fotbal judetean

26.05.2014 21:47

 

Rezultate Liga a IV-a

Etapa a 28-a

 

Viitorul Marghita - CSU Partium Oradea    4-2

Gego (59 autogol), Lazăr 60, Miclean 63, 83 – Szeles 36 (11 m), Gego 76

C. roșii: Cadar (Viitorul) în min. 34, Borzescu (Partium) în min. 35, ambii pentru cumul, Gongolea (Partium) în min . 69 pentru injurii la arbitru

Juniori: Meciul nu s-a mai jucat, după ce în momentul identificării jucătorilor, gazdele au refuzat să intre pe teren

 

Luceafărul Oradea - CF Liberty    6-0

M. Haica 9, Micula 15, 51, 55, Teaha 42, Lazea 88

Juniori: 2-0. Meci întrerupt în min. 13, după ce oaspetii au rărmas cu doar 7 jucători pe teren.

 

Poiana Budureasa - Crişul Sântandrei    0-9

Lörincz 26, 34, 39, Crișan 32, Matei 57, Maghiar 6, Morna 66, 70, Chebeleu 71

Juniori: 2-2

 

CSM Olimpia Salonta - FC Hidişelul de Sus    1-2

Szilagyi M. 83 – D. Cuc 27, Puie F. 73

C. roșu: D. Cuc (Hidișel) pentru cumul în min. 46

Juniori: 6-0

 

Kinder Junior - Crişul Aleşd    8-0

E. Popa 3, 24, 55, 60, Mangra 31, 57, Laszlo 72

Juniori: 1-3

 

CF Bihorul Beius - Victoria Avram Iancu    1-1

Borza D. 86 – M. Bene 67

Juniori: 5-2

 

CSO Ştei - Viitorul Borş    3-1

Stan 14, Lascu 18, Fofiu 47 – Karacsonyi 8

Juniori: 2-0

 

Biharea Vaşcău - CSC Sânmartin    0-3 (fara joc)

Juniori: 0-3

 

Clasament:

1 CSC Sanmartin       28 24 2 2 126 25 74
2 Kinder Junior          28 22 3 3 97 19 69
3 FC Hidiselul de Sus   28 21 6 1 85 25 69
4 Crisul Santandrei      28 21 3 4 75 25 66
5 CF Bihorul Beius       28 17 3 8 63 45 54
6 CSM Olimpia Salonta  28 14 2 12 71 43 44
7 CSO Stei              28 13 5 10 41 46 44
8 Victoria Avram Iancu   28 12 4 12 63 74 40
9 Viitorul Marghita       28 11 5 12 48 59 38
10 CSU Partium Oradea  28 9 4 15 46 63 31
11 Viitorul Bors           28 8 6 14 42 52 30
12 Luceafarul II Oradea  28 9 2 17 48 78 29
13 Poiana Budureasa    28 6 6 16 37 73 24
14 Crisul Alesd           28 5 2 21 32 89 17
15 CF Liberty Salonta    28 2 3 23 31 116 9
16 Biharea Vascau       28 1 2 25 9 82  5

 

Etapa 29 (31 mai – 1 iunie)

CSC Sânmartin - CSU Partium Oradea

CF Liberty - Viitorul Marghita

Crişul Sântandrei - Luceafărul Oradea

FC Hidişelul de Sus - Poiana Budureasa

Crişul Aleşd - CSM Olimpia Salonta

Victoria Avram Iancu - Kinder Junior

Viitorul Borş - CF Bihorul Beius

Biharea Vaşcău - CSO Ştei.

 

 

Liga a V-a etapa 21

Seria 1

Toldy Sannicolau de Munte - Sageata Brusturi    0-0

 

Unirea Valea lui Mihai - Sporting Lugaş 1-0

Lakatos 90+2

C. roșu: A. Popa 83 (Sporting) pentru cumul

 

Stânca Vadu Crişului - Minerul Voivozi-Popesti  

Gazdele nu s-au prezentat la joc și vor pierde la masa verde cu 3-0

 

Inter Aştileu - Locadin Ţeţchea    4-3

Șoit 21 ( 11m), 70, Nopje 74, 90+2 - Fekete 10, A. Cipău 54, Blaga 65

 

Minerul Şuncuiuş - AC Bihorul Lugas    2-1

Tarr 34, 6 – Gațu 65

C. roșu: Ungur (Minerul) în min. 68 pentru oprirea unei situații iminete de gol

 

Electric Star Marghita - Voinţa Suplac    0-5

Csiszar 23, 7, 32, Chirilă 4, Chiș 44

 

Clasament

1 Minerul Voivozi-Popesti   21 17 3 1 89 11 54
2 Unirea Valea lui Mihai     20 16 3 1 74 14 51
3 Sporting Lugas           21 13 5 3 57 26 44
4 Locadin Tetchea          21 13 2 6 73 34 41
5 Vointa Suplac            21 12 1 8 65 33 37
6 Minerul Suncuius        21 9 2 10 51 37 29
7 AC Bihorul Lugas      21 8 4 9 46 49 28
8 Sageata Brusturi       20 6 3 11 23 46 21
9 Toldy Sannicolau      21 6 2 13 38 70 20
10 Stanca Vadu Crisului 21 4 4 13 16 48 16
11 Inter Astileu           21 4 4 13 27 66 16
12 Electric Star Marghita 21 0 1 20 8 133 1

