fotbal judetean

07.04.2014 13:17

Rezultate Liga a IV-a

 

FC Hidişelul de Sus - CSC Sânmartin 1-2

Marcatori: Agiurgioaiei 65 – Trip 10, I. Pantea 86

La juniori: 1-4 (Duma Ionuț – Bușe Alex, Șerban Denis, Popa Claudiu, Filimon Raul)

 

Crişul Aleşd - Crişul Sântandrei 0-1

Marcator - Lobonț L. 12

La juniori 1-2 (Secară Mădălin – Pop Cristian 2)

 

Victoria Avram Iancu - CF Liberty  2-2

Marcatori: C. Chișe 32, M. Bene 82 – Szabo 10, I. Șora 74

La juniori: 2-0 (Memetea Vasile,  Avram Mădălin)

 

Viitorul Borş - CSU Partium Oradea  0-2

Marcatori: Szeles 12, Borzescu 75

La juniori 3-7 (Vese Raul 2, Tyepak Tamas – Edves Mădălin 2, Keskeny Iosif 3, Pantea Bodan 2)

Biharea Vaşcău - Viitorul Marghita 0-3 fără joc

 

CSO Ştei - Luceafărul Oradea 4-1

Marcatori: Modan  20, 54, 86, Pele Cr 90 – Teglaș A. 87

La juniori: 7-1 (Gavriș Daniel 4, Mihuța Paul, Bat Andrei, Pele Dragoș - Guțiu Călin)

 

CF Bihorul Beius - Poiana Budureasa 4-1

Marcatori: Ban 44, Mihoc 47, Mândru 60, Silaghi 70 – Oraș 13

C. roșii: Borza (Beiuș) în min 34, respectiv Rif (Budureasa) min 23, ambii pentru cumul de galbene

La juniori: 0-3 (Nistor Remus, Cabău Bogdan, Petruș Nicușor)

 

Kinder Junior - CSM Olimpia Salonta 3-0

Marcatori: Kiss E. 61, 90, Balea 73

La juniori 1-0 (Tuduce Andrei)

 

Juniori restanță

CSO Ștei – Victoria A Iancu  3-0

 

Etapa viitoare (miercuri, 9 aprilie, ora 15.00, juniorii, 17.00 seniorii):

CF Liberty - Viitorul Borş

CSU Partium Oradea - Biharea Vaşcău 3-0

Viitorul Marghita - CSO Ştei

Poiana Budureasa - Kinder Junior

CSC Sânmartin - CSM Olimpia Salonta

Crişul Sântandrei - Victoria Avram Iancu

FC Hidişelul de Sus - Crişul Aleşd

Luceafărul Oradea - CF Bihorul Beius (ora 17.00-15.00)

 

 

Liga a V-a etapa 12

Seria 1

Săgeata Brusturi - Minerul Voivozi-Popesti 0-2

Lupașcu 16, M. Popa 69

Electric Star Marghita - Locadin Ţeţchea 0-1

I. Ivan 49

Toldy Sannicolau de Munte - AC Bihorul Lugas 6-0

Olah 19, 87, Racz 24, Kun 49 (autogol), Boros 79, Makai 84

Unirea Valea lui Mihai - Minerul Şuncuiuş 5-0

Kereszturi 14, 73, 87, Gabor 16, Iles 51

C. roșu: Toderaș P. (Șuncuiuș) în min 69 pentru cumul

Sporting Lugaş - Voinţa Suplac 2-0

I Cheregi 23, D. Matica 58

C. roșu: Sebeștean M. (Lugaș) în min. 43 pentru cumul

Stânca Vadu Crişului - Inter Aştileu 1-0

D. Lazăr 73

 

Seria 2

Unirea Livada - Asociaţia Sportivă Cefa 3-1

Rus 67, Țica 83, 89 – Bragya 22

Foresta Tileagd - CS 2 Oșorhei 0-1

S. Ban 22

Dacia Gepiu - FC Bihor II Oradea 0-3

Botiș 43, Roxin 78, Bacter 88

Viitorul Tărian - Voinţa Cheresig 2-0

Sălăjan A. 80, Ilisie 90

C. roșu: Bonaț O. (Cheresig) în min. 47 pentru cumul

Phoenix Diosig - Voinţa Ciumeghiu  6-0

Onița 10, Madar 44, 75, Szucs 58, Lăzău 70, Hegedus 84

CS Mădăras - Partizanul Sânnicolau Român 3-0

 

 

Seria 3

Cetatea Finiş - Gloria Căbeşti 0-3

Sârb 3, Alb 51, Copil 60

LPS Bihorul - Izvorul Cociuba Mare 2-5

Codreanu 33, Silaghi O. 70 – Lascău 4, Calița 19, Paul 58, Ile 86, Țarpan 90+1

Unirea Roşia - FC Universitatea Oradea 1-2

P. Burescu 77 – Leș 8, Avășanu 12

Victoria Tulca - Inter Crişul Batăr 1-3

Fekete 45 – Laza 3, Haș 20, Lazăr 65

Frontiera Oradea - Vulturul Dobreşti 2-0

D. Sabău 5, Copos 74

Cetatea Biharia - Zorile Buntesti 0-4

D. Diniș 28, 32, 61, Haidu 88