fotbal judetean

14.04.2014 13:17

 

Liga a IV-a - Etapa a 22-a

 

CSO Ştei - CSU Partium Oradea    1-0

Marcator - Modan 5

C. roșu: Gego (CSU Partium) în min. 26

Juniori:  4-2, Marcatori: Deva Adrian, Bat Andrei, Pele Dragoș, Gavriș Daniel – Lăzărean Coriolan, Keskeny Jozsef

 

CF Bihorul Beius - Viitorul Marghita    2-0

Marcatori: Turcanu 8, Silaghi V. 35

Juniori: 3-0; Marcatori: Szekeres Andrei, Lezeu Alexandru, Iștoc Cătălin

 

Kinder Junior - Luceafărul Oradea    4-0

Marcatori: Rogojan 50, Kiss 67, 70, Tegzeș 76

Juniori: 6-0; Marcatori: Irașoc David 2, Bozsanyi Attila , Drăgan Falvius, Jurcuț Cristian

 

CSM Olimpia Salonta - Poiana Budureasa    4-1

Marcatori: Țârlea 70, 79, 8, Laza 72 – Oraș 80

C. roșii: Ciorbiș (min. 70) pentru cumul și Heredea (min. 75) pentru împiedicarea unui faze iminente de gol, ambii de la Budureasa

Juniori: 4-0; Marcatori: Baran Robert , Lezeu Alex, Ghilea George

 

Victoria Avram Iancu - FC Hidişelul de Sus    2-5

Marcatori: Filip 40, Ciocan 45 – Agiurgioaiei 8, pereț 18 (autogol), D. Cuc 23, Iova 79

Juniori: 3-4; Marcatori: Jurjuț Gheorghje 2, Tărău Paul, Lascu Cosmin - Pop Emilian, Codrean Alex (autogol), Avram Mădălin

 

Viitorul Borş - Crişul Sântandrei    1-3

Marcatori: Tranculov 36 – Lobonț 30,  Chebeleu 43, O. Morna 84

Juniori:3-1; Marcatori: Vesa Raul, Popa Teodor, Balogh Gyozo – Naghov Seyed

 

Crişul Aleşd - CSC Sânmartin    0-8

Marcatori: O. Ghilea 14, 25, 42, Pantea 16, Popescu 63, 84, Dumiter 76 (11 m), 79

Juniori: 2-2; Marcatori: Zetocha Andrei 2 – Popa Claudiu, Filimon Raul

 

 

Etapa viitoare (19 aprilie):

CF Liberty - CSO Ştei   

CSU Partium Oradea - CF Bihorul Beius   

Viitorul Marghita – Kinder Junior

Luceafărul Oradea - CSM Olimpia Salonta   

CSC Sânmartin - Poiana Budureasa   

Crişul Sântandrei - Biharea Vaşcău   

FC Hidişelul de Sus - Viitorul Borş   

Crişul Aleşd - Victoria Avram Iancu

 

 

 

 

Liga a V-a etapa 15

Seria 1

Locadin Ţeţchea - Săgeata Brusturi    1-4

Fekete 76 (11 m) - O. Gitye 40, 6, 73, Pentie 73

AC Bihorul Lugas - Electric Star Marghita    7-1

Kleszken 29, 56, Varga 34, 60, Bulboacă 45 (11 m), 53, 85 - Bențe 63

C. roșu: Cseri S. (El. Star) în min 60 pentru cumul

Minerul Şuncuiuş - Toldy Sannicolau de Munte    4-1

C. Popa 42, Tarr 7, Șvab 87, Dobai 90+ - Deak 27

C. roșu: Kiss I. (Toldy) în min. 5, pentru împiedicarea marcării unui gol

Inter Aştileu - Unirea Valea lui Mihai    0-0

C. roșu: Mihalceac (Inter) în min 87 și Lakatos (Unirea) in min 88 ambii pentru cumul de cartonașe galbene

Voinţa Suplac - Stânca Vadu Crişului    4-0

Fătura 3, Mate 11, Punkosd 18, Naghi 42

Meci întrerupt in min 50, când oaspeții au rămas cu doar 6 jucători pe teren

Minerul Voivozi-Popesti - Sporting Lugaş    0-0

 

Etapa 16  (19 aprilie)

Sageata Brusturi - AC Bihorul Lugas   

Electric Star Marghita - Minerul Şuncuiuş   

Toldy Sannicolau de Munte - Inter Aştileu   

Unirea Valea lui Mihai - Stânca Vadu Crişului   

Sporting Lugaş - Locadin Ţeţchea   

Minerul Voivozi-Popesti - Voinţa Suplac   

 

 

Seria 2

CS 2 Osorhei - Unirea Livada    3-2

Trofin 40, 50, L. Junc 90+2 – Tipiu 49, Berindei 75

Partizanul Sânnicolau Român - Foresta Tileagd    0-3

FC Bihor II Oradea - CS Mădăras    3-0

Roxin 9, Botiș 30, 83

Voinţa Ciumeghiu - Dacia Gepiu    0-2

Lakatos 38, Brisc 75

Voinţa Cheresig - Phoenix Diosig    5-1

Bragya 13, Bulzan I. 48, Maier 87, 90, Abrudan 89 – Hegedus 21

Asociaţia Sportivă Cefa - Viitorul Tărian    2-1

Miclăuș P. 81, Fitero V. 87Mihalca 30

           

Etapa 16

Unirea Livada - Partizanul Sânnicolau Român   

Foresta Tileagd - FC Bihor II Oradea   

CS Mădăras - Voinţa Ciumeghiu    

Dacia Gepiu - Phoenix Diosig   

Viitorul Tărian - CS 2 Osorhei   

Asociaţia Sportivă Cefa - Voinţa Cheresig

 

 

Seria 3

Izvorul Cociuba Mare - Cetatea Finiş    3-0

Laslău 5, Calița 41, 55

FC Universitatea Oradea - LPS Bihorul    2-1

Ilieș 45+1, 90+3 – B. Popa 26

Inter Crişul Batăr - Unirea Roşia    1-2

Haș 19, Horaniț 34, Moțiu 63 (11 m)

Gazdele au contestat la pauză identitatea jucătorului Horaniț Claudiu, cazul urmând a fi analizat de Comisia de Disciplină.

Zorile Buntesti - Victoria Tulca    1-2

Diniș 34 – Galea 80, Dubere 89

C. roșu: Fekete F. (Victoria) în min 84 pentru cumul

Vulturul Dobreşti - Cetatea Biharia    0-0

Gloria Căbeşti - Frontiera Oradea    1-3

Sârb 69 – Lazea 21, Copos 59, Fărcuț 60

 

Etapa 16

Cetatea Finiş - FC Universitatea Oradea   

LPS Bihorul - Inter Crişul Batăr   

Unirea Roşia - Zorile Buntesti   

Victoria Tulca - Cetatea Biharia   

Frontiera Oradea - Izvorul Cociuba Mare   

Gloria Căbeşti - Vulturul Dobreşti