fotbal judetean

12.05.2014 14:15

 

Rezultate Liga a IV-a Etapa 26

CSM Olimpia Salonta - CF Liberty    17-1

Țârlea 3, 7, 8, 30, 40, 55, 63, 81, Neaga 19, 68, Eleș 70, 88, Katona 72, Matei 42,  Baran 49, 59, Toseschi 53 - D. Trip 32

Juniori: CSM Olimpia Salonta - CF Liberty    8-0

 

Poiana Budureasa - CSU Partium Oradea    3-3

A Toma 3, Rif 6, Oraș 86 (11 m) – Gozman Pop 33, Borzescu 66, 72

C. roșii: - / Varadi min. 75, pentru bruscare, Sebestyen min. 86 pentru cumul, ambii de la CSU Partium

Juniori: Poiana Budureasa - CSU Partium Oradea    1-0

 

 

Luceafărul Oradea - Viitorul Marghita    1-5

Micula R. 6 – Orbai 25, Cadar 65, Micleaan 73, Nyiri 86, Naghi 90

C. roșii: Pădurean (Luceafărul) min 51, respectiv Spătar (Viitorul) min 28, ambii pentru cumul.

Juniori: Luceafărul Oradea - Viitorul Marghita    2-0

 

 

Viitorul Borş - CSC Sânmartin    1-6

Cătană 52 – O. Ghilea 27, Cura 34, Trip 47, 57, Grosu 8, Cr. Copil 85

Juniori: Viitorul Borş - CSC Sânmartin    1-2

 

 

Kinder Junior - Crişul Sântandrei    1-0

Balla 26

Juniori: Kinder Junior - Crişul Sântandrei    0-1

 

 

CF Bihorul Beius - FC Hidişelul de Sus    1-4

Mihoc 13 – Bundea 54, Agiurgioaiei 60, D: Cuc 85, Pocian 85

C. roșu: D. Toma (CF Bihorul) în min. 82 pentru cumul

Juniori: CF Bihorul Beius - FC Hidişelul de Sus    0-4

 

 

CSO Ştei - Crişul Aleşd    2-0

Dumuța D. 33, Modan 75

C. roșu: Emebo (Crișul) în min. 90+1 pentru cumul

Juniori: CSO Ştei - Crişul Aleşd    1-2

 

 

Biharea Vaşcău - Victoria Avram Iancu    0-3

 

 

Etapa 27         17-05-2014

CSC Sânmartin - Viitorul Marghita

CSU Partium Oradea - Luceafărul Oradea

CF Liberty - Poiana Budureasa

Crişul Sântandrei - CSM Olimpia Salonta

FC Hidişelul de Sus - Kinder Junior

Crişul Aleşd - CF Bihorul Beius

Victoria Avram Iancu - CSO Ştei

Viitorul Borş - Biharea Vaşcău

 

 

Liga a V-a etapa a 19-a

Seria 1

Stânca Vadu Crişului - Sageata Brusturi    0-2

S. Marian 10, Goman 88

C. roşii: A: Popa 47 şi A. Groza 88, ambii de la Stânca pentru cumul

 

Inter Aştileu - Sporting Lugaş    2-6

I. Noje 80, 83 – Oprea 4, I. Cheregi 10, 22, Bela 54, Criste 75, Suciu 88

 

Minerul Şuncuiuş - Minerul Voivozi-Popesti    0-5

Floruţ , Lupaşcu 22, Creţ 48, 49, Biţ 88

 

AC Bihorul Lugas - Locadin Ţeţchea    6-5

Kleszken 19, 55, Maghiar 43 (11 m), Varga I. 45+1, 53, 76 – Cr. Butuc 32, 72, C. Butuc 53, 58, Ivan 59

 

Unirea Valea lui Mihai - Electric Star Marghita    16-0

Kereszturi 6, 12, 22, 31, 38, 41, Csiri 26, Solti 63, Kiss 64, 82, Horvath 69, 73, Sandor 85, Vadkerti 86, 87, Letai 89

 

Voinţa Suplac - Toldy Sannicolau de Munte    6-1

Borzasi 26, 53, Punkosd 7, Fătura 39, 65, Crişan 85 – Makai 63

           

Etapa 20         18-04-2014

Sageata Brusturi - Unirea Valea lui Mihai    

Sporting Lugaş - Stânca Vadu Crişului    

Minerul Voivozi-Popesti - Inter Aştileu    

Locadin Ţeţchea - Minerul Şuncuiuş    

AC Bihorul Lugas - Voinţa Suplac   

Electric Star Marghita - Toldy Sannicolau de Munte    

 

Seria 2

Phoenix Diosig - Unirea Livada    3-3, meci înterupt in min. 87, după o bătaie geneală între componenţii celor două echipe

 

Voinţa Ciumeghiu - Viitorul Tărian    1-2

Ghender 9 – Haragoş 77, Abrudan 90+2

 

FC Bihor II Oradea - Asociaţia Sportivă Cefa    5-0

Lukacs Zs. 4, Negrea 49, Roxin 61 (11 m), Nichita 62, Oşan 76

C. roşu: Pelak (Cefa) pentru oprirea unei situaţii iminente de gol  min. 60

 

Partizanul Sânnicolau Român - CS 2 Osorhei    0-3

 

Dacia Gepiu - Foresta Tileagd    1-0

D. Faur 78

 

Voinţa Cheresig - CS Mădăras    2-2

Bragya 59, Bulzan 67 - Pereţ 17, David 90 (11 m)

C. roşii: Silaghi (min. 81) oprirea unui faye iminte de gol, Sava (min. 81) lovirea arb itrului cu palma şi cu capul

 

           

Etapa 20

Unirea Livada - Dacia Gepiu   

Viitorul Tărian - Phoenix Diosig   

Asociaţia Sportivă Cefa - Voinţa Ciumeghiu   

CS 2 Osorhei - FC Bihor II Oradea   

Partizanul Sânnicolau Român - Voinţa Cheresig   

Foresta Tileagd - CS Mădăras  

 

Seria 3

Cetatea Biharia - Cetatea Finiş    3-2

Kerekgyarto 33, Lukacs 66, Balazs 877 – Iancu 10, Vidican 18

 

Zorile Buntesti - Frontiera Oradea    1-1

Degău 47 – Boros 69

 

Inter Crişul Batăr - Gloria Căbeşti    2-0

Haş 22, 60

 

FC Universitatea Oradea - Izvorul Cociuba Mare    2-1

Leş 23, Ilieş 64 – Lascău 20

 

Victoria Tulca - LPS Bihorul    3-2

N. Paveliuc 29, Petran 33, 41 - Tonko , Măieran 28

 

Vulturul Dobreşti - Unirea Roşia     1-3

S. Dume 60 (11 m) – V. Burescu 36, 89 (11 m), Bolha 40

C. orşu: D. Dume (min. 22, Vulturul) pentru cumul

           

Etapa 20

Cetatea Finiş - Victoria Tulca   

Frontiera Oradea - Cetatea Biharia   

Gloria Căbeşti - Zorile Buntesti   

Izvorul Cociuba Mare - Inter Crişul Batăr   

FC Universitatea Oradea - Vulturul Dobreşti   

LPS Bihorul - Unirea Roşia