fotbal judetean

 

Liga a IV-a - Etapa a 25-a

 

CF Liberty - Kinder Junior    0-12

Marcatori: Balla 21, 11, 72, Crișan 32 (autogol), E. Popa 51, 74, 84, 87, Sfârlea 53, Pantiș 56 (autogol), Fitero 70, Laszlo 81

La juniori 1-4

 

CSU Partium Oradea - CSM Olimpia Salonta    2-3

Marcatori: Gego 56, Varadi 81 – Negrău 23, C. Matei 75, Szilagyi 77

La juniori 0-7 (Țuțuianu Adrian 2, Scripet Ferenc, Baran Robert 2, Boițiu Ionuț 2)

 

Viitorul Marghita - Poiana Budureasa    2-1

Marcatori: Orbai 42, Forizs 52 – Șorca 75

La juniori 0-6

 

CSC Sânmartin - Luceafărul Oradea    11-0

Marcatori: O. Ghilea 14, 19, Grosu 27 (11 m), Cr. Jurcă 35, 54, 83, Popescu 56, 58, 76, Dumiter 70, 84

La juniori 3-0 (meci întrerupt în min. 21, după ce Luceafărul a rămas cu doar 7 jucători pe teren. Oaspeții au început jocul cu doar 8 juniori)

 

Crişul Sântandrei - CF Bihorul Beius    5-0

Marcatori: Filimon 12, Maghiar 14, Morna 32, Lobonț 68, Cr. Pop 89

La juniori 3-3

 

FC Hidişelul de Sus - CSO Ştei    6-1

Marcatori: Giura R. 7, D. Cuc 28, Agiurgioaiei 45, Iova 79, 89 - Modan 68

La juniori 2-2 (Jurjuț Gheorghe, Tărău Paul – Bat Andrei, Mihuța Paul)

 

Victoria Avram Iancu - Viitorul Borş    1-0

Marcator: M. Bene 29

La juniori 1-1

C. roșu: Beli C. (Victoria) în min. 79 pentru cumul de cartonașe galbene

 

Crişul Aleşd - Biharea Vaşcău    3-0 (fara joc)

La juniori 3-0

 

 

Clasament:
1 CSC Sanmartin        25 21 2 2 111 23 65
2 Kinder Junior             25 20 3 2 86 16 63
3 FC Hidiselul de Sus  25 18 6 1 76 21 60
4 Crisul Santandrei       25 19 3 3 63 24 60
5 CF Bihorul Beius        25 16 2 7 58 39 50
6 CSM Olimpia Salonta 25 13 2 10 53 37 41
7 CSO Stei                     25 11 5 9 34 40 38
8 Victoria Avram Iancu  25 10 3 12 54 71 33
9 Viitorul Marghita          25 9 5 11 38 50 32
10 Viitorul Bors               25 7 6 12 37 43 27
11 CSU Partium Oradea 25 8 3 14 36 56 27
12 Luceafarul II Oradea  25 8 2 15 41 68 26
13 Poiana Budureasa    25 5 5 15 30 58 20
14 Crisul Alesd               25 5 2 18 31 76 17
15 CF Liberty Salonta     25 2 3 20 27 89  9
16 Biharea Vascau          25 1 2 22  9 73  5

           

Etapa 26         10-05-2014

CSM Olimpia Salonta - CF Liberty

Poiana Budureasa - CSU Partium Oradea

Luceafărul Oradea - Viitorul Marghita

Viitorul Borş - CSC Sânmartin

Kinder Junior - Crişul Sântandrei

CF Bihorul Beius - FC Hidişelul de Sus

CSO Ştei - Crişul Aleşd

Biharea Vaşcău - Victoria Avram Iancu  0-3

 

 

Liga a V-a etapa 18

Seria 1

Sageata Brusturi - Inter Aştileu    3-1

S. Marian 56, S. Grozav 67, 89 – Șoit R. 40

 

Sporting Lugaş - Minerul Şuncuiuş    3-2

Bot 30, Bela 46, 50 – Gratias 76 (autogol), S. Brândaș 89

 

Minerul Voivozi-Popesti - AC Bihorul Lugas    5-0

Creț 2, 8, Oros 7, M. Șerban 42, Floruț 42

 

Locadin Ţeţchea - Voinţa Suplac    4-1

Cr. Butuc 11, 90+2, Sereș 35, C. Butuc 74 – Borzasi 39

 

Electric Star Marghita - Stânca Vadu Crişului    0-1

D. Lazăr 42

 

Toldy Sannicolau de Munte - Unirea Valea lui Mihai    1-1

Kiss I. 14 – Fele Sz. 26

 

Clasament

1 Minerul Voivozi-Popesti 18 14 3 1 72 11 45
2 Unirea Valea lui Mihai 18 14 3 1 57 14 45
3 Locadin Tetchea 18 12 2 4 58 21 38
4 Sporting Lugas 18 11 5 2 48 22 38
5 Vointa Suplac 18 10 1 7 53 28 31
6 Minerul Suncuius 18 8 2 8 46 24 26
7 AC Bihorul Lugas 18 6 4 8 35 41 22
8 Sageata Brusturi 18 5 2 11 21 46 17
9 Stanca Vadu Crisului 18 4 4 10 15 40 16
10 Toldy Sannicolau de Munte 18 5 1 12 35 64 16
11 Inter Astileu 18 3 4 11 21 48 13
12 Electric Star Marghita 18 0 1 17 8 110 1

