fotbal judetean

02.06.2014 23:09

 

Liga a IV-a

Etapa a 29-a

CSC Sânmartin - CSU Partium Oradea 5-1

Marcatori: O. Ghilea 7, G. Popescu 9, 73, Cura 70, 90+3 / Szeleş 36

La juniori: 2-3

 

Crişul Sântandrei - Luceafărul Oradea 2-0

Marcatori: B. Milian 33, Chebeleu 80

La juniori: 2-9

 

FC Hidişelul de Sus - Poiana Budureasa 4-0

Marcatori: Agiurgioaei 30, 41, Briciu 37, 64

La juniori: 1-2

 

Crişul Aleşd - CSM Olimpia Salonta 4-0

Marcatori: Iklpe 4, A. Marinău 35, 79, Varga 73

La juniori: 0-1

 

Victoria Avram Iancu - Kinder Paleu 3-8

Marcatori: Costea 39, Ciocan 44, M. Bene 55 / Nistor 1, E. Popa 16, Chivari 27 (autogol), Rogojan 44, Balea 56, 79, Mangra 77, 90+2

La juniori: 3-1

 

Viitorul Borş - CF Bihorul Beiuş 3-1

Marcatori: Cătană 10, Cr. Tătar, Varitz 78 / Miklo 23

La juniori: 4-1

 

CF Liberty Pomezeu - Viitorul Marghita 0-6

Marcatori: Radu 31, 33, Orbai 49, 55, Lazăr 60, 75

* Cartonaşe roşii: Zoţ (35) - lovirea unui adversar, Goina (36) - strângerea de gât a unui adversar, ambii de la POmezeu / Hosu (36) injurii adrestae adversarului, de la Viitorul Marghita. După ce a văzut cartonaşul roşu, Goina (CF Liberty) l-a lovit pe arbitrul partidei cu capul în figură.

La juniori: 3-0

 

Biharea Vaşcău* - CSO Ştei 0-3

 

CLASAMENT - SENIORI

1. CSC Sânmartin         29 25 2   2   131-26    77

2. Kinder Paleu              29 23 3   3   105-22   72

3. FC Hidişel                  29 22 6   1   89-25     72

4. Crişul Sântandrei       29 22 3   4   78-25     69

5. CF Bihorul Beiuş        29 17 3   9   64-48     54

6. CSO Ştei                    29 14 5   10 43-45     47

7. CSM Olimpia Salonta 29 14 2   13 71-47     44

8. Viitorul Marghita          29 12 5   12 54-59    41

9. Victoria Avram Iancu   29 12 4   13 66-82    40

10. Viitorul Borş               29 9   6   14 45-53    33

11. CSU Partium             29 9   4   16 47-68    31

12. Luceafărul                  29 9   2   18 48-80   29

13. Poiana Budureasa     29 6   6   17 40-77    24

14. Crişul Aleşd               29 6   2   21 36-89    20

15. CF Liberty                  29 2   3   24 31-121  9

16. Biharea Vaşcău*        29 1   2   26   9-85    5

* Biharea Vaşcău s-a retras din campionat după încheierea turului şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.

 

CLASAMENT - JUNIORI

1. Olimpia Salonta        29 25 1   3   119-18 76

2. CSO Ştei                  29 24 3   2   124-21  75

3. Avram Iancu             29 18 4   7   86-47    58

4. Budureasa                29 17 4   8   100-40  55

5. FC Hidişel                29 17 2   10 102-53   53

6. Kinder Paleu            29 15 4   10   71-47  49

7. Borş                         29 16 3   10 91-52     48

8. Sântandrei               29 15 3   11 76-63   48

9. Aleşd                        29 14 3   12 68-65   48

10. Sânmartin               29 11 5   13 56-62   38

11. Partium                  28 11 4   14 65-94    37

12. Luceafărul              29 9   2   18 51-93   29

13. CF Beiuş                29 9   1   19 63-92   28

14. Pomezeu               29 4   0   25 33-118  12

15. Marghita                 28 4   0   25 30-178 12

16. Vaşcău*                 29 2   3   23  23-109  9

Etapa viitoare, ultima (7-8 iunie):

CSU Partium Oradea - Liberty Pomezeu;

Viitorul Marghita - Crişul Sântandrei;

Luceafărul Oradea - FC Hidişel;

Poiana Budureasa - Crişul Aleşd;

CSM Olimpia Salonta - Victoria Avram Iancu;

Kinder Paleu - Viitorul Borş;

CSO Ştei - CSC Sânmartin;

CF Bihorul Beiuş - Biharea Vaşcău* 3-0.

