FOTBAL JUDETEAN

Liga a IV-a,etapa a 3-a

CSM Olimpia Salonta - CSO Ştei 0-0

C. roşu: Fodor (Salonta) în min. 83, pentru lovirea adversaruluiîn tibie cu forţă excesivă în lupta pentru balon, respectiv Modan (Ştei) în min. 87 pentru cumul de catonaşe galbene

La juniori 2-2 (Baran Robert 2 – Popa Gabriel, Bat Andrei)

 

CSC Sînmartin - Crişul Sântandrei 4-4

Marcatori: Popescu 1, 22, Dumiter 68, Grosu 84 (11 m) – Lobonţ 28, 45, 50, 61

La juniori 0-5 (Merşe Andrei, Pop Cristian, Niglez Roland, Ivan Ionuţ 2)

 

Kinder Paleu - CF Bihorul Beiuş 4-0

Marcatori: Kiss E. 29, 45, Laszlo 39, Mihoc (autogol) 64

La juniori 6-5 (Vaida Darius 3, Sas Alexandru 2, Crişan Alin  - Dan Cătălin, Pavel Daniel, Nistor Andrei 2)

 

Viitorul Marghita - Victoria Avram Iancu 3-2

Marcatori: Forizs V. 32 (11 m), Cadar 59, Orbai 64 – A. Filip50, C. Paina 74 (11 m)

La juniori 1-5 (Somoghi Benjamin – Chişe Cătălin 3, Ciotea Giulio, Ruge Denis)

 

CSU Partium Oradea - Crişul Aleşd  4-2

Marcatori: Szeles 40, 42 (11 m), Nagy Sz. 52, B Iova 66 - B. Coste 24, 35

La juniori 0-1 (Hiriţ Mihai)

C. roşu: Andruţa Darius (Partium) în min. 77 pentru cumul de cartonaşe galbene

 

Luceafărul Oradea - Viitorul Borş 3-0

Marcatori: Lawal 3, Jibrin 16, Etim 85

La juniori 0-8 (Moş Sergiu, Popa Teodor, Spiridon Titus, Moţ Demetrius 2, Tranculov Nicolae 3)

 

Poiana Budureasa - Biharea Vaşcău 0-1

Marcator - Fl. Merce 76

La juniori 6-0 (Cabău Bogdan, Petruş Nicuşor 2, Varcu Bobi, Nistor Remus 2)

 

CF Liberty – FC Hidişelul de Sus 0-1

Marcator - Neaga Fl. 51

La juniori 0-4 (Pantiş Cătălin, Burda Emanuel, Lascău Cosmin, Duma Ionuţ)

 

Clasament seniori

1.         Luceafărul Oradea      3          3          0          0          10-4     9p        +3

2.         FC Hidişelul de Sus    3          3          0          0          6-0       9p        +6

3.         Olimpia Salonta         3          2          1          0          8-1       7p        +1

4.         CSC Sânmartin           3          2          1          0          10-4     7p        +1

5.         Crişul Sântandrei        3          2          1          0          7-4       7p        +4

6.         Kinder Junior              3          2          0          1          7-1       6p        0

7.         CSO Ştei                     3          1          1          1          2-4       4p        +1

8.         Crişul Aleşd                3          1          0          2          7-7       3p        0

9.         Victoria Avram Iancu 3          1          0          2          6-8       3p        0

10.       Viitorul Borş              3          1          0          2          4-7       3p        0

11.       CSU Partium Oradea  3          1          0          2          4-7       3p        -3

12.       Viitorul Marghita       3          1          0          2          3-7       3p        -3

13.       CF Bihorul Beius        3          1          0          2          4-9       3p        0

14.       Biharea Vaşcău           3          1          0          2          2-7       3p        0

15.       CF Liberty                  3          0          0          3          0-4       0p        -6

16.       Poiana Budureasa       3          0          0          3          1-7       0p        -6

 

Clasament juniori

1          FC Hidişelul de Sus    3          3          0          0          19-1     12p      +6

2          Poiana Budureasa       3          3          0          0          11-2     12p      +3

3          CSO Ştei                     3          2          1          0          9-3       9p        +4

4          Viitorul Borş              3          2          0          1          13-5     8p        +3

5          Crişul Aleşd                2          2          0          0          9-1       8p        +3

6          Victoria Avram Iancu 3          2          0          1          10-3     8p        +3

7          Crişul Sântandrei        3          2          0          1          11-6     8p        +3

8          Kinder Junior              3          2          0          1          10-7     8p        0

9          CSC Sânmartin           3          2          0          1          7-9       8p        0

10        Olimpia Salonta         3          1          1          1          10-5     5p        -2

11        CSU Partium Oradea  3          1          0          2          4-7       4p        -3

12        CF Liberty                  3          0          0          3          5-11     0p        -6

13        CF Bihorul Beius        3          0          0          3          8-16     0p        -3

14        Luceafărul Oradea      2          0          0          2          0-13     0p        -3

15        Biharea Vaşcău           3          0          0          3          1-16     0p        -3

16        Viitorul Marghita       3          0          0          3          2-24     0p        -6

 

Etapa viitoare (7-8 septembrie)

FC Hidişelul de Sus - Crişul Sântandrei    

Crişul Aleşd - CF Liberty    

Victoria Avram Iancu - CSU Partium Oradea   

Viitorul Borş - Viitorul Marghita    

Biharea Vaşcău - Luceafărul Oradea

CSO Ştei - Poiana Budureasa    

CF Bihorul Beius - CSM Olimpia Salonta

Kinder Junior - CSC Sânmartin.

