fotbal judetean

22.03.2014 08:39

 

LIGA A 4-A

Sambata

Ora 11.00 (seniorii) - ora 13.00 (juniorii)

CF Bihorul Beiuş - Kinder Paleu

CSO Ştei - CSM Olimpia Salonta

Ora 16.00 (seniorii) - Ora 14.00 (juniorii)

Crişul Aleşd - CSU Partium Oradea

Viitorul Borş - Luceafărul Oradea

Duminica

Ora 16.00 (seniorii) - Ora 14.00 (juniorii)

Crişul Sântandrei - CSC Sânmartin

FC Hidişelul de Sus - CF Liberty Pomezeu

Victoria Avram Iancu - Viitorul Marghita

Biharea Vaşcău* - Poiana Budureasa 0-3.

CLASAMENT - SENIORI

1. Kinder Paleu               17    14     2      1      57-11         44

2. CSC Sânmartin           17    14    1      2      72-20         43

3. Crişul Sântandrei       17    13    2      2      40-19         41

4. FC Hidişel                  17    11    6      0      47-13 39

5. CF Bihorul Beiuş       17    11    1      5      44-26         34

6. CSM Olimpia Salonta 17    9      2      6      40-23         29

7. Victoria Avram Iancu 17    8      1      8      38-44         25

8. Luceafărul                    17    7      2      87    36-38         23

9. CSO Ştei                    17     6      5      6      17-24         23

10. Viitorul Marghita      17    6      2      9      26-39         20

11. Viitorul Borş             16    4      4      8      22-29 16

12. CSU Partium            17    4      2      11    20-44         14

13. Poiana Budureasa    16    3      4      9      20-39         13

14. Crişul Aleşd              17    3      2      12    19-53         11

15. CF Liberty                 17    1      2      14    18-54 5

16. Biharea Vaşcău*      17    1      2      14    9-49 5

* Biharea Vaşcău s-a retras din campionat după încheierea turului şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.

 

 

 LIGA A 5-A

SERIA I

Sambata, ora 16.00

Toldy Sânnicolau de Munte - Minerul Voivozi-Popeşti (la Săcueni)

Unirea Valea lui Mihai - Locadin Ţeţchea

Duminica, ora 16.00

Săgeata Brusturi - Voinţa Suplac

Electric Star Marghita - Sporting Lugaş (la Pădurea Neagră)

Stânca Vadu Crişului - AC Bihorul Lugaş

Inter Aştileu - Minerul Şuncuiuş.

 

SERIA a II a

Duminica, ora 16.00

Unirea Livada - Voinţa Cheresig;

Foresta Tileagd - Viitorul Tărian;

CS Mădăras - Asociaţia Sportivă Cefa;

Dacia Gepiu - CS 2 Oşorhei;

Voinţa Ciumeghiu - FC Bihor II Oradea;

Phoenix Diosig - Partizanul Sânnicolau Român 3-0 (Partizanul s-a retras din campionat la finalul turului).

 

SERIA a III a

Duminica, ora 16.00

Cetatea Finiş - Vulturul Dobreşti (la Uileacu de Beiuş)

LPS Bihorul - Frontiera Oradea (Stadion Tineretului)

Unirea Roşia - Gloria Căbeşti

Victoria Tulca - Izvorul Cociuba Mare

Cetatea Biharia - FC Universitatea Oradea

Zorile Bunteşti - Inter Crişul Batăr (la Poieni de Jos).