 

 

Liga a 5-a

Seria 1

Săgeata Brusturi - Electric Star Marghita 10-1

Sporting Lugaş - Toldy Sânnicolau de Munte 3-2

Minerul Voivozi-Popeşti - Unirea Valea lui Mihai 2-1

Locadin Ţeţchea - Stânca Vadu Crişului* 3-0

AC Bihorul Lugaş - Inter Aştileu 4-1

Voinţa Suplac - Minerul Şuncuiuş 3-2

CLASAMENT

1. Minerul Popeşti-Voivozi      22  18 3   1   91-12   57

2. Unirea Valea lui Mihai         22  17  3   2  77-17    54

3. Sporting Lugaş                    22  14  5   3  58-28    47

4. Locadin Ţeţchea                  22 14  2   6   76-34   44

5. Voinţa Suplac                       22  13 1   8   68-35   40

6. AC Bihorul Lugaş                 22   9  4   9   50-50   31

7. Minerul Şuncuiuş                  22  9   2  11  53-40   29

8. Săgeata Brusturi                   22  7   3  12  34-47    24

9.Sânnicolau de Munte             22  6   2  14  40-73   20

10. Inter Aştileu                         22  4   4  14  28-70   16

11. Stânca Vadu Crişului          22  4   4  14  16-51   16

12. Electric Star Marghita          22  0   1  21  9-143    1

Stânca Vadu Crişului a fost exclusă din campionat

Minerul Popeşti-Voivozi a promovat în Liga a IV-a

 

Seria a 2-a

Unirea Livada - Foresta Tileagd 7-2

Viitorul Tărian - CS Mădăras 2-3

Asociaţia Sportivă Cefa - Dacia Gepiu 0-4

CS 2 Oşorhei - Phoenix Diosig 1-3

Partizanul Sânnicolau Român* - Voinţa Ciumeghiu 0-3

Voinţa Cheresig - FC Bihor II Oradea 3-8

 

CLASAMENT

1. FC Bihor II                  22 19   2  1   99-19   59

2. CS Mădăras                22  15  1  6    68-34   46

3. Unirea Livada             22  14  2   6    74-38   44

4. Dacia Gepiu                22  12  1  9    45-43   37

5. Viitorul Tărian              22   9   6  7   49-44   33

6. Foresta Tileagd           22   9   2  11  42-48   29

7. CS 2 Oşorhei              22   8   4  10   55-60   28

8. AS Cefa                       22  7   6   9    27-35   27

9. Voinţa Cheresig           22  7   5  10   36-56   26

10. Voinţa Ciumeghiu      22  7   2  13   39-60   23

11. Phoenix Diosig           22 6   2  14   34-84   20

12. Sânnicolau Român*   22  1  1  20  18-71      4

 Partizanul Sânnicolau Român s-a retras din campionat la finalul turului şi va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.

FC Bihor II a promovat în Liga a IV-a

 

Seria a 3-a

Cetatea Finiş - LPS Bihorul Oradea 1-2

Frontiera Oradea - Unirea Roşia 6-1

Gloria Căbeşti - Victoria Tulca 7-3

Izvorul Cociuba Mare - Cetatea Biharia 0-1

FC Universitatea Oradea - Zorile Bunteşti 3-2

Vulturul Dobreşti - Inter Crişul Batăr 4-3

 

CLASAMENT

1. Universitatea Oradea  22 17 4  1   82-31   55

2. Frontiera Oradea          22  13 4 5   62-29    43

3. Unirea Roşia                22  13 2  7   67-38   41

4. Zorile Bunteşti              22  12  5  5  59-33    41

5. Izvorul Cociuba Mare   22  13 1   8  47-31   40

6. Cetatea Biharia            22 10  3   9  39-49   33

7. Gloria Căbeşti              22  10  2 10 48-60    32

8. Cetatea Finiş               22   6   2  14 37-60    20

9. Vulturul Dobreşti          22  5    5 12  25-44    20

10. Victoria Tulca             22  5   5  12 34-67   20

11. LPS Bihorul                22 4   4  14  29-55   16

12. Inter Crişul Batăr        22  4  3   15  25-57   15

Universitatea Oradea a promovat în Liga a IV-a