           

Etapa 19        

Stânca Vadu Crişului - Sageata Brusturi

Inter Aştileu - Sporting Lugaş

Minerul Şuncuiuş - Minerul Voivozi-Popesti

AC Bihorul Lugas - Locadin Ţeţchea

Unirea Valea lui Mihai - Electric Star Marghita

Voinţa Suplac - Toldy Sannicolau de Munte

           

Seria 2

Unirea Livada - Voinţa Ciumeghiu    6-1

Tipiu , Cearnău, Țica, David, Todor – S. Rad

C. roșii: F. Rad (min 5) și Rațiu (46), ambii de la Ciumeghiu pentru oprirea unor situații iminete de gol

Jocul a fost întrerupt în min. 61 când oaspeții au rămas cu doar 6 jucători pe teren.

 

Viitorul Tărian - FC Bihor II Oradea    1-1

L. Varodi 35 – Lukacs Zs. 65

 

CS 2 Osorhei - Voinţa Cheresig    1-2

Ban 72 – Bulzan I. 40, S. Suciu 43

C. roșu: L. Junc (Oșorhei) în min. 13 pentru fault în postură de ultim apărător

 

Foresta Tileagd - Phoenix Diosig    6-2

Teglaș 12, Bora 13, 47, 68, 71, S. Popa 89 – Hegedüs 55, Szücs 63

 

CS Mădăras - Dacia Gepiu    2-0

Perse 16, 53

 

Asociaţia Sportivă Cefa - Partizanul Sânnicolau Român    3-0 *fără joc

 

 

Clasament:

1 FC Bihor II Oradea 18 15 2 1 79 16 47
2 Unirea Livada 18 12 2 4 59 27 38
3 CS Madaras 18 12 0 6 53 26 36
4 Foresta Tileagd 18 9 2 7 39 34 29
5 Dacia Gepiu 18 9 1 8 36 38 28
6 Viitorul Tarian 18 7 6 5 36 35 27
7 CS II Osorhei 18 7 4 7 49 46 25
8 Pro Cefa 18 6 6 6 22 22 24
9 Vointa Ciumeghiu 19 6 2 11 29 54 20
10 Vointa Cheresig 17 4 4 9 24 45 16
11 Phoenix Diosig 18 4 2 12 27 69 14
12 Partizanul Sannicolau Roman 18 1 1 16 18 59 4

 

Etapa 19

Phoenix Diosig - Unirea Livada

Voinţa Ciumeghiu - Viitorul Tărian

FC Bihor II Oradea - Asociaţia Sportivă Cefa

Partizanul Sânnicolau Român - CS 2 Osorhei

Dacia Gepiu - Foresta Tileagd

Voinţa Cheresig - CS Mădăras

 

Seria 3

Cetatea Finiş - Zorile Buntesti    1-6

Vidican Cl. 85 (11 m) – D: Diniș 10, C: Degău 18, 61, 72, R. Ciuciu 45, 61

 

Frontiera Oradea - Inter Crişul Batăr     2-0

S. Lazea 12, Copos 14

 

Gloria Căbeşti - FC Universitatea Oradea    4-3

 

Izvorul Cociuba Mare - Vulturul Dobreşti    3-0

G. Paul 24, Calița 49, Ile 84

 

LPS Bihorul - Cetatea Biharia    1-2

Maria A. 90+3 – Bodnar A. 28, 36

 

Unirea Roşia - Victoria Tulca     -  joc nedisputat

Oaspeții nu s-au prezentat la joc. O decizie va fi luată în ședința din 6 mai a Comisiei de Disciplină a AJF Bihor. 

Clasament

1 FC Universitatea Oradea 18 14 3 1 71 23 45
2 Zorile Buntesti 18 12 3 3 50 22 39
3 Frontiera Oradea 18 11 3 4 50 25 36
4 Izvorul Cociuba Mare 18 11 1 6 41 26 34
5 Unirea Rosia 17 9 2 6 52 28 29
6 Gloria Cabesti 18 9 1 8 36 47 28
7 Cetatea Biharia 18 7 3 8 31 41 24
8 Cetatea Finis 18 6 1 11 32 46 19
9 Inter Crisul Batar 18 4 3 11 18 48 15
10 Vulturul Dobresti 18 3 4 11 15 35 13
11 Victoria Tulca 17 3 4 10 25 54 13

12 LPS Bihorul Oradea 18 2 4 12 23 49 10           

Etapa 19

Cetatea Biharia - Cetatea Finiş   

Zorile Buntesti - Frontiera Oradea  

Inter Crişul Batăr - Gloria Căbeşti   

FC Universitatea Oradea - Izvorul Cociuba Mare   

Victoria Tulca - LPS Bihorul   

Vulturul Dobreşti - Unirea Roşia