Fotbal judetean

10.03.2014 15:43

 

Rezultate Liga 4 etapa 16

8-9 martie 2014

 

CSC Sânmartin – CF Liberty 6-0

Marcatori: I. Pantea 12, Popescu 24, 30, O. Ghilea 73, Grosu 80, Dumiter 90+2

La juniori: 3-1 (Şerban Denis 2, Marioane Adrian – Burda Daniel)

 

Crişul Sântandrei – CSU Partium Oradea 2-1

Marcatori: Morna 86, Lobonţ 90+1 - Gego 87

C. roşii: Şumălan A. (Crişul) în min. 39 pentru cumul de cartonaşe galbene – Fazekas (Partium) în min. 12 pentru fault grosolan comis asupra unui adversar în duelul pentru minge

La juniori: 2-3 (Covaciu Cătălin, Pop Cristian – Pontoş Andrei, Pantea Bogdan, Edves Mădălin)

 

FC Hidişel – Viitorul Marghita 6-0

Marcatori: Briciu 6, D. Cuc 24, 32, R. Pocean 36, D. Sundas 72, Ţărău 79

La juniori: 9-0 (Jurjuţ Gheorghe 5, Roboş Paul 2, Aguda Marian 2)

 

Crişul Aleşd – Luceafărul Oradea 7-0

Marcatori: Ikpe 15, 47, 63, Emebo 31, 81, 86, Ogaba 53,

La juniori: 4-2 (Kubalak Miroslav 2, Zetocha Andrei, Cocoş George - Teaha Mădălin, Porge Florinho)

 

Victoria Avram Iancu – Poiana Budureasa 1-1

Marcatori: M. Bene – Zaro 69

La juniori: 3-2 (Ciucla Traian, Chişe Cătălin, Avram Mădălin – Petruş Nicuşor, Nistor Remus)

 

Viitorul Borş – CSM Olimpia Salonta 2-3

Marcatori: Negru 44, Hodişan 89 – Negrău 29, Cr. Ţârlea 67, Fuliaş 80

La juniori: 0-4 (Nistor George 3, Lezeu Alex)

 

Biharea Vaşcău – Kinder Junior 0-3

Echipa din Vaşcău s-a retras din campionat şi conform regulamentului va pierde toate jocurile din retur cu scorul de 3-0.

 

CSO Ştei – CF Bihorul Beiuş 0-0

La juniori: 5-0 (Coldea Daniel 2, Gavriş Daniel 3)

 

Clasament Seniori

1. Kinder Paleu             16    13     2      1      55-10         41

2. CSC Sânmartin         16    13    1      2      70-20         40

3. FC Hidişel                  16    11    5      0      46-12       38

4. Crişul Sântandrei       16    12    2      2      38-18         38

5. CF Bihorul Beiuş       16    11    1      4      44-24         34

6. CSM Olimpia Salonta 16    8      2      6      37-23         26

7. Luceafărul                 16    7      2      7      35-36         23

8. CSO Ştei                   16    6      5      5      16-22         23

9. Victoria Avram Iancu 16    7      1      8      36-43         22

10. Viitorul Marghita      16    5      2      9      23-39         17

11. Viitorul Borş             16    4      4      8      22-29      16

12. Poiana Budureasa   16    3      4      9      20-39         13

13. CSU Partium           16    4      1      11    19-43         13

14. Crişul Aleşd             16    3      2      11    19-50         11

15. CF Liberty                16    1      2      13    17-52         5

16. Biharea Vaşcău        16    1      2      13      9-46         5

Clasament Juniori

1. CSM Olimpia Salonta       16    14    1      1      68-13         43

2. CSO Ştei                         15    13     1      1      70-11         40

3. Victoria A. Iancu              15    12    1      2      55-18         37

4. FC Hidişel                         16    11    0      5      68-24         33

5. Viitorul Borş                     16    10    1      5      62-26         31

6. Kinder Paleu                     16    10    1      5      51-25         31

7. Crişul Sântandrei              16    9      0      7      50-39         27

8. Poiana Budureasa            16    8      1      7      62-30         25

9. Crişul Aleşd                      16    7      1      8      28-43         22

10. CF Bihorul Beiuş             16    6      0      10    43-49         18

11. CSC Sânmartin               16    5      2      9      31-44       17

12. Luceafărul                       16    5      2      9      28-42         17

13. CSU Partium                    16    4      2      10    29-66         14

14. Biharea Vaşcău                16    2      3      11    23-69         9

15. Viitorul Marghita               16    2      0      14    20-127       6

16. CF Liberty                         16    1      0      15    16-78         3

Etapa viitoare (15-16 martie):

CF Liberty - Crişul Sântandrei

CSU Partium Oradea - FC Hidişelul de Sus

Viitorul Marghita - Crişul Aleşd

Luceafărul Oradea - Victoria Avram Iancu

Poiana Budureasa - Viitorul Borş

CSM Olimpia Salonta - Biharea Vaşcău 3-0 (fără joc)

Kinder Junior - CSO Ştei

CF Bihorul Beius - CSC Sânmartin