BEIUSEANUL - zi de zi in Tara Binsului


fotbal judetean

11.11.2013 11:55

Liga a IV-a,etapa a 13-a

 

CSU Partium Oradea - Viitorul Marghita     1-2

Marcatori: Szeles 31 - Forizs 48, F. Lazăr 90

La juniori 4-5

 

CF Liberty - Luceafărul Oradea     2-5

Marcatori: M Vaida 67, F. Ciorba 78 - Taebo 17, 88, Emebo 71, 81, Chigozie 88

C. roşu: Ozoyehe (Luceafărul) în min. 82 pentru cumul

La juniori 1-3

C. roşu: Burda (Liberty) în min. 67 pentru cumul

 

Crişul Sântandrei - Poiana Budureasa     4-0

Marcatori: Morna 10, 44, Lobonţ 52, Filimon 88

La juniori 4-3

 

FC Hidişelul de Sus - CSM Olimpia Salonta     3-0

Marcatori: Neaga 24, D Sundas 33, Bundea 61

La juniori 2-3

 

Crişul Aleşd - Kinder Junior     0-0

Marcatori: Szeles 31 - Forizs 48, F. Lazăr 90

La juniori 0-7

 

Victoria Avram Iancu - CF Bihorul Beius     1-2

Marcatori: Paina C 83 - Pereţ 21, Trip 75

După marcarea celui de-al doilea gol al oaspeţilor, un grup de spectatori din spatele gardului l-au înjurat şi scuipat pe arbitrul asistent. Gazdele au trimis acolo un om de ordine, dar spectatorii au continuat să-l scuipe pe oficialul jocului.

La juniori 4-2

 

Viitorul Borş - CSO Ştei     1-1

Marcatori: Moisa 76 - Modan 45

La juniori 0-1 (Gavriş Daniel)

 

CSC Sânmartin - Biharea Vaşcău    8-0 (meci întrerupt în min. 46)

Marcatori: Chira 6, G Bogdan 7, Popescu 18, L Jurca 22, 45, O Ghilea 23, 39, Buştea 30,

Partida s-a întrerupt în min. 46, când oaspeţii au ieşit cu doar şase jucători de la vestiare şi nu au mai putut continua meciul. Biharea a început meciul cu doar 7 jucători, Teglaş Augustin nemai revenind pe teren pentru rperiza a doua din cauza unei accidentări.

La juniori 1-1

  

 

Clasament seniori

1.         Kinder Junior 13        10        2          1          38-6     32p      +11

2.         CSC Sânmartin           13        10        1          2          56-19   31p      +10

3.         FC Hidişelul de Sus    13        9          4          0          35-8     31p      +13

4.         Crişul Sântandrei        13        9          2          2          31-15   29p      +11

5.         CF Bihorul Beius        13        9          0          4          41-24   27p      +9

6.         Luceafărul Oradea      13        7          2          4          32-23   23p      +2

7.         Victoria Avram Iancu 13        7          0          6          31-28   21p      +3

8.         CSO Ştei                    13         5          4          4          14-16   19p      +1

9.         CSM Olimpia Salonta 13       5          2          6          24-20   17p      -4

10.       Viitorul Borş             13         4          4          5          19-22   16p      -2

11.       Viitorul Marghita       13        4          2          7          13-30   14p      -7

12.       CSU Partium Oradea  13        3          1          9          14-36   10p      -11

13.       Poiana Budureasa       13        2          2          9          16-36   8p        -13

14.       Crişul Aleşd               13         2          2          9          12-41   8p        -10

15.       CF Liberty                  13        1          2          10        14-34   5p        -16

16.       Biharea Vaşcău           13        1          2          10        8-40     5p        -13

 

