fotbal judetean

19.05.2014 17:44

 

Liga a IV-a - Etapa 27

CSC Sânmartin - Viitorul Marghita    6-1

Cura 7, Popescu 26, 40, 78, 79, Trip 58 – Cadar 26

C. roșii: Popescu (min. 89) și Trip (min. 89), ambii de la Sânmartin, pentru cumul de cartonașe galbene

Juniori: 6-3

C. roșii: Bușe Alex (Sânmartin) în min. 53, pentru scuiparea unui adversar, Popa Claudiu (Sânmartin) în minutul 55, pentru lovirea unui adversar cu piciorul în mod intenționat – Negrean Vlad (Marghita) în min . 79 pentru cumul

 

CSU Partium Oradea - Luceafărul Oradea    5-0

Borzescu 4, Gozman 14, Dobondi 79, 89, Pap 90+1

C. roșu: Criste R. (Luceafărul) în min. 90 pentru cumul

Juniori: 5-1

 

CF Liberty - Poiana Budureasa    3-4

Dereș 5 (autogol), D. Trip 41, Cosma 76 – Dereș 28, 32, Oraș 31, 34

Juniori: 3-5

 

Crişul Sântandrei - CSM Olimpia Salonta    3-0

A. Maghiar 37 (11 m), Olariu 45, Chebeleu 89

Juniori: 1-2

 

FC Hidişelul de Sus - Kinder Junior    3-2

R. Giura 16, D. Cuc 4, Agiurgioaiei 51 - Balea 52, Balla 73

Juniori: 4-0

 

Crişul Aleşd - CF Bihorul Beius    1-3

Ikpe 17 – Turcan 23, 90, Ban 55

Juniori: 9-1

 

Victoria Avram Iancu - CSO Ştei    5-2

A. Blaga 21, 34, 42, 50, Negrea 84 - Modan 1, Lascu 89

C. roșu: Blaga (A Iancu) în min. 52 pentru bruscarea unui adversar

Juniori: 1-7

 

Viitorul Borş - Biharea Vaşcău    3-0

 

  CLASAMENT - SENIORI

1. CSC Sânmartin        27    23    2      2      123-25 71

2. Kinder Paleu             27    21    3      3       89-19  66

3. FC Hidişel                 27    20    6      1       83-24 66

4. Crişul Sântandrei      27    20    3      4       67-25   63

5. CF Bihorul Beiuş       27    17    2      8       62-44 53

6. CSM Olimpia Salonta 27    14    2      11    70-41 44

7. CSO Ştei                    27    12    5      10     37-44 41

8. Victoria Avram Iancu  27    12    3      12     62-73 39

9. Viitorul Marghita         27    10    5      12     44-57 35

10. CSU Partium            27    9      4      14     44-59 31

11. Viitorul Borş              27    8      6      13     41-49 30

12. Luceafărul                27    8      2      17     42-78 26

13. Poiana Budureasa   27    6      6      15     40-64 24

14. Crişul Aleşd              27    5      2      20     32-81 17

15. CF Liberty                 27    2      3      22    31-109 9

16. Biharea Vaşcău*       27    1      2      24      9-79   5

* Biharea Vaşcău s-a retras din campionat după încheierea turului şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.

 

CLASAMENT - JUNIORI

1. Olimpia Salonta       27    23    1      3      112-18      70

2. CSO Ştei                  27    22    3      2      119-21      69

3. Avram Iancu             27    17    4      6      81-41        55

4. FC Hidişel                27    17    2      8      101-45      53

5. Budureasa                27    16    3      8      96-37       51

6. Kinder Paleu             27    15    4      8      69-41       49

7. Sântandrei                27    15    2      10    72-52       47

8. Borş                         27    14    3      10    85-51         45

9. Aleşd                       27    14    3      11    65-63        45

10. Sânmartin              27    10    5      12    51-59       35

11. Partium                  27    9      4      14    59-92       31

12. CF Beiuş               27    8      1      18    57-86        25

13. Luceafărul             27    7      2      18    40-91        23

14. Marghita                27    4      0      23    30-172      12

15. Vaşcău                  27    2      3      21    23-103       9

16. Pomezeu                27    3      0      24    30-116      9      

    

Etapa 28 pe 24 mai

Viitorul Marghita - CSU Partium Oradea

Luceafărul Oradea - CF Liberty

Poiana Budureasa - Crişul Sântandrei

CSM Olimpia Salonta - FC Hidişelul de Sus

Kinder Junior - Crişul Aleşd

CF Bihorul Beius - Victoria Avram Iancu

CSO Ştei - Viitorul Borş

Biharea Vaşcău - CSC Sânmartin

 

 

Liga a V-a etapa a 20-a

Săgeata Brusturi - Unirea Valea lui Mihai – se joaca pe data de 22.05.2014 ora 18.00.

Sporting Lugaş - Stânca Vadu Crişului 3-1

A. Popa 10, I. Cheregi 77 (11 m), Grațias 89 – Hasas R. 13

Minerul Voivozi-Popesti - Inter Aştileu    9-0

Creț I. 33, 43, Floruț 35, Lupașcu 38, 53, 68, Bencic 50, M. Popa 70, Șipoș 78

Locadin Ţeţchea - Minerul Şuncuiuş    7-3

Cr. Butuc 18, 20, 33, 83, A. Cipău 52, Ivan 57, Șereș 90 - C. Popa 38, Tarr 50, Cozma 67

AC Bihorul Lugas - Voinţa Suplac    4-1

Bulboacă 61, 65, Kleszken 72, Varga I. 90+1 - Crișan R. 17

Electric Star Marghita - Toldy Sannicolau de Munte    0-2

Deak 1, Makai 19

 

 