           

Etapa 22 (31 mai – 1 iunie)

Sageata Brusturi - Electric Star Marghita

Sporting Lugaş - Toldy Sannicolau de Munte

Minerul Voivozi-Popesti - Unirea Valea lui Mihai

Locadin Ţeţchea - Stânca Vadu Crişului

AC Bihorul Lugas - Inter Aştileu

Voinţa Suplac - Minerul Şuncuiuş

 

Seria 2

CS Mădăras - Unirea Livada    5-3

Kis E. 45, 49, David Gh. 66 (11 m), Chiș. O. 87, Baran 90+3 – Ciarnău 4, F. David 57, Țica 90+2

C. roșu: Berindei (Unirea) în min. 81 pentru cumul

 

Dacia Gepiu - Viitorul Tărian    3-0

Lakatos 8, Oșvat 16, Șerb 73

 

Phoenix Diosig - Asociaţia Sportivă Cefa    3-2

Kortvelyesi 50, Onița 60, Lolo 84 – Balog 62, Bereczki 78

 

Voinţa Ciumeghiu - CS 2 Osorhei    7-2

F. Rad 14, 24, S. Rad 38, Szanislău 17, 74, Șipoș 44, 50 – Pușcău 3 (11 m), Hava 65

 

Foresta Tileagd - Voinţa Cheresig    3-0

Bora 19, 67, Albu 46

 

FC Bihor II Oradea - Partizanul Sânnicolau Român    3-0

 

Clasament

1 FC Bihor II Oradea    21 18 2 1 91 16 56
2 CS Madaras           21 14 1 6 65 32 43
3 Unirea Livada          20 13 2 5 67 33 41
4 Dacia Gepiu           21 11 1 9 41 43 34
5 Viitorul Tarian          21 9 6 6 47 41 33
6 Foresta Tileagd        21 10 2 9 43 40 32
7 CS II Osorhei          21 8 4 9 54 57 28
8 Pro Cefa               21 7 6 8 27 31 27
9 Vointa Cheresig        21 6 5 10 31 51 23
10 Vointa Ciumeghiu     21 6 2 13 36 60 20
11 Phoenix Diosig        20 5 2 13 32 80 17
12 Partizanul Sannicolau 21 1 1 19 18 68 4

 

Etapa 22 (1 iunie)

Unirea Livada - Foresta Tileagd

Viitorul Tărian - CS Mădăras

Asociaţia Sportivă Cefa - Dacia Gepiu

CS 2 Osorhei - Phoenix Diosig

Partizanul Sânnicolau Român - Voinţa Ciumeghiu

Voinţa Cheresig - FC Bihor II Oradea

 

Seria 3

Unirea Roşia - Cetatea Finiş    8-1

P. Burescu 2, 5, Moțiu 15, 26, V. Burescu 32, 35, Cabău 37, D. Tirla 44 – Vidican 33

 

Victoria Tulca - Frontiera Oradea    2-0

Fekete 29, 65

 

Cetatea Biharia - Gloria Căbeşti    4-1

Kerekgyarto 49, 6, Balazs 71, Lukacs 77 – Alb 41

 

Zorile Buntesti - Izvorul Cociuba Mare    2-3

D. Diniș 53, 80 – Calița 28, 67, 70

 

Inter Crişul Batăr - FC Universitatea Oradea    2-3

Lazăr 39, 63 – Selegian 9, Cotrău 50 (autogol), Vese 90+1

 

LPS Bihorul - Vulturul Dobreşti    0-2

Cl. Dume 9, Coita 12

 

Clasament

1 FC Universitatea Oradea 21 16 4 1 79 29 52
2 Zorile Buntesti           21 12 5 4 57 30 41
3 Frontiera Oradea        21 12 4 5 56 28 40
4 Izvorul Cociuba Mare    21 13 1 7 47 30 40
5 Unirea Rosia            21 12 2 7 66 32 38
6 Cetatea Biharia          21 9 3 9 38 49 30
7 Gloria Cabesti           21 9 2 10 41 57 29
8 Cetatea Finis            21 6 2 13 36 58 20
9 Victoria Tulca           21 5 5 11 31 60 20
10 Inter Crisul Batar       21 5 3 13 22 53 18
11 Vulturul Dobresti       21 4 5 12 21 41 17
12 LPS Bihorul Oradea    21 3 4 14 27 54 13

 

Etapa 22 (31 mai – 1 iunie)

Cetatea Finiş - LPS Bihorul

Frontiera Oradea - Unirea Roşia

Gloria Căbeşti - Victoria Tulca

Izvorul Cociuba Mare - Cetatea Biharia

FC Universitatea Oradea - Zorile Buntesti

Vulturul Dobreşti - Inter Crişul Batăr.