fotbal judetean

29.04.2014 08:31

Liga a 4-a - Etapa 24

CF Bihorul Beiuş - CF Liberty Pomezeu   3-0

Marcatori: A. Ban 12, 49, 80

La juniori: 2-4 (Kuruc Istvan, Buz Darius / Rada Silviu 3, Leş Silviu)

Kinder Paleu - CSU Partium Oradea    3-2

Marcatori: Sfârlea 39, Balla 51, E. Popa 79 / Szeleş 69 (11 m), Gego 78

La juniori: 1-1 (Irasoc David /Ardelean Mădălin)

CSM Olimpia Salonta - Viitorul Marghita   5-0 Marcatori: Cr. Ţârlea 39, 40, 73, 79, 89

La juniori 8-0 (Nistor Flavius, Lezeu Alex, Ardelean Andrei, Baran Norbert 3, Katona Arnold 2)

Poiana Budureasa - Luceafărul Oradea    3-0

Marcatori: Şorca 3, Pădurean 15, Oraş 80

La juniori: 11-0 (Cabău Bogdan 4, Varga Dragoş, Gemănariu Adrian, Iuşe Sergiu, Petruş Nicuşor 4)

Viitorul Borş - Crişul Aleşd    2-1

Marcatori: Tranculov 6, A. Marinău 59 / Cătană 51

La juniori: 1-5 (Spiridon Titus / Mureşan David , Boca Alin 2, Lingurar Viorel)

CSO Ştei - Crişul Sântandrei    0-3

Marcatori: Găvrilaş 15, 77, Lobonţ 56

La juniori: 5-0 (Gavriş Daniel, Bat Andrei, Deva Adrian, Jurcă Viorel, Mihuţa Paul)

Victoria Avram Iancu - CSC Sânmartin    1-5

Marcatori: A. Blaga 5 / Popescu 12, Pantea 20, Cr. Copil 80, Grosu 83, Dumiter 87

La juniori: 2-3 (Paşca Darius, Şerban Denis / Perţ Ioan, Ciotea Giulio, Avram Mădălin)

Biharea Vaşcău* - FC Hidişel 0-3(fără joc)

 

CLASAMENT - SENIORI

1. CSC Sânmartin          24  20  2   2   100-23  62

2. Kinder Paleu               24  19  3   2   74-16  60

3. FC Hidişel                   24  17  6   1   70-20  57

4. Crişul Sântandrei         24  18  3   3   59-24  57

5. CF Bihorul Beiuş          24  16  2   6   58-34  50

6. CSM Olimpia Salonta  24  12  2   10 50-35  38

7. CSO Ştei                      24  11 5   8   32-33  38

8. Victoria Avram Iancu    24  9   3  12  53-71  30

9. Viitorul Marghita           24  8   5   1  36-49  29

10. Viitorul Borş                24  7   6  11 37-42  27

11. CSU Partium              24  8   3  13  34-53  27

12. Luceafărul                  24  8   2   14  41-57  26

13. Poiana Budureasa     24  5   5  14  32-56  20

14. Crişul Aleşd               24  4   2   18  28-76  14

15. CF Liberty                  24  2   3   19  27-76  9

16. Biharea Vaşcău*        24  1   2   21  9-70    5

*Biharea Vaşcău s-a retras din campionat după încheierea turului şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.

 

Etapa viitoare (3-4 mai):

CF Liberty Pomezeu- Kinder Paleu;

CSU Partium Oradea - CSM Olimpia Salonta;

Viitorul Marghita - Poiana Budureasa;

CSC Sânmartin - Luceafărul Oradea;

Crişul Sântandrei - CF Bihorul Beiuş;

FC Hidişelul de Sus - CSO Ştei;

Victoria Avram Iancu - Viitorul Borş;

Crişul Aleşd - Biharea Vaşcău* 3-0.

Liga a 5-a

SERIA I

Minerul Şuncuiuş - Săgeata Brusturi 1-2

AC Bihorul Lugaş - Sporting Lugaş   2-2

Locadin Ţeţchea - Minerul Voivozi-Popeşti   2-5

Inter Aştileu - Electric Star Marghita  1-1

Stânca Vadu Crişului - Toldy Sânnicolau de Munte   1-2

Voinţa Suplac - Unirea Valea lui Mihai   2-3

 