 CLASAMENT

1. Minerul Popeşti-Voivozi   20    16   3     1     86-11    51

2. Unirea Valea lui Mihai      19    15    3    1     73-14    48

3. Sporting Lugaş                20    13    5      2     55-24   44

4. Locadin Ţeţchea             20   13   2     5     70-30      41

5. Voinţa Suplac                 20    11   1     8     60-33      34

6. AC Bihorul Lugaş           20      8     4     8     45-47    28

7. Minerul Şuncuiuş            20    8      2      10    49-36  26

8. Săgeata Brusturi            19    6      2      11    23-46    20

9.Sânnicolau de Munte        20    6      1     12   40-70    19

10. Stânca Vadu Crişului     20    4     4     12   16-44     16

11. Inter Aştileu                    20    3      4      13    23-63   13

12. Electric Star Marghita     20    0      1      19    8-118    1

 

Etapa 21

Toldy Sannicolau de Munte - Sageata Brusturi

Unirea Valea lui Mihai - Sporting Lugaş

Stânca Vadu Crişului - Minerul Voivozi-Popesti

Inter Aştileu - Locadin Ţeţchea

Minerul Şuncuiuş - AC Bihorul Lugas

Electric Star Marghita - Voinţa Suplac

 

Seria 2

Unirea Livada - Dacia Gepiu    5-1

F. David 3, O. Varodi 7, Berindei 78, Cearnău 81, Cr. Bot 84 - Oșvat 24

Meci întrerupt în min. 85, după ce oaspeții au rămas cu doar 6 jucători pe teren, în urma accidentării lui Oros Raul.

Viitorul Tărian - Phoenix Diosig    9-2

P. Suciu 6, B. Abrudan 9, 15, 29, 42, 55, L. Varodi 73, Ilisie 88, V. Gabor 90 - M. Onița 7, Lăzău 86

Asociaţia Sportivă Cefa - Voinţa Ciumeghiu    3-1

Cr. Lazăr 22, 69, 0 – R. Boldor 61

CS 2 Osorhei - FC Bihor II Oradea    0-4

Lukacs Zs. 56, 72, Negrea 58, Botiș 84

Foresta Tileagd - CS Mădăras    1-5

Bora 42 – Pușcaș 8, 81, O. Chiș 35, 39, Gh. David 70

Partizanul Sânnicolau Român - Voinţa Cheresig    0-3

 

 

CLASAMENT

1. FC Bihor II               20   17   2     1     88-16       53

2. Unirea Livada          20    13    2  5      64-31       41

3. CS Mădăras            20    13    1  6      60-29       40

4. Viitorul Tărian          20   9     6     5     47-38       33

5. Dacia Gepiu             20   10   1     9    38-43        31

6. Foresta Tileagd        20    9     2    9     40-39      29

7. CS 2 Oşorhei            20    8     4    8     52-50      28

8. AS Cefa                    20    7      6    7    25-27      27

9. Voinţa Cheresig        20    6     5     9     31-48     23

10. Voinţa Ciumeghiu   20    5     2    13    29-58      17

11. Phoenix Diosig        20   4     2     14   28-81      14

12. Sânnicolau Român*20   1     1     18   18-65         5

* Partizanul Sânnicolau Român s-a retras din campionat la finalul turului şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.

 

Etapa 21

CS Mădăras - Unirea Livada

Dacia Gepiu - Viitorul Tărian

Phoenix Diosig - Asociaţia Sportivă Cefa

Voinţa Ciumeghiu - CS 2 Osorhei

FC Bihor II Oradea - Partizanul Sânnicolau Român

Foresta Tileagd - Voinţa Cheresig

 

 

Seria 3

Cetatea Finiş - Victoria Tulca 1-1

Vidican 90+3 (11 m) – Leuce 88

C. roșu: Sas A (Tulca) în min. 90+2 pentru oprirea unei situații iminente de gol

Frontiera Oradea - Cetatea Biharia    5-0

Bota D. 15 (autogol), D. Sabău 46, 55, 90, Pușa 65

Gloria Căbeşti - Zorile Buntesti    4-4

Țiboc 21, Lezeu A. 63, Manea 64, Fărcanea 77 - D. Degu 9, D. Diniș 30, 61, Corbu 88

Izvorul Cociuba Mare - Inter Crişul Batăr    2-0

D. Ștefan 18, B. Tirban 60

FC Universitatea Oradea - Vulturul Dobreşti    3-3

Belcin 7, Ilieș 65, Leș 90+3 – Pașca F. 3, 15, Tudor V. 79

LPS Bihorul - Unirea Roşia    2-0

Chirodea 60, Cervinschi 73

 

 

CLASAMENT

1. Universitatea Oradea   20  15   4     1     76-27       49

2. Zorile Bunteşti              20   12  5     3     55-27        41

3. Frontiera Oradea         20   12   4     4     56-26       40

4. Unirea Roşia               20    12  2     6     58-31       38

5. Izvorul Cociuba Mare  20   12   1     7     44-28       37

6. Gloria Căbeşti             20    9    2     9     40-53       29

7. Cetatea Biharia           20   8     3     9     34-48       27

8. Cetatea Finiş               20    6    2   12    35-49       20

9. Victoria Tulca              20    4    5   11   29-60        17

10. Inter Crişul Batăr       20    4    3   13    20-50       15

11. Vulturul Dobreşti       20    3    5    12    19-41       14

12. LPS Bihorul               20   3     4    13   27-52       13

Etapa 21

Unirea Roşia - Cetatea Finiş

Victoria Tulca - Frontiera Oradea

Cetatea Biharia - Gloria Căbeşti

Zorile Buntesti - Izvorul Cociuba Mare

Inter Crişul Batăr - FC Universitatea Oradea

LPS Bihorul - Vulturul Dobreşti