 

Liga a V-a, etapa a 2-a

Seria 1

Săgeata Brusturi – Sporting Lugaş 0-4

G. Criste 17, D. Varga 41, 68, I Cheregi 85

Electric Star Marghita – Minerul Popeşti-Voivozi 1-10

Baciu 85 – M. Şerban 14, Tamaş 17, Pop 19, Lupaşcu 25, 41, 44, 72, 87, 90+2, Şipoş 37

Toldi Sânnicolau de Munte – Locadin Ţeţchea 0-1

Iaz F. 69

C. roşu: Borzescu (Ţeţchea) în min 76 pentru cumul de cartonaşe galbene

Unirea Valea lui Mihai – AC Bihorul Lugaş 4-0

Sandor kr. 17, 32, Kereszturi 71, 85

Stânca Vadu Crisului – Minerul Şuncuiuş 0-5

C popa 35, Şvab 44, Teodorescu 52, 79, P. Toderaş 64

Inter Aştileu – Voinţa Suplac 1-7

Bonta C. 25 – Hendre 13, 19, 28, 55, Punkosd 38, Crişan 45, M. Cheregi 47

 

Etapa viitoare (7-8 august)

Minerul Voivozi-Popesti - Sageata Brusturi    

Locadin Ţeţchea - Electric Star Marghita    

AC Bihorul Lugas - Toldy Sannicolau de Munte    

Minerul Şuncuiuş - Unirea Valea lui Mihai    

Voinţa Suplac - Sporting Lugaş    

Inter Aştileu - Stânca Vadu Crişului     

 

Seria 2

Unirea Livada – Viitorul Tărian 6-2

Cearnău G. 1, Maxim 30, 50, Cr. Matei 35, 54, Tudor 90+1 – B Abrudan 27, 66

Foresta Tileagd  -AS Cefa 3-0

CS Mădăras – CS II Oşorhei 2-4

Şipoş 3, Lasco 37 (11 m) – Cr. Morar 30, 52 (11 m), R. Ardelean 35, Trofin 87

Dacia Gepiu – Partizanul Sânnicolau 4-1

Brisc 6, Oşvat 30, 31, 84 – I. Abraham 90+2

Phoenix Diosig – FC Bihor II Oradea 1-7

Hegedus 20 – Brumaru 15, Lorincz 18, Lengyel 27, Botiş 51, 85, Roxin 55, Negrea 62

Voinţa Ciumeghiu – Voinţa Cheresig 4-1

Puşcaş 19, Rad 36, Cionca 55, Badea R. (ag) 83 – Bulzan 39

 

Etapa viitoare (7-8 septembrie)

Asociaţia Sportivă Cefa - Unirea Livada    

CS 2 Osorhei - Foresta Tileagd    

Partizanul Sânnicolau Român - CS Mădăras

FC Bihor II Oradea - Dacia Gepiu   

Voinţa Cheresig - Viitorul Tărian      

Voinţa Ciumeghiu - Phoenix Diosig  

 

Seria 3

Cetatea Finiş – Frontiera Oradea 0-4

Herle 30, Lucaci 53, Fărcuţ 70, Gherle 79

LPS Bihorul – Gloria Căbeşti 1-2

L. Pereţ 38 – Ţiboc 26 (11 m), M. Tirla 52

Unirea Roşia – Izvorul Cociuba Mare 5-1

Hahău 6, P. Burescu 12, Ciuhandu 38, 85, V. Burescu 69 – Lazlău 86

C. roşu: Chiricheu (Cociuba) pentru atac cu ambele picioare din faţă

Victoria Tulca – Universitatea Oradea 1-6

Fekete F. 19 – Leş 36, 50, T. Cheregi 59, 79, 90, 90+3

Cetatea Biharia – Inter Crişul Batăr 8-0

Reştea 5, 76, Kocsis 9, Keri 29, 47, Csapo 50, 90+1, Chişbora 88

Zorile Bunteşti – Vulturul Dobreşti 2-0

D. Degău 32, S. Jula 41

 

Etapa vitoare (7-8 septembrie)

Gloria Căbeşti - Cetatea Finiş    

Izvorul Cociuba Mare - LPS Bihorul  

FC Universitatea Oradea - Unirea Roşia  

Inter Crişul Batăr - Victoria Tulca    

Vulturul Dobreşti - Frontiera Oradea  

Zorile Buntesti - Cetatea Biharia.