CLASAMENT

1. Unirea Valea lui Mihai      17  14  2    1    56-13   44

2. Minerul Voivozi-Popeşti  17 13 3   1   67-11  42

3. Locadin Ţeţchea 17 11 2   4   54-20  35

4. Sporting Lugaş     17  10  5    2    43-19   35

5. Voinţa Suplac 17 10 1   6   52-24  31

6. Minerul Şuncuiuş 17  8    2    7    44-21   26

7. AC Bihorul Lugaş 17 6   4   7   35-36  22

8.Toldy Sânnicolau de Munte     17 5    0   11 36-63  15

9. Săgeata Brusturi   17  4    2    11  18-45   14

10. Stânca Vadu Crişului      17 3   4   10 14-39  13

11. Inter Aştileu 17  3    4    10  20-45   13

12. Electric Star Marghita     17  0    1    16  8-99     1

 

Etapa viitoare (4 mai, ora 17.00):

Săgeata Brusturi - Inter Aştileu;

Sporting Lugaş - Minerul Şuncuiuş;

Minerul Voivozi-Popeşti - AC Bihorul Lugaş;

Locadin Ţeţchea - Voinţa Suplac;

Electric Star Marghita - Stânca Vadu Crişului;

Toldy Sânnicolau de Munte - Unirea Valea lui Mihai.

 

SERIA II

FC Bihor II Oradea - Unirea Livada   4-0

CS 2 Oşorhei - Asociaţia Sportivă Cefa   6-1

Voinţa Ciumeghiu - Foresta Tileagd   2-1

Phoenix Diosig - CS Mădăras   0-3

Voinţa Cheresig - Dacia Gepiu   1-1

Partizanul Sânnicolau Român* - Viitorul Tărian   0-3

 

CLASAMENT

1. FC Bihor II   17 15 1   1   78-15  46

2. Unirea Livada 17  11  2    4    53-26          35

3. CS Mădăras   17  11  0    6    51-26          33

4. Dacia Gepiu  17  9    1    7    36-36   28

5. Foresta Tileagd   17 8   2   7   33-31  26

6. Viitorul Tărian    17 7   5   5   35-34  26

7. CS 2 Oşorhei 17 7   4   6   48-44  25

8. AS Cefa         17  5    6    6    19-21          21

9. Voinţa Ciumeghiu 17  5    2    10  26-47          17

10. Voinţa Cheresig 17 4   4   9   24-45  16

11. Phoenix Diosig 17 4   2   11 24-63  14

12. Partizanul Sânnicolau Român*17 1    1    15  18-56          5

* Partizanul Sânnicolau Român s-a retras din campionat la finalul turului şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.

 

Etapa viitoare (4 mai, ora 17.00):

Unirea Livada - Voinţa Ciumeghiu;

Viitorul Tărian - FC Bihor II Oradea;

CS 2 Oşorhei - Voinţa Cheresig;

Foresta Tileagd - Phoenix Diosig;

CS Mădăras - Dacia Gepiu;

Asociaţia Sportivă Cefa - Partizanul Sânnicolau Român* 3-0.

 

SERIA III

Inter Crişul Batăr - Cetatea Finiş   4-1

FC Universitatea Oradea - Frontiera Oradea   4-0

Izvorul Cociuba Mare - Gloria Căbeşti   4-0

Zorile Bunteşti - LPS Bihorul   8-2

Cetatea Biharia - Unirea Roşia   1-1

Vulturul Dobreşti - Victoria Tulca   1-0

 

CLASAMENT

1. Universitatea Oradea 17 14 3   0   68-19  45

2. Zorile Bunteşti     17  11  3    3    44-21   36

3. Frontiera Oradea  17  10  3    4    48-25   33

4. Unirea Roşia 17 10 2   5   52-28  32

5. Izvorul Cociuba Mare 17 10 1   6   38-26  31

6. Gloria Căbeşti      17  8    1    8    32-44   25

7. Cetatea Biharia  17 6    3   8   29-40  21

8. Cetatea Finiş 17  6    1    10  31-39   19

9. Vulturul Dobreşti 17  3    4    10  15-32   13

10. Victoria Tulca   17 3   4   10 25-54  13

11. Inter Crişul Batăr      17  3    3    11  18-46   12

12. LPS Bihorul      17 2   4   11 22-47  10

 

Etapa viitoare (4 mai, ora 17.00):

Cetatea Finiş - Zorile Bunteşti;

Frontiera Oradea - Inter Crişul Batăr;

Gloria Căbeşti - FC Universitatea Oradea;

Izvorul Cociuba Mare - Vulturul Dobreşti;

LPS Bihorul - Cetatea Biharia;

Unirea Roşia - Victoria Tulca.