Clasament juniori

1.         CSM Olimpia Salonta13        11        1          1          52-13   34p      +13

2.         CSO Ştei                    12         10        1          1          58-8     31p      +16

3.         Viitorul Borş              13        10        1          2          61-15   31p      +13

4          Victoria Avram Iancu 12        10        1          1          48-15   31p      +13

5          Poiana Budureasa       13        8          1          4          59-24   25p      +4

6          Kinder Junior             13         8          1          4          44-20   25p      +4

7          FC Hidişelul de Sus    13        8          0          5          55-23   24p      +6

8          Crişul Sântandrei        13        7          0          6          34-32   21p      +3

9          Crişul Aleşd               13         5          1          7          23-30   16p      -2

10        Luceafărul Oradea      12        4          2          6          24-32   14p      -4

11        CSC Sânmartin           12        4          1          7          21-34   13p      -8

12        CF Bihorul Beius        13        4          0          9          30-43   12p      -6

13        Biharea Vaşcău           13        2          3          8          22-53   9p        -9

14        CSU Partium Oradea  13        2          1          10        21-61   7p        -14

15        Viitorul Marghita       13        2          0          11        17-107 6p        -15

16        CF Liberty                 13         0          0          13        13-72   0p        -21

 

Etapa viitoare (16-17 noiembrie):

CSU Partium Oradea - CSC Sânmartin    

Viitorul Marghita - CF Liberty    

Luceafărul Oradea - Crişul Sântandrei    

Poiana Budureasa - FC Hidişelul de Sus    

CSM Olimpia Salonta - Crişul Aleşd    

Kinder Junior - Victoria Avram Iancu    

CF Bihorul Beius - Viitorul Borş    

CSO Ştei - Biharea Vaşcău     -

 

 

 

 

Cupa României faza 1

Stânca Vadu Crişului – Minerul Şuncuiuş 1-2

Marcatori: Puşcău 13 - P Toderaş 47, Brândaş 63

C. roşii: Cosma Dan (Stânca) în min. 77 pentru cumul, Madar F (Stânca) şi Bila (Minerul) ambii în min. 90 pentru lovire reciprocă

 

Inter Aştileu – Locadin Ţeţchea 0-2

Iaz 17, C Butuc 68

 

Unirea Valea lui Mihai – Phoenix Diosig 13-3

Kereszturi 2, 8, 36, Sandor Kr. 26, 32, Gabor 62, 88, Iles 70, 78, 84, Fele Sz. 81,  Lakatos 89 - Mare 12, 34, 50

 

Voinţa Suplac – Minerul Popeşti-Voivozi 7-6, după executarea loviturilor de departajare

 

Electric Star Marghita – Sporting Lugaş 1-10

Molnar G. 70 - Bela 2, D Varga 18, 31, 72, 89, Noje 22, Criste 38, David 44, Sârca 90

 

Foresta Tileagd – CS II Oşorhei 0-4, meci întrerupt în min. 70 din cauza unor incidente create de jucătorii gazdă

S Ban 2, 18, R. Ardelean 12, Puşcău 49 (11 m)

C. roşu: S. Popa (Foresta) în min. 75 pentru cumul de cartonaşe galbene

 

Viitorul Tărian – Voinţa Cheresig 2-1

B Abrudan 44, Vedinaş 90+2 - I Bulzan 50

 

Partizanul Sânnicolau Român – Unirea Livada 3-5

Bragye V. 4, Sabău Gh 50, Hendre 88 - Galiş 18, Cr. Matei 36, 63, 80, Maxim 72,

 

CS Mădăras – AS Cefa 3-2 (2-2, 2-2) după prelungiri

precup 35, Baran 44, Născuţiu 118 - Brânzaş 16, Popviciu 21

 

Dacia Gepiu -  FC Bihor II 0-3

 

LPS Bihorul – FC Universitatea 2-3

Avram 60, Milian 87 (autogol) - Ilieş 2, Vese 57, Leş 77

 

Cetatea Biharia – Frontiera Oradea 2-3

Lucaciu I. 61, Gali 75 - Herle 10, Mihiş 12, Coste 85

 

Inter Crişul Batăr – Victoria Tulca 3-0 neprezentare

 

Gloria Căbeşti – Unirea Roşia 0-2

D. Bolha 33, V Burecu 51

 

Vulturul Dobreşti – Izvorul Cociuba 0-2

Ştefan D 24, 38

C. roşi: L. Covaci (Vulturul) şi Ţirban Ionuţ (Izvorul) în min. 70 pentru lovire reciprocă

 

Cetatea Finiş - Zorile Bunteşti 0-3

 

Cele 16 echipe calfiicate mai departe se vor întâlni în faza a II-a cu formaţii care activează în Liga a IV-a. programul şi data disputării jocului va fi stabilit de Comisia de Competiţii a AJF Bihor şi de către Biroul Executiv.

 

—————

Înapoi