fotbal judetean

24.03.2014 13:46

Liga a IV-a

Etapa a 18-a

Crişul Sântandrei - CSC Sânmartin 1-1

Marcatori: Lobonț 84 – Lorincz N. 5 (autogol)

La juniori: 0-0

C. roșii: Nilgez (comportare iolent), iolentve Chindle (comportare iolent)

 

FC Hidişelul de Sus – CF Liberty 4-1

Marcatori: D. Cuc 41, Giura 49, 75, Bundea 65  - Căvăjdan 90+2

La juniori 5-0 (Lascu Cosmin 2, Duma Ionuț 2, Agud Marian)

 

Crişul Aleşd - CSU Partium Oradea 1-2

Marcatori: Coste 85 - Szeles 43,. 65

C. roșii: Sivoc (min 86, cumul de cartonașe galbene), respectiv Gego A. (min. 57, pentru cumul)

La juniori 5-2 (Cocoș George, Iabloncic Andrei, Zetocha Andrei – Pantea Bogdan, Edves Mădălin)

C. roșii: Pantea (min. 62) și Edveș (min 73) ambii de la CSU Partium, pentru cumul de cartonașe

 

Victoria Avram Iancu - Viitorul Marghita 2-2

Marcatori: M. Bene 2, 15 – Fl. Lazăr 80, 88

La juniori 7-0 (Pop Emilian 3, Avram Mădălin 3, Chișe Cătălin)

 

Viitorul Borş - Luceafărul Oradea 5-0

Marcatori: Cr. Tătar 9, 37, 60, Kiss B. 88, Racz 90

La juniori 7-1 (Sas Alexandru 4, Vese Raul, Narcis Lascău, Popa Cristian – Boie Cătălin)

 

Biharea Vaşcău - Poiana Budureasa 0-3 (fără joc)

La juniori 0-3 (fără joc)

 

CSO Ştei - CSM Olimpia Salonta 2-0

Marcatori: Laza 59, Modan 61

C. roșii: Petriș (min 41. pentru lovirea unui adversar în lupta pentru minge), Lascu (min. 78, pentru cumul de cartonașe galbene), de la CSO Ștei, respectiv Țîrlea Cristian (min. 45, injurii) și Zsirka (min. 72, cumul) de la CSM Olimpia Salonta

La juniori 2-0 (Mihuța Paul, Gavriș Daniel)

C. roșu: Mihuța (Ștei) în min 75 pentru cumul.

 

CF Bihorul Beius - Kinder Junior 0-4

Marcatori: Kiss E. 20, E: Popa 59, A. Balea 67, Sfârlea 79

C. roșu: S. Olteanu (Beiuș) în min. 66 pentru cumul de cartonașe galbene

La juniori 0-1 (Crețu Cătălin)

 

 

CLASAMENT - SENIORI

1. Kinder Paleu             18    15     2      1      61-11        47

2. CSC Sânmartin          18    14    2      2      73-21        44

3. Crişul Sântandrei       18    13    3      2      41-20         42

4. FC Hidişel                 18    12    6      0      51-14       42

5. CF Bihorul Beiuş       18    11    1      6      44-30         34

6. CSM Olimpia Salonta 18    9      2      7      40-25         29

7. Victoria Avram Iancu 18    8      2      8      40-46         26

8. CSO Ştei                   18    7      5      6      19-24         26

9. Luceafărul                 18    7      2      9     36-43         23

10. Viitorul Marghita      18    6      3      9      28-41         21

11. Viitorul Borş             17    5      4      8      27-29        19

12. CSU Partium            18    5      2      11    22-45         17

13. Poiana Budureasa    17    4      4      9      23-39         16

14. Crişul Aleşd              18    3      2      13    20-55         11

15. CF Liberty                 18    1      2      15    19-58          5

16. Biharea Vaşcău*       18    1      2      15      9-52           5

* Biharea Vaşcău s-a retras din campionat după încheierea turului şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.

