fotbal judetean

Liga a IV-a, etapa a 14-a

 

CSU Partium Oradea - CSC Sânmartin     1-3

Marcatori: B. Iova 4 - Pantea 7, Grosu 10, L. Jurca 86

La juniori 3-3

 

Viitorul Marghita - CF Liberty     9-1

Marcatori: F. Lazăr 13, 86, Cadar 39, Miclean 43, 63, 70, Forizs 57 (11 m), M Daroczi 73, 84, - Ciorba F. 86

C. roşii: Forizs (min 87) şi Hosu (min. 89) ambii de la Marghita pentru cumul de cartonaşe galbene

La juniori 1-2

 

Luceafărul Oradea - Crişul Sântandrei     1-3

Marcatori: Kuku 85 - R. Matei 1, Şumălan 45 (11 m), Lobonţ 47

C. roşu: Orji (Luceafărul) în min. 45 pentru împiedicarea unei faze iminente de a marca

La juniori 2-4

 

Poiana Budureasa - FC Hidişelul de Sus     2-2

Marcatori: C Lazea 18, Rif 51 - Fărcuţa 11, Beudean 82

La juniori 1-2

 

CSM Olimpia Salonta - Crişul Aleşd     8-0

Marcatori: Fuliaş 5, Zsirka 8, Ţîrlea 33, 51, 58, 59, Moise 60, Kis E. 65

La juniori: 11-0

 

Kinder Junior - Victoria Avram Iancu     12-3

Marcatori: Kiss E. 3, 18, 23, 26, 59, 57, 74, Balla 24, 90+2, Balea 67, 83, Laszlo 73, - Blaga 70 (11 m), 76, Petroiu 90

C. roşu: Laszlo (Kinder) în min. 80

La juniori 0-4

 

CF Bihorul Beius - Viitorul Borş     2-0

Marcator: Trip 17, 44

La juniori 3-0

 

CSO Ştei - Biharea Vaşcău     2-1

Marcatori: Raţ 36, Ienciu 88 (autogol) - M Merce 40

C. roşii: S. Tuduce (min 35) pentru împinegerea arbitrului şi Bara (în min. 90) penru cumul de cartonaşe galbene, ambii de la Vaşcău

La juniori 3-0

 

 

Clasament seniori

1       Kinder Junior       14     11     2       1       50- 9         35

2       CSC Sânmartin    14     11     1       2       59-20        34

3       FC Hidişel           14     9       5       0       37-10        32

4       Crişul Sântandrei 14     10     2       2       34-16        32

5       Bihorul Beiuş       14     10     0       4       43-24        30

6       Luceafarul          14     7       2       5       33-26        23

7       CSO Ştei             14    6       4       4       16-17        22

8       Victoria A Iancu   14     7       0       7       34-40        21

9       Olimpia Salonta   14     6       2       6       32-20        20

10     Viitorul Marghita 14     5       2       7       22-31        17

11     Viitorul Borş        14     4       4       6       19-24        16

12     CSU Partium       14     3       1       10     15-39        10

13     Poiana Budureasa14     2       3       9       18-38        9

14     Crişul Aleşd         14     2       2       10     12-49        8

15     CF Liberty          14    1       2       11     15-43        5

16     Biharea Vaşcău    14     1       2       11      9-42         5

 

Clasament juniori

1       CSM Olimpia Salonta    14     12     1       1       63-13        37

2       CSO Ştei                     13     11     1       1       61- 8         34

3       Victoria Avram Iancu    13     11     1       1       52-16        34

4       Viitorul Borş                14     10     1       3       61-18        31

5       FC Hidişel                    14     9       0       5       57-24        27

6       Poiana Budureasa        14     8       1       5       60-26        25

7       Kinder Junior               14     8       1       5       44-24        25

8       Crişul Sântandrei         14     8       0       6       39-34        24

9       CSC Sânmartin            14     5       2       7       26-38        17

10     Crişul Aleşd                 14     5       1       8       23-41        16

11     Bihorul Beiuş               14     5       0       9       33-43        15

12     Luceafărul                   14     4       2       8       27-38        14

13     Biharea Vaşcău            14     2       3       9       22-56        9

14     CSU Partium                14    2       2       10     24-64        8

15     Viitorul Marghita          14     2       0       12     18-109       6

16     CF Liberty                  14     1       0       13     15-73        3

 

Etapa viitoare, ultima din tur (23-24 noiembrie):

CF Liberty - CSU Partium Oradea    

Crişul Sântandrei - Viitorul Marghita    

FC Hidişelul de Sus - Luceafărul Oradea   

Crişul Aleşd - Poiana Budureasa   

Victoria Avram Iancu - CSM Olimpia Salonta    

Viitorul Borş - Kinder Junior