fotbal judetean

22.04.2014 12:08

 

Liga a 4-a, etapa a 23-a(sambata 19 aprilie):

CF Liberty – CSO Ştei 1-7
CSU Partium Oradea – CF Bihorul Beius 2-2
Viitorul Marghita – Kinder Junior 0-0
Luceafărul Oradea – CSM Olimpia Salonta 0-1
CSC Sânmartin – Poiana Budureasa 3-0 (meci intrerupt in min.5, după ce oaspeţii au rămas cu doar 6 jucători pe teren)
FC Hidişelul de Sus – Viitorul Borş 5-1
Crişul Aleşd – Victoria Avram Iancu 4-5

Crişul Sântandrei – Biharea Vaşcău 3-0 fără joc, oaspeţii s-au retras din campionat.

 

Clasament:

1. CSC Sânmartin         23    19    2      2      92-22        59

2. Kinder Paleu              23    18    3      2      71-14        57

3. FC Hidişel                  23    16    6      1      67-20        54

4. Crişul Sântandrei       23    17    3      3      56-24        54

5. CF Bihorul Beiuş        23    15    2      6      55-34        47

6. CSO Ştei                    23    11    5      7      32-30       38

7. CSM Olimpia Salonta 23    11    2      10    45-35       35

8. Victoria Avram Iancu  23    9      3      11    52-66        30

9. Viitorul Marghita         23    8      5      10    36-44        29

10. CSU Partium            23    8      3      12    32-50        27

11. Luceafărul                23    8      2      13    41-54        26

12. Viitorul Borş             23    6      6      11    35-41        24

13. Poiana Budureasa   23    4      5      14    29-56       17

14. Crişul Aleşd              23    4      2      17    27-74      14

15. CF Liberty                23    2      3      18    27-73        9

16. Biharea Vaşcău*      23    1      2      20     9-67         5

* Biharea Vaşcău s-a retras din campionat după încheierea turului şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.

 

 

Etapa a 24-a (26/27-04-2014)
CF Bihorul Beius – CF Liberty
Kinder Junior – CSU Partium Oradea
CSM Olimpia Salonta – Viitorul Marghita
Poiana Budureasa – Luceafărul Oradea
Viitorul Borş – Crişul Aleşd
Biharea Vaşcău – FC Hidişelul de Sus
CSO Ştei – Crişul Sântandrei
Victoria Avram Iancu – CSC Sânmartin

 

Liga a 5-a etapa a 16-a
Seria 1

Sageata Brusturi – AC Bihorul Lugas 1-2
Electric Star Marghita – Minerul Şuncuiuş 0-7
Toldy Sannicolau de Munte – Inter Aştileu 3-0
Unirea Valea lui Mihai – Stânca Vadu Crişului 3-0
Sporting Lugaş – Locadin Ţeţchea 0-2
Minerul Voivozi-Popesti – Voinţa Suplac 1-3

 

Clasament

1 Minerul Voivozi-Popesti 16 12 3 1 62 9 39
2 Unirea Valea lui Mihai  15 12 2 1 50 11 38
3 Locadin Tetchea           16 11 2 3 52 15 35
4 Sporting Lugas             16 10 4 2 43 18 34
5 Vointa Suplac               16 10 1 5 50 21 31
6 Minerul Suncuius          16 8 2 6 43 19 26
7 AC Bihorul Lugas          15 5 3 7 31 33 18
8 Stanca Vadu Crisului    15 3 4 8 13 35 13
9 Inter Astileu                   15 3 3 9 19 41 12
10 Sageata Brusturi         15 3 2 10 15 42 11
11 Toldy Sannicolau        15 3 0 12 29 62 9
12 Electric Star Marghita 16 0 0 16 7 108 0.

 

Seria 2
CS Mădăras – Voinţa Ciumeghiu 5-1
Dacia Gepiu – Phoenix Diosig 3-1
Viitorul Tărian – CS 2 Osorhei 4-2
Asociaţia Sportivă Cefa – Voinţa Cheresig 0-0

Foresta Tileagd – FC Bihor II Oradea 0-2 (meci întrerupt în min 30, după ce un jucător al echipei gazdă l-a lovit pe arbitrul asitent nr 2)

Unirea Livada – Partizanul Sânnicolau Român 3-0 fără joc.

 

Clasament

1 FC Bihor II Oradea      15 13 1 1 71 15 40
2 Unirea Livada              16 11 2 3 53 22 35
3 CS Madaras                16 10 0 6 48 26 30
4 Dacia Gepiu                 16 9 0 7 35 35 27
5 Foresta Tileagd            15 8 2 5 32 27 26
6 Viitorul Tarian               16 6 5 5 32 34 23
7 CS II Osorhei                16 6 4 6 42 43 22
8 AS Cefa                        16 5 6 5 18 16 21
9 Vointa Cheresig            16 4 3 9 23 44 15
10 Vointa Ciumeghiu       16 4 2 10 24 46 14
11 Phoenix Diosig            16 4 2 10 25 60 14
12 Partizanul Sannicolau 16 1 1 14 18 53 4

 

Seria 3
Cetatea Finiş – FC Universitatea Oradea 1-5
LPS Bihorul – Inter Crişul Batăr 0-0
Unirea Roşia – Zorile Buntesti 5-1
Victoria Tulca – Cetatea Biharia 3-1
Frontiera Oradea – Izvorul Cociuba Mare 3-2
Gloria Căbeşti – Vulturul Dobreşti 4-2.

 

Clasament

1 FC Univ Oradea         16 12 3 1 64 19 39
2 Frontiera Oradea        16 10 3 3 48 21 33
3 Zorile Buntesti            15 10 3 2 35 14 33
4 Izvorul Cociuba Mare 16 9 1 6 34 26 28
5 Unirea Rosia              15 8 1 6 46 26 25
6 Gloria Cabesti            16 8 1 7 32 40 25
7 Cetatea Finis              16 7 1 8 30 36 22
8 Cetatea Biharia          16 6 2 8 28 39 20
9 Victoria Tulca             16 3 4 9 25 53 13
10 Inter Crisul Batar      16 3 3 10 14 45 12
11 Vulturul Dobresti      16 2 4 10 14 32 10
12 LPS Bihorul Oradea 16 2 4 10 20 39 10.