fotbal judetean

17.03.2014 13:59

 

Liga 4 etapa 17 - 15-16 martie 2014

 

CF Liberty - Crişul Sântandrei 1-2

Marcatori: Ciolos 28 (11 m) – Kovesdi 24, Lobont 90+2

La juniori: 0-2 (Platon Cristian, Botoc David)

 

CSU Partium Oradea - FC Hidişelul de Sus 1-1

Marcatori: Dobondi 39 – Agiurgioaiei 52 (11 m)

C. roşu: Sundas D. (Hidisel) in min. 80 pentru lovirea unui adversar cu piciorul in timp ce jocul era oprit

Antrenorul echipei din Hidisel, Iova Adrian a fost evacuat din incinta terenului la finalul primei reprize din cauza unor proteste si vociferari repetate la deciziile arbitrilor.

La juniori: 4-1 (Edves Madalin, Pantea Bogdan 2, Buda Laurentiu – Lascu Cosmin)

 

Viitorul Marghita - Crişul Aleşd 3-0

Marcatori: Miclean 32, Orbai 43, 78

La juniori: 0-4 (Kubalak Miroslav, Zetocha Andrei, Ventel Onisim, Cocos George)

 

Luceafărul Oradea - Victoria Avram Iancu 1-2

Marcatori: M. Nerce 62 – A. Blaga 75, M. Bene 90

La juniori: 0-3 (Pop Emilian, Chise Catalin, Pert Ioan)

 

Kinder Junior - CSO Ştei 2-1

Marcatori: Balea 19, Mangra 49 – Modan 56

La juniori: 2-8 (Barladeanu Horia, Jurcut Cristian – Gavris Daniel 2, Jurca Viorel 2,  Bat Andrei, Pele Dragos 2, Mihuta Andrei)

 

CF Bihorul Beius - CSC Sânmartin 0-2

Marcatori: Popescu 44, B. George 66

La juniori: 1-0 (Szekeres Andrei)

 

Poiana Budureasa - Viitorul Borş nu s-a jucat din cauza terenului impracticabil si va fi reprogramata de Comisia de Competitii a AJF Bihor, conform ROAF.

 

CSM Olimpia Salonta - Biharea Vaşcău 3-0 (fără joc)

 

 

Clasament seniori

1

Kinder Junior

17

14

2

1

57-11

44

2

CSC Sânmartin

17

14

1

2

73-20

43

3

Crişul Sântandrei

17

13

2

2

40-19

41

4

FC Hidişelul de Sus

17

11

6

0

47-13

39

5

CF Bihorul Beius

17

11

1

5

44-26

34

6

CSM Olimpia Salonta

17

9

2

6

40-23

29

7

Victoria Avram Iancu

17

8

1

8

38-44

25

8

Luceafărul Oradea

17

7

2

8

36-38

23

9

CSO Ştei

17

6

5

6

17-25

23

10

Viitorul Marghita

17

6

2

9

26-39

20

11

Viitorul Borş

16

4

4

8

22-29

16

12

CSU Partium Oradea

17

4

2

11

20-44

14

13

Poiana Budureasa

16

3

4

9

20-39

13

14

Crişul Aleşd

17

3

2

12

19-53

11

15

CF Liberty

17

1

2

14

18-54

5

16

Biharea Vaşcău

17

1

2

14

9-49

5

 

 

Clasament juniori

 

1

CSM Olimpia Salonta

17

15

1

1

71-13

46

2

CSO Ştei

16

14

1

1

79-13

43

3

Victoria Avram Iancu

16

13

1

2

58-18

40

4

FC Hidişelul de Sus

17

11

0

6

69-28

33

5

Viitorul Borş

16

10

1

5

62-26

31

6

Kinder Junior

17

10

1

6

53-33

31

7

Crişul Sântandrei

17

10

0

7

51-39

30

8

Poiana Budureasa

16

8

1

7

62-30

25

9

Crişul Aleşd

17

8

1

8

32-43

25

10

CF Bihorul Beius

17

7

0

10

44-49

21

11

CSC Sânmartin

17

6

2

9

32-44

20

12

CSU Partium Oradea

17

5

2

10

33-67

17

13

Luceafărul Oradea

17

4

2

11

29-47

14

14

Biharea Vaşcău

17

2

3

12

23-73

9

15

Viitorul Marghita

17

2

0

15

20-131

6

16

CF Liberty

17

1

0

16

16-80

3

 

Etapa viitoare (22-23 martie):

Crişul Sântandrei - CSC Sânmartin  

FC Hidişelul de Sus - CF Liberty 

Crişul Aleşd - CSU Partium Oradea

Victoria Avram Iancu - Viitorul Marghita

Viitorul Borş - Luceafărul Oradea

CSO Ştei - CSM Olimpia Salonta

CF Bihorul Beius - Kinder Junior  

Biharea Vaşcău - Poiana Budureasa 0-3, fara joc.