 

 

Liga a V-a etapa 12

Seria 1

 

Săgeata Brusturi - Voinţa Suplac 0-3

Electric Star Marghita - Sporting Lugaş  0-5

Toldy Sannicolau de M- Minerul Voivozi-Popesti 0-2

Unirea Valea lui Mihai - Locadin Ţeţchea 2-1

Stânca Vadu Crişului - AC Bihorul Lugas 1-1

Inter Aştileu - Minerul Şuncuiuş 0-1

Clasament

1

Minerul Voivozi-Popesti

12

10

2

0

49-6

32p

+17

2

Unirea Valea lui Mihai

12

10

1

1

43-10

31p

+10

3

Locadin Ţeţchea

12

8

2

2

42-11

26p

+11

4

Sporting Lugaş

11

7

3

1

33-16

24p

+9

5

Voinţa Suplac

12

7

1

4

37-17

22p

+4

6

Minerul Şuncuiuş

12

6

1

5

31-12

19p

+1

7

AC Bihorul Lugas

12

4

3

5

23-24

15p

0

8

Inter Aştileu

12

3

2

7

18-34

11p

-10

9

Stânca Vadu Crişului

12

2

3

7

11-30

9p

-12

10

Sageata Brusturi

12

2

2

8

11-36

8p

-10

11

Toldy Sannicolau de Munte

12

2

0

10

22-52

6p

-15

12

Electric Star Marghita

11

0

0

11

6-78

0p

-15

 

Seria 2

Unirea Livada - Voinţa Cheresig 4-2

Foresta Tileagd - Viitorul Tărian 4-0

CS Mădăras - Asociaţia Sportivă Cefa 1-0

Dacia Gepiu - CS 2 Osorhei 4-3

Voinţa Ciumeghiu - FC Bihor II Oradea 1-1

Clasament

1

FC Bihor II Oradea

12

10

1

1

57-14

31p

+12

2

Unirea Livada

12

9

1

2

43-16

28p

+10

3

CS Mădăras

12

7

0

5

35-20

21p

0

4

Foresta Tileagd

12

6

2

4

26-25

20p

+2

5

Dacia Gepiu

12

6

0

6

27-31

18p

-3

6

CS 2 Osorhei

12

4

4

4

34-32

16p

+1

7

Viitorul Tărian

12

4

4

4

23-28

16p

+1

8

A S Cefa

12

3

5

4

13-12

14p

-1

9

Voinţa Ciumeghiu

12

4

2

6

22-29

13p

-7

10

Voinţa Cheresig

12

3

2

7

16-37

11p

-7

11

Phoenix Diosig

12

3

2

7

15-44

11p

-10

12

Partizanul Sânnicolau

12

1

1

10

18-41

4p

-11

 

 

Seria 3

Cetatea Finiş - Vulturul Dobreşti  0-0

LPS Bihorul - Frontiera Oradea 0-2

Victoria Tulca - Izvorul Cociuba Mare 1-4

Cetatea Biharia - FC Universitatea Oradea 0-0

Zorile Buntesti - Inter Crişul Batăr 3-0

Unirea Roşia - Gloria Căbeşti 0-0, întrerupt in min. 25, după ce un jucător al echipei oaspete s-a accidentat grav după un fault dur al unui jucător gazdă

Clasament

1

FC Universitatea Oradea

12

9

3

0

47-15

30p

+15

2

Zorile Buntesti

12

8

3

1

28-11

27p

+6

3

Unirea Roşia

11

8

1

2

43-19

25p

+7

4

Frontiera Oradea

12

7

3

2

40-16

24p

+9

5

Izvorul Cociuba Mare

12

6

1

5

23-21

19p

+4

6

Cetatea Finiş

12

5

1

6

27-25

16p

-2

7

Cetatea Biharia

12

5

1

6

25-31

16p

-5

8

Gloria Căbeşti

11

4

1

6

16-32

13p

-2

9

LPS Bihorul

12

2

3

7

14-27

9p

-9

10

Vulturul Dobreşti

12

2

3

7

11-24

9p

-9

11

Victoria Tulca

12

1

4

7

18-40

7p

-14

12

Inter Crişul Batăr

12

1

2

9

9-40

5p

-13