Borş       1-1

Marcatori: R. Micula 4 - Kerekgzarto 13

La juniori 0-2

Clasament:

1. Kinder Junior 12 10 1 1 38 6 31
2 .CSC Sanmartin 12 9 1 2 48 19 28
3 .FC Hidiselul de Sus 12 8 4 0 32 8 28
4 .Crisul Santandrei 12 8 2 2 27 15 26
5 .CF Bihorul Beius 12 8 0 4 39 23 24
6 .Luceafarul II Oradea 12 6 2 4 27 21 20
7 .CSO Stei 11 5 3 3 13 12 18
8 .Victoria Avram Iancu 11 6 0 5 27 26 18
9 .CSM Olimpia Salonta 12 5 2 5 24 17 17
10. Viitorul Bors 11 4 2 5 17 20 14
11 .Viitorul Marghita 12 3 2 7 11 29 11
12 .CSU Partium Oradea 12 3 1 8 13 34 10
13 .Poiana Budureasa 12 2 2 8 16 32 8
14 .Crisul Alesd 12 2 1 9 12 41 7
15 .CF Liberty Salonta 12 1 2 9 12 29 5
16 .Biharea Vascau 11 1 1 9 7 31 4

 

Etapa viitoare (9-10 noiembrie):

CSU Partium Oradea - Viitorul Marghita    

CF Liberty - Luceafărul Oradea    

Crişul Sântandrei - Poiana Budureasa    

FC Hidişelul de Sus - CSM Olimpia Salonta    

Crişul Aleşd - Kinder Junior    

Victoria Avram Iancu - CF Bihorul Beius    

Viitorul Borş - CSO Ştei    

CSC Sânmartin - Biharea Vaşcău    

 

 

Liga a V-a,etapa a 11-a

Seria 1

Electric Star – Săgeata Brusturi 2-3

Silaghi F. 17, Somogyi 88 - Antal 23, S. Marian 61, Grozav 90

Toldy Sânnicolau de Munte - Sporting Lugaş 2-5

Racz 14, Asmarandei 84 - I Cheregi 50, 67, Varga 60, 62, 89

Unirea Valea lui Mihai - Minerul Voivozi-Popesti 1-1

Soldi 39 - Lupaşcu 60

C. roşu: Nagy Zs. (Unirea) în min. 82 pentru oprirea unei situaţii iminente de a marca

Stânca Vadu Crişului - Locadin Ţeţchea 1-3

Gavriluţ 57 - Iaz 45, 61, Ivan 63

Inter Aştileu - AC Bihorul Lugas 0-3

Bulboacă 38, Kun 57, 69

Minerul Şuncuiuş - Voinţa Suplac 1-1

C. Popa 78 (11 m) - Punkosd B. 42

Clasament
1. Minerul Voivozi-Popesti 10 9 1 0 46 5 28
2. Locadin Tetchea 11 9 1 1 41 9 28
3 .Unirea Valea lui Mihai 10 9 0 1 40 8 27
4 .Sporting Lugas 11 7 3 1 33 16 24
5 .Vointa Suplac 11 6 1 4 34 17 19
6 .Minerul Suncuius 11 5 1 5 30 12 16
7 .AC Bihorul Lugas 11 4 2 5 22 23 14
8 .Inter Astileu 11 3 1 7 18 33 10
9 .Stanca Vadu Crisului 11 2 2 7 10 29 8
10. Sageata Brusturi 10 2 2 6 11 30 8
11 .Toldy Sannicolau de Munte 10 1 0 9 19 50 3
12 .Electric Star Marghita 11 0 0 11 6 78 0

 

 

Seria 2

Foresta Tileagd - Unirea Livada 3-2

Mladin E 11 , 41, Bocoş 37 (11 m),  - Ţica 22 (11 m), Matei Cr. 62

CS Mădăras - Viitorul Tărian 3-1

Baran 26, R. Popescu 41, Matei 65 - L. Varodi 52

C. roşii: R: Popescu (Mădăras) în min. 57, respectiv Gabor (Tărian) în minutul 75, ambii pentru cumul

Dacia Gepiu - Asociaţia Sportivă Cefa 3-1

Drimba 6, 51, D. Faur 44,  - Brânzaş 90+3

C. roşii: Buşe (Dacia) în min 17 pentru lovirea cu piciorul în timp ce jocul era oprit, R. Timar (Dacia) în min. 86 pentru fault grosolan, respectiv P. Lakatos (Cefa) în min. 17 pentru ripostă

Phoenix Diosig - CS 2 Osorhei 2-2

Mare 29, Madar M. 64 - Cl Popa 6, Trofin 23

C. roşu: Sabău (Phoenix) în min. 51 pentru cumul

Voinţa Ciumeghiu - Partizanul Sânnicolau Român 3-0 (neprezentare)

Oaspeţii au ajuns cu întârziere la meci

FC Bihor II Oradea - Voinţa Cheresig 6-0

Lengyel 4, Botiş 12, 52, 61, Lorincz 50, Pechy 63

Clasament
1. FC Bihor II Oradea 10 9 0 1 50 13 27
2 .Unirea Livada 11 8 1 2 39 14 25
3 .CS Madaras 11 6 0 5 34 20 18
4 .Foresta Tileagd 11 5 2 4 22 26 17
5 .CS II Osorhei 11 4 4 3 31 28 16
6 .Viitorul Tarian 11 4 4 3 23 24 16
7 .Dacia Gepiu 11 5 0 6 23 28 15
8 .Pro Cefa 11 3 5 3 13 11 14
9 .Vointa Cheresig 10 3 2 5 14 27 11
10. Vointa Ciumeghiu 10 3 1 6 18 28 10
11 .Phoenix Diosig 11 2 2 7 13 44 8
12 .Partizanul Sannicolau Roman 10 1 1 8 18 35 4

 

Seria 3

LPS Bihorul - Cetatea Finiş 1-6

Codrean 9 - Balint 5, Miklo 10, Iancu 35, Tirla 70, Fenesi 80, Bogdan 82

C. roşu: Antok N. (Finiş) pentru cuvinte injurioase adresate unui coechipier în min. 60

Unirea Roşia - Frontiera Oradea 8-1

Hahău 25, 49, P. Burescu 28, 33, Fila 35, Uşvat 66, Tirla 85, Cabău 90 - G. Zima 20

Victoria Tulca - Gloria Căbeşti 0-2

Biţ 43, Fărcanea 85

Cetatea Biharia - Izvorul Cociuba Mare 2-0

Gali 16 (11 m), Ruff 60

Zorile Buntesti - FC Universitatea Oradea 1-2

Tomuţiu 69 (11 m) - C. Filip 32, Ilieş 48

Inter Crişul Batăr - Vulturul Dobreşti    1-0

Pârvu 5

Clasament

1. FC Universitatea Oradea 11 9 2 0 47 15 29
2 .Unirea Rosia 11 8 1 2 43 19 25
3 .Zorile Buntesti 11 7 3 1 25 11 24
4 .Frontiera Oradea 11 6 3 2 38 16 21
5 .Cetatea Biharia 11 5 0 6 25 31 15
6 .Izvorul Cociuba Mare 11 4 1 6 19 20 13
7 .Gloria Cabesti 11 4 1 6 16 32 13
8 .Cetatea Finis 10 4 0 6 21 24 12
9 .Vulturul Dobresti 11 3 2 6 11 24 11
10. LPS Bihorul Oradea 10 2 3 5 13 19 9
11 .Victoria Tulca 11 1 4 6 17 36 7
12 .Inter Crisul Batar 11 1 2 8